Osadzeni zadbają o lasy

We wrześniu zostało podpisane porozumienie między Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi dotyczące zatrudnienia osadzonych w ramach programu „Praca dla więźniów”. Odzew podstawowych jednostek penitencjarnych jest błyskawiczny.

Współpraca
24. września takowe porozumienie podpisali Dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim mjr Waldemar Zaremba oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Antonin Adam Całka. Dla osadzonych odbywających karę w ostrowskiej jednostce penitencjarnej nie jest to pierwsza sytuacja, w której będą pracować i resocjalizować się na łonie natury. W latach ubiegłych niejednokrotnie uczestniczyli przy porządkowaniu i sprzątaniu terenów zielonych w naszym regionie – tym razem zadania mogą być bardziej wymagające.

Nadleśnictwo Antonin
Nowym miejscem pracy osadzonych będzie teren Nadleśnictwa Antonin, które w obecnej strukturze administracyjnej istnieje od 1974r. W jego skład wchodzą trzy obręby, są to: Antonin, Moja Wola oraz Świeca. Obecnie jest to bardzo nowoczesny obiekt z wieloma ofertami edukacyjnym dla najmłodszych, ale również młodzież znajdzie tam coś interesującego. Po więcej szczegółów odsyłamy do oficjalnej witryny Nadleśnictwa Antonin.

Resocjalizacja i nie tylko
Nie od dziś wiadomo, że ciężka praca osadzonych spotyka się z pozytywnym odzewem wśród lokalnej społeczności. Po ostrowskim RZZO kolejnym takim miejscem dla osadzonych z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim mogą być tereny zielone pobliskich lasów. Współpraca pomiędzy Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi doskonale wpisuje się w hasło: „Dla lasu, dla ludzi”.

POLECANE NEWSY

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
10 miesięcy temu

Brawo wy…

Mariusz
10 miesięcy temu

Do starszy Pan . Należy ze zrozumieniem przeczytać artykuł . Więźniowie czy odsiadujący karę o niskim wyroku możecie ubiegać o prace ale niekoniecznie zostanie do niej skierowany , na to nakładają się różne warianty ale to inny temat . Natomiast za każda pracę jest płaca i Nadleśnictwo Antonin zapłaci za prace dyrekcji Aresztu w Ostrowie , w jakiej formie to będzie się odbywało to nikt nie wie ale bardzo dobrze że aresztanci czystrzy osadzeni a nawet bym powiedział każdy jest człowiekiem . Nie znamy każdego z tych ludzi wiec nie osądzajmy . Ja osobiście uważam że fajnie że mamy Nadleśnictwo w Antoninie gdzie postanowili dać prace dla tych ludzi . A co za tym idzie będzie robił się porządek bo zapewne do wycinki drewna ich nie dadzą . Pozdrawiam

Sołtys
10 miesięcy temu

Nie kozaczcie tak dzięcioły bo nigdy nie wiadomo kiedy znajdziecie się pod drugiej stronie muru

Last edited 10 miesięcy temu by Sołtys
Wiaczesłav Bierezuckiy
10 miesięcy temu

Przepisy sa chore. Wuja miał wyrok 6 miesiecy za nieplacenie alimentow i nie mogl dostac zadnej pracy bo powiedzieli mu ze ma za krotki wyrok i nic nie moze robić 😅

PAPA
10 miesięcy temu

SUPER !!! niech porządkują LASY ze śmieci, które Brudasy zostawiają w Lesie…..!!!!

Miejscowy
10 miesięcy temu

Każdy pirat drogowy i alimenciarz powinien cały wyrok tak pracować w myśl zasady chcesz jeść – zapracuj.

Do BlackDead
10 miesięcy temu

Hehhehe miękkie widzenia:) Spoko, narobią sie w lesie to niech i podupcą.

starszy pan
10 miesięcy temu

zatrudnienia ? Chyba jakieś jaja .Nie dosyć że dziadów za nasze utrzymujemy ,karmimy, leczymy .To jeszcze mamy im za łaskę pracy płacić ? Żarty sobie z ludzi robicie .

BlackDead
10 miesięcy temu

No to będą k*rwy dymać hihi tam stoja 5 sztuk hihi

Bolo
10 miesięcy temu

Kula na łańcuchu trzy metrowym do nogi, i od początku wyroku powinni zapieprzać!

14
0
Napisz co o tym sądziszx