Osadzeni zadbają o lasy

We wrześniu zostało podpisane porozumienie między Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi dotyczące zatrudnienia osadzonych w ramach programu „Praca dla więźniów”. Odzew podstawowych jednostek penitencjarnych jest błyskawiczny.

Współpraca
24. września takowe porozumienie podpisali Dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim mjr Waldemar Zaremba oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Antonin Adam Całka. Dla osadzonych odbywających karę w ostrowskiej jednostce penitencjarnej nie jest to pierwsza sytuacja, w której będą pracować i resocjalizować się na łonie natury. W latach ubiegłych niejednokrotnie uczestniczyli przy porządkowaniu i sprzątaniu terenów zielonych w naszym regionie – tym razem zadania mogą być bardziej wymagające.

Nadleśnictwo Antonin
Nowym miejscem pracy osadzonych będzie teren Nadleśnictwa Antonin, które w obecnej strukturze administracyjnej istnieje od 1974r. W jego skład wchodzą trzy obręby, są to: Antonin, Moja Wola oraz Świeca. Obecnie jest to bardzo nowoczesny obiekt z wieloma ofertami edukacyjnym dla najmłodszych, ale również młodzież znajdzie tam coś interesującego. Po więcej szczegółów odsyłamy do oficjalnej witryny Nadleśnictwa Antonin.

Resocjalizacja i nie tylko
Nie od dziś wiadomo, że ciężka praca osadzonych spotyka się z pozytywnym odzewem wśród lokalnej społeczności. Po ostrowskim RZZO kolejnym takim miejscem dla osadzonych z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim mogą być tereny zielone pobliskich lasów. Współpraca pomiędzy Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi doskonale wpisuje się w hasło: „Dla lasu, dla ludzi”.

CZYTAJ  Szybki sposób na kasę. Policja szuka sprawcy

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
1 rok temu

Brawo wy…

Mariusz
1 rok temu

Do starszy Pan . Należy ze zrozumieniem przeczytać artykuł . Więźniowie czy odsiadujący karę o niskim wyroku możecie ubiegać o prace ale niekoniecznie zostanie do niej skierowany , na to nakładają się różne warianty ale to inny temat . Natomiast za każda pracę jest płaca i Nadleśnictwo Antonin zapłaci za prace dyrekcji Aresztu w Ostrowie , w jakiej formie to będzie się odbywało to nikt nie wie ale bardzo dobrze że aresztanci czystrzy osadzeni a nawet bym powiedział każdy jest człowiekiem . Nie znamy każdego z tych ludzi wiec nie osądzajmy . Ja osobiście uważam że fajnie że mamy Nadleśnictwo w Antoninie gdzie postanowili dać prace dla tych ludzi . A co za tym idzie będzie robił się porządek bo zapewne do wycinki drewna ich nie dadzą . Pozdrawiam

Sołtys
1 rok temu

Nie kozaczcie tak dzięcioły bo nigdy nie wiadomo kiedy znajdziecie się pod drugiej stronie muru

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Sołtys
Wiaczesłav Bierezuckiy
1 rok temu

Przepisy sa chore. Wuja miał wyrok 6 miesiecy za nieplacenie alimentow i nie mogl dostac zadnej pracy bo powiedzieli mu ze ma za krotki wyrok i nic nie moze robić 😅

PAPA
1 rok temu

SUPER !!! niech porządkują LASY ze śmieci, które Brudasy zostawiają w Lesie…..!!!!

Miejscowy
1 rok temu

Każdy pirat drogowy i alimenciarz powinien cały wyrok tak pracować w myśl zasady chcesz jeść – zapracuj.

Do BlackDead
1 rok temu

Hehhehe miękkie widzenia:) Spoko, narobią sie w lesie to niech i podupcą.

starszy pan
1 rok temu

zatrudnienia ? Chyba jakieś jaja .Nie dosyć że dziadów za nasze utrzymujemy ,karmimy, leczymy .To jeszcze mamy im za łaskę pracy płacić ? Żarty sobie z ludzi robicie .

BlackDead
1 rok temu

No to będą k*rwy dymać hihi tam stoja 5 sztuk hihi

Bolo
1 rok temu

Kula na łańcuchu trzy metrowym do nogi, i od początku wyroku powinni zapieprzać!

14
0
Napisz co o tym sądziszx