Osadzeni zadbają o lasy

We wrześniu zostało podpisane porozumienie między Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi dotyczące zatrudnienia osadzonych w ramach programu „Praca dla więźniów”. Odzew podstawowych jednostek penitencjarnych jest błyskawiczny.

Współpraca
24. września takowe porozumienie podpisali Dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim mjr Waldemar Zaremba oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Antonin Adam Całka. Dla osadzonych odbywających karę w ostrowskiej jednostce penitencjarnej nie jest to pierwsza sytuacja, w której będą pracować i resocjalizować się na łonie natury. W latach ubiegłych niejednokrotnie uczestniczyli przy porządkowaniu i sprzątaniu terenów zielonych w naszym regionie – tym razem zadania mogą być bardziej wymagające.

Nadleśnictwo Antonin
Nowym miejscem pracy osadzonych będzie teren Nadleśnictwa Antonin, które w obecnej strukturze administracyjnej istnieje od 1974r. W jego skład wchodzą trzy obręby, są to: Antonin, Moja Wola oraz Świeca. Obecnie jest to bardzo nowoczesny obiekt z wieloma ofertami edukacyjnym dla najmłodszych, ale również młodzież znajdzie tam coś interesującego. Po więcej szczegółów odsyłamy do oficjalnej witryny Nadleśnictwa Antonin.

Resocjalizacja i nie tylko
Nie od dziś wiadomo, że ciężka praca osadzonych spotyka się z pozytywnym odzewem wśród lokalnej społeczności. Po ostrowskim RZZO kolejnym takim miejscem dla osadzonych z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim mogą być tereny zielone pobliskich lasów. Współpraca pomiędzy Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi doskonale wpisuje się w hasło: „Dla lasu, dla ludzi”.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zbiórka wielkogabarytów 27.04.2024
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
2 lat temu

Brawo wy…

Mariusz
2 lat temu

Do starszy Pan . Należy ze zrozumieniem przeczytać artykuł . Więźniowie czy odsiadujący karę o niskim wyroku możecie ubiegać o prace ale niekoniecznie zostanie do niej skierowany , na to nakładają się różne warianty ale to inny temat . Natomiast za każda pracę jest płaca i Nadleśnictwo Antonin zapłaci za prace dyrekcji Aresztu w Ostrowie , w jakiej formie to będzie się odbywało to nikt nie wie ale bardzo dobrze że aresztanci czystrzy osadzeni a nawet bym powiedział każdy jest człowiekiem . Nie znamy każdego z tych ludzi wiec nie osądzajmy . Ja osobiście uważam że fajnie że mamy Nadleśnictwo w Antoninie gdzie postanowili dać prace dla tych ludzi . A co za tym idzie będzie robił się porządek bo zapewne do wycinki drewna ich nie dadzą . Pozdrawiam

Sołtys
2 lat temu

Nie kozaczcie tak dzięcioły bo nigdy nie wiadomo kiedy znajdziecie się pod drugiej stronie muru

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Sołtys
Wiaczesłav Bierezuckiy
2 lat temu

Przepisy sa chore. Wuja miał wyrok 6 miesiecy za nieplacenie alimentow i nie mogl dostac zadnej pracy bo powiedzieli mu ze ma za krotki wyrok i nic nie moze robić 😅

14
0
Napisz co o tym sądziszx