OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Psychologowie trafią do szkół. Wszystko przez decyzje rządu

Uczniowie ostrowskich szkół średnich mogą liczyć na pomoc psychologiczną. To działanie mające niwelować skutki uboczne wdrożonej przez rząd PiS nauki zdalnej i obecnie powrotu do ławek szkolnych. Starostwo miało problem ze zorganizowaniem tego typu pomocy, ponieważ na rynku jest deficyt psychologów chcących pracować z młodzieżą.

W każdej szkole zatrudniono psychologów na pół etatu. Ich wsparcie ma ułatwić młodzieży powrót do szkoły po miesiącach nauki zdalnej.

– Zależało nam na tym, by młodzi ludzie mieli kogoś, do kogą mogą się zwrócić o pomoc. Powrót po miesiącach zdalnej nauki, wbrew pozorom, wcale nie musi być łatwy. I my wyciągamy pomocną dłoń. – powiedział Radiu Eska Paweł Rajski starosta ostrowski.

Psychologowie mają w każdej szkole po 10 godzin.

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do emeryta i do jaj i do wszystkich belfrów
2 miesięcy temu

A wiec, tak za moich czasow, w szkole, przedzial 1990-2006 zaznaczam do tych co umieja liczyc ukonczylem, podstawowke, szkole srednia 5 letnia i 3 letnie studia, nie przypominam sobie ani razu zeby nauczyciele stekali i narzekali. A mieli o wiele mniejsze pensje niz Wy teraz, wszystko bylo ok. Wiadomo ze kazdy powinien zarabiac wiecej, z biegiem lat, ukonczonych stopni w Waszym przypadku, i tak teraz wlasnie macie, ja Wam tego nie zazdroszcze tylko przestancie jeczec. Nauczycielem juz nie bede takze temat zamkniety. Ale tez wykonuje ciezki zawod tak jak i Wy i sam musze walczyc o podwyzki, zaden rzad mi ich nie dal a Wam daje, docencie to milego weekendu:)

jaja
2 miesięcy temu

do tego poniżej. Wyobraź sobie, że pracodawca podwyższa ci czas pracy o kilka godzin i dokłada ci do pensji tyle, że po rozliczeniu wychodzisz na tę samą stawkę godzinową. Nazwiesz to podwyżka płac, mimo że niby na rękę dostajesz więcej, mądralo?

Emeryt
2 miesięcy temu

Zostań nauczycielem.

a nauczycielom
2 miesięcy temu

jak zwykle, znowu w du………… zle, wszystko zle wszystko anty, lepiej napiszcie ile teraz dostaniecie podwyzki, cisza, dostaniecie i nawet w zywe oczy bedziecie klamac, ze nie bylo zadnej podwyzki.

Minerwa
2 miesięcy temu

To nie w deficycie psychologów tkwi problem ze zwerbowaniem ich do pracy w szkole tylko w oferowanych zarobkach – na dzień dobry dla psychologa stażysty 2949 brutto za cały etat. Psycholodzy w ochronie zdrowia mają możliwość korzystania z superwizji, co jest bardzo ważne i dla nich przydatne oraz taką wycenę swoich porad, że po prostu zarabiają lepiej. Poza tym nie muszą siedzieć na jakichś bezsensownych z ich punktu widzenia radach pedagogicznych itp. Jak psycholog wpompował kilkadziesiąt tys.zl w certyfikat psychoterapeuty to nie pójdzie pracować za 2000 zł na miesiąc, a na pół etatu (10h) za pół tej kwoty. Jak widać problem jest bardziej złożony.

rodzic
2 miesięcy temu

Daleko mi od chwalenia rządu, ale tytuł powinien brzmieć dzięki decyzji rządu.

Wiem
2 miesięcy temu

Czasami psycholog bardziej szkodzi niz pomaga…

Przedstaw się
2 miesięcy temu

Heheh narobią się! Jak nie ksiądz to psycholog każdy chce z tego paśnika sie częstować 🙂

Myśl
2 miesięcy temu

Znów biorą się za dzieci, najpierw zdalna nauka teraz podawają naszym dzieciom zabójcze wyszczepionki, a teraz psychologów nadsyłają, na siebie, to i psychiatrów naślijcie. A.na naganiaczy szczepionkowych sądy!!! I kara….

Lph-
2 miesięcy temu

No i dobrze. Lepiej diagnozować i leczyć tęczowe odchylenia za wczasy. Dobry ruch.

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x