Psychologowie trafią do szkół. Wszystko przez decyzje rządu

Udostępnij
Tweet

Uczniowie ostrowskich szkół średnich mogą liczyć na pomoc psychologiczną. To działanie mające niwelować skutki uboczne wdrożonej przez rząd PiS nauki zdalnej i obecnie powrotu do ławek szkolnych. Starostwo miało problem ze zorganizowaniem tego typu pomocy, ponieważ na rynku jest deficyt psychologów chcących pracować z młodzieżą.

W każdej szkole zatrudniono psychologów na pół etatu. Ich wsparcie ma ułatwić młodzieży powrót do szkoły po miesiącach nauki zdalnej.

– Zależało nam na tym, by młodzi ludzie mieli kogoś, do kogą mogą się zwrócić o pomoc. Powrót po miesiącach zdalnej nauki, wbrew pozorom, wcale nie musi być łatwy. I my wyciągamy pomocną dłoń. – powiedział Radiu Eska Paweł Rajski starosta ostrowski.

Psychologowie mają w każdej szkole po 10 godzin.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Uciekał z wypasionymi zegarkami
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do emeryta i do jaj i do wszystkich belfrów
2 lat temu

A wiec, tak za moich czasow, w szkole, przedzial 1990-2006 zaznaczam do tych co umieja liczyc ukonczylem, podstawowke, szkole srednia 5 letnia i 3 letnie studia, nie przypominam sobie ani razu zeby nauczyciele stekali i narzekali. A mieli o wiele mniejsze pensje niz Wy teraz, wszystko bylo ok. Wiadomo ze kazdy powinien zarabiac wiecej, z biegiem lat, ukonczonych stopni w Waszym przypadku, i tak teraz wlasnie macie, ja Wam tego nie zazdroszcze tylko przestancie jeczec. Nauczycielem juz nie bede takze temat zamkniety. Ale tez wykonuje ciezki zawod tak jak i Wy i sam musze walczyc o podwyzki, zaden rzad mi ich nie dal a Wam daje, docencie to milego weekendu:)

11
0
Napisz co o tym sądziszx