Psychologowie trafią do szkół. Wszystko przez decyzje rządu

Uczniowie ostrowskich szkół średnich mogą liczyć na pomoc psychologiczną. To działanie mające niwelować skutki uboczne wdrożonej przez rząd PiS nauki zdalnej i obecnie powrotu do ławek szkolnych. Starostwo miało problem ze zorganizowaniem tego typu pomocy, ponieważ na rynku jest deficyt psychologów chcących pracować z młodzieżą.

W każdej szkole zatrudniono psychologów na pół etatu. Ich wsparcie ma ułatwić młodzieży powrót do szkoły po miesiącach nauki zdalnej.

– Zależało nam na tym, by młodzi ludzie mieli kogoś, do kogą mogą się zwrócić o pomoc. Powrót po miesiącach zdalnej nauki, wbrew pozorom, wcale nie musi być łatwy. I my wyciągamy pomocną dłoń. – powiedział Radiu Eska Paweł Rajski starosta ostrowski.

Psychologowie mają w każdej szkole po 10 godzin.

POLECANE NEWSY

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do emeryta i do jaj i do wszystkich belfrów
1 rok temu

A wiec, tak za moich czasow, w szkole, przedzial 1990-2006 zaznaczam do tych co umieja liczyc ukonczylem, podstawowke, szkole srednia 5 letnia i 3 letnie studia, nie przypominam sobie ani razu zeby nauczyciele stekali i narzekali. A mieli o wiele mniejsze pensje niz Wy teraz, wszystko bylo ok. Wiadomo ze kazdy powinien zarabiac wiecej, z biegiem lat, ukonczonych stopni w Waszym przypadku, i tak teraz wlasnie macie, ja Wam tego nie zazdroszcze tylko przestancie jeczec. Nauczycielem juz nie bede takze temat zamkniety. Ale tez wykonuje ciezki zawod tak jak i Wy i sam musze walczyc o podwyzki, zaden rzad mi ich nie dal a Wam daje, docencie to milego weekendu:)

jaja
1 rok temu

do tego poniżej. Wyobraź sobie, że pracodawca podwyższa ci czas pracy o kilka godzin i dokłada ci do pensji tyle, że po rozliczeniu wychodzisz na tę samą stawkę godzinową. Nazwiesz to podwyżka płac, mimo że niby na rękę dostajesz więcej, mądralo?

Emeryt
1 rok temu

Zostań nauczycielem.

a nauczycielom
1 rok temu

jak zwykle, znowu w du………… zle, wszystko zle wszystko anty, lepiej napiszcie ile teraz dostaniecie podwyzki, cisza, dostaniecie i nawet w zywe oczy bedziecie klamac, ze nie bylo zadnej podwyzki.

Minerwa
1 rok temu

To nie w deficycie psychologów tkwi problem ze zwerbowaniem ich do pracy w szkole tylko w oferowanych zarobkach – na dzień dobry dla psychologa stażysty 2949 brutto za cały etat. Psycholodzy w ochronie zdrowia mają możliwość korzystania z superwizji, co jest bardzo ważne i dla nich przydatne oraz taką wycenę swoich porad, że po prostu zarabiają lepiej. Poza tym nie muszą siedzieć na jakichś bezsensownych z ich punktu widzenia radach pedagogicznych itp. Jak psycholog wpompował kilkadziesiąt tys.zl w certyfikat psychoterapeuty to nie pójdzie pracować za 2000 zł na miesiąc, a na pół etatu (10h) za pół tej kwoty. Jak widać problem jest bardziej złożony.

rodzic
1 rok temu

Daleko mi od chwalenia rządu, ale tytuł powinien brzmieć dzięki decyzji rządu.

Wiem
1 rok temu

Czasami psycholog bardziej szkodzi niz pomaga…

Przedstaw się
1 rok temu

Heheh narobią się! Jak nie ksiądz to psycholog każdy chce z tego paśnika sie częstować 🙂

Myśl
1 rok temu

Znów biorą się za dzieci, najpierw zdalna nauka teraz podawają naszym dzieciom zabójcze wyszczepionki, a teraz psychologów nadsyłają, na siebie, to i psychiatrów naślijcie. A.na naganiaczy szczepionkowych sądy!!! I kara….

Lph-
1 rok temu

No i dobrze. Lepiej diagnozować i leczyć tęczowe odchylenia za wczasy. Dobry ruch.

11
0
Napisz co o tym sądziszx