Czarna seria w regionie

Udostępnij
Tweet

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty. W Gizałkach w powiecie pleszewskim mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy marki Renault. Niestety poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło w środę w godzinach popołudniowych.

W Gizałkach doszło do śmiertelnego potrącenia 72-latka – potwierdza portalowi faktykaliskie.pl st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy pleszewskiej policji. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni mieszkaniec gminy Gizałki chciał przedostać się z rowerem na drugą stronę drogi. Mężczyzna, gdy wjeżdżał na chodnik, prawdopodobnie zachwiał się i wpadł pod koła ciężarowego renault.

72-latek poniósł śmierć na miejscu. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

To nie koniec tragicznych wieści. Dzisiaj w kaliskim szpitalu zmarła 75-letnia kobieta, którą dwa dni temu potrącił samochód osobowy marki hyundai.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca hyundaiem 34-letnia mieszkanka powiatu konińskiego zatrzymała się przed znakiem STOP, po czym ruszyła, potrącając poruszającą się jezdnią 75-letnią rowerzystkę. Starsza kobieta trafiła do kaliskiego szpitala – powiedziała portalowi faktykaliskie.pl asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła. Postępowanie prowadzone jest więc pod kątem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Trudno w to uwierzyć jakie wozy przysłano do "takiej" drobnostki
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aldeekk
2 lat temu

Co Wy tu za brednie ie wypisujecie???? 70 lat to juz osoba ziezdolna do poruszania się na zewnątrz??? Idioci z was i tyle, mam sąsiada o m 92lata i nadal bez problemu jezdzi samochodem, a rowerem przegoniły niejednego „młodego”.

problem
2 lat temu

Przychodzi pewien wiek i trzeba sobie rowery i inne pojazdy podarować. Chyba, że rower przeznaczyć jako 'podpórka lub pojazd transportowy do zakupów a nie do jazdy.

😁xxx
2 lat temu

Staruchów covid nie ruszył to na rowerach pod auta się pchają

NieGadajPrzezKomórkęGdyProwadzisz
2 lat temu

O. Lili = potencjalny zabójca za kółkiem, bo rowerzysci są łaskawie „wpuszczeni” na drogi bez karty rowerowej. Wystarczy zwolnić i myśleć i wszyscy mogą
być na drogach, bez segregacji i wyrzucania nikogo. Kierowcy nie są panami dróg, są uczestnikami ruchu drogowego, tak jak np noworodek w wózku też jest uczestnikiem ruchu drogowego. Czy od niego też będziesz wymagać karty wózkowej? Popatrz na wątki na tym portalu. Wręcz nie ma dnia bez artykułu o kierowcy-idiocie.

@Agentka
2 lat temu

Niejednokrotnie jest to jedyny pojazd seniora. Dlaczego nie zakładają kasków, obrażenia głowy to główna przyczyna śmierci.

szkoda kierowcy
2 lat temu

ciężko pracującemu chłopu tylko problemów teraz narobił .

O S W
2 lat temu

Starsi ludzie niestety nie są przyzwyczajeni do teraźniejszego ruchu drogowego, dodatkowo to już nie ta sama sprawność fizyczna co kiedyś no i cóż kto tego nie rozumie to … no właśnie odpowiedzcie sobie sami, szczerze to nóż w kieszeni mi się otwiera jak widzę takie osoby, które ledwo są w stanie opanować rower, chwieją się od lewej do prawej wjeżdżają wprost pod samochody itp.
Z jazdą na rowerze trzeba dać sobie spokój w pewnym wieku tak samo jak z jazdą samochodem, ale to rodzina również musi zadbać o taką starszą osobę, upomnieć itp.

Agentka
2 lat temu

Seniorzy na nogi! Wsiadają, ledwo jadą, chwiejąc sie lewa prawa i tragedia gotowa. Niestety to nie te lata żeby wsiadac na rower.

lili
2 lat temu

Żadna czarna seria! Skutki wpuszczenia cymbałów na rowerach na pasy i chodniki bez karty rowerowej.

9
0
Napisz co o tym sądziszx