OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Młodzież będzie sprzątać Ostrów

Już w najbliższy piątek 17 września, na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zostanie przeprowadzona akcja „Sprzątanie Świata – Polska”. Akcja trwa nieprzerwanie od 1994r., co oznacza, że obecnie sprząta świat już drugie pokolenie Polaków. Hasło tegorocznej edycji to “Myślę, więc nie śmiecę!”. W akcję włączają się również młodzi ostrowianie.

Organizator – Fundacja „Nasza Ziemia” już po raz 28 zaprasza do podjęcia działań w ramach „Sprzątania Świata” na swoim terenie. W bieżącym roku Fundacja zwraca uwagę, że śmieci to problem globalny i nadszedł czas aby zrobić generalny porządek w swojej okolicy. Akcja Sprzątanie Świata – Polska to przede wszystkim praktyczna lekcja ekologii. Kto raz wyszedł posprzątać, nie będzie już śmiecić. To również okazja do tego, aby budować wrażliwość na naturę i problemy Matki Ziemi.

Autorem plakatu 28. Akcji jest znakomity artysta grafik Andrzej Pągowski, który od 27 lat non profit ofiarowuje swoje plakaty Fundacji Nasza Ziemia.

Do udziału w ostrowskiej akcji zostały zaproszone szkoły podstawowe z terenu Miasta Ostrów Wielkopolski. Uczestnicy zostali wyposażeni w materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji oraz plakaty informujące, a odbioru zebranych odpadów (w tym również zebranych selektywnie) dokona Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie ze szkół podstawowych będą mieli za zadanie posprzątać tereny wokół budynków swoich szkół, przyległych ulic, sąsiednich osiedli mieszkaniowych, parków oraz terenów zielonych.

– Dobrze widzieć, że nasze środowisko nie jest obojętne młodym ostrowianom, którzy każdego roku ochoczo włączają się w akcję sprzątania świata. Taka postawa ekologiczna jest godna naśladowania – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszty zakupu materiałów oraz odbioru odpadów przez ZOiGO „MZO” S.A. zostaną sfinansowane ze środków Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

POLECANE NEWSY
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Strażnik Texasu
5 godzin temu

Więźniów nie wezmą na taką robotę , bo połowa z nich by pouciekała , a potem byście płakali że gwałty w parkach itd. he he

O S W
8 godzin temu

Autem niech lepiej Becia nie jeździ bo za dużo nie widać szczególnie jak się siedzi z tyłu, niech się lepiej przejdzie na piechotę spacerkiem lub przejedzie rowerkiem to zobaczy jaki syf na ulicach w Ostrowie o okolicach, jeszcze jej na zdrowie wyjdzie …

Śmiechu warte
19 godzin temu

Znów wysługiwanie się młodzieżą. Dziadów osadzonych w areszcie na Ledóchowskiego zagonić do robót! 😡

Obserwator
21 godzin temu

Szanowna Pani Prezydent. To wszystko to tematy zastępcze. Niech Pani rozmawia że swoimi radnymi z obywatelami Naszego Miasta o prawdziwych problemach. Nie tylko lansem, zdjęciami którymi Pani żyje i Pani radni, żyją zwykli obywatele tego miasta płacący podatki. Proszę pojeździć służbowym autem na koszt podatnika po Ostrowie i zobaczyć jak to faktycznie wygląda na ulicach, uliczkach a nie tylko Hala, kosz, zuzel, koncert, hala, kosz itd itd i fotka, foteczka.

Baba
23 godzin temu

ŻART! Niech każdy sprząta po sobie. Ja nie pozwolę by moje dziecko sprzątało Ostrów. Zgody na to nie wyrażam. Butelki porozbijane przez pijaków ma sprzątać? NIE!

Ostrowianin
1 dzień temu

Sprzątać powinni wszyscy nie tylko młodzież !!!

Fallus Anolymus
1 dzień temu

Więźniowie mogliby sprzątać. Siedzą na d..ach, żreć dostają. Za darmo. A tak nie powinno być. Powinni sprzątać miasto. Pani PK by zyskała do miejskiej kasy trochę funduszy.

syn gromu
1 dzień temu

Stare szuszfole niewychowane nasyfią a młodzież musi sprzątac

karol
1 dzień temu

a więźniowie nie mogliby też sprzątać??

rrrr
1 dzień temu

bardzo dobry pomysl wszystkie szkoly powinny w tym uczestniczyc przez caly dzien

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x