Grzybiarz powiedział, że zaraz umrze

Udostępnij
Tweet

Zadzwonił do rodziny i przekazał, że zaraz umrze. W tak dramatycznych okolicznościach rozpoczęły się poszukiwania 81-letniego mężczyzny, który wyszedł do lasu na grzyby i po telefonie do bliskich urwał się z nim kontakt.

Wszystko działo się we wtorek, 7 września w miejscowości Jarantów Kolonia w gminie Blizanów (pow. kaliski). Mężczyzna pojechał do lasu na grzyby i urwał się z nim kontakt. Powiadomiona o zdarzeniu policja namierzyła samochód seniora, jednak jego samego nie odnaleziono. Do akcji ruszyli funkcjonariusze, strażacy i wolontariusze z Grupy Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego.

O godz. 16.47 otrzymaliśmy dyspozycję od Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Zaginął 81-letni mężczyzna, który wyszedł na grzyby. Zadzwonił do rodziny i przekazał, że zaraz umrze pod amboną – relacjonuje Grupa Szukamy i Ratujemy. – Dzięki szybko podjętym działaniom policji, straży i służby leśnej udało się określić prawdopodobny obszar. Ze sztabu wyszły dwie grupy po 15 osób. Ratownicy SIR wyjechali dwoma quadami. Po kilku minutach grupa nr 1 składająca się z policjantów, strażaków i osób cywilnych zameldowała odnalezienie wyczerpanego mężczyzny.

Ratownicy SiR i strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Mężczyzna został ogrzany specjalnym pakietem chemicznym, a następnie ewakuowany do sztabu za pomocą noszy płachtowych. Tam został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrovia pogoniła Orła Łódź
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
2 lat temu

Totalny brak odpowiedzialności ze strony tego pana jak i rodziny

no name
2 lat temu

Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji, szacunek.

O S W
2 lat temu

Zdaję sobie sprawę, że dziadka pewnie ciężko upilnować, ale rodzina nie za bardzo odpowiedzialna – 81 lat samemu jeszcze samochodem na grzyby do lasu, trochę niech się ogarną.

Syn Bogdana
2 lat temu

Przecież ten człowiek w podeszłym wieku zadzwonił poinformować że zaraz umrze a nie wzywał pomocy. Może chciał odejść w spokoju w pięknych okolicznościach przyrody…

Ja
2 lat temu

Jak rodzina może pozwolić wyjść osobie w takim wieku samej do lasu?

Agentka
2 lat temu

psychol…

6
0
Napisz co o tym sądziszx