Decyzja sądu po „nielegalnym weselu” w Malanowie

Udostępnij
Tweet

Impreza weselna w Malanowie zasłynęła w całej Polsce z powodu nalotu kilkudziesięciu policjantów z komendy w Turku. Powodem miało być nieprzestrzeganie zasad z rozporządzeń wydawanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Policja skierowała kilkadziesiąt wniosków o ukaranie do Sądu. Teraz zaczęły zapadać zaskakujące decyzje.

Wesele Oriany i Patryka odbywało się w sali Hacjenda w Malanowie (powiat turecki). Tuż po pierwszym tańcu pary młodej, kilkudziesięciu funkcjonariuszy zaczęło dobijać się do środka. W końcu zostali wpuszczeni. Spisali uczestników i czekali przez 3 godziny aż goście się najedzą, napiją i pójdą do domów. Był zakaz grania muzyki.

Sąd Rejonowy w Turku Wydział II Karny podjął decyzję w dniu 31 sierpnia 2021 r. o odmowie wszczęcia postępowania przeciwko jednemu z gości weselnych, który zdaniem policji wbrew zakazowi uczestniczył w imprezie weselnej, tj. innych niż określone w pkt. 1 zgromadzeniach, w tym imprezach, spotkaniach i zebraniach niezależnie od rodzaju, tj. o czyn z art. 116 paragraf 1a kodeksu wykroczeń. Kosztami obciążono skarb państwa, czyli podatników.

Sąd w uzasadnieniu podał, że 23 lipca wpłynął wniosek o ukaranie jednego z gości. Ten 10 kwietnia brał udział w imprezie weselnej.

Sąd przypomniał, że w czasie opisanego czynu na obszarze całego kraju obowiązywał stan epidemii. Stan ten wprowadzono na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 20 marca 2020 roku. Sąd stwierdził, że w chwili orzekania, ograniczenia dotyczące organizacji wesel nie obowiązywały. Dlatego zgodnie z art. 5 par. 1 pkt 2 kodeksu postępowania wykroczeń nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy czyn nie zawiera znamion wykroczenia, z czym mamy do czynienia w przedmiotowej sprawie.

Policja zrobiła nalot na (nie)legalne wesele

Para młoda i właściciel z (nie)legalnego wesela udzielili wywiadu

Para młoda i właściciel z (nie)legalnego wesela udzielili wywiadu

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Al
2 lat temu

PROSZĘ się tak nie wykłócać bo racja jest po obu stronach a ten problem to może rozwiązać tylko expert czyli Pan OSW na tym forum ,Pan OSW to super znawca i was pogodzi .

Al
2 lat temu

SZANOWNI PAŃSTWO z tak trudnymi tematami to trzeba sie zwrócić do znawcy prawie wszystkich tematów czyli Pana OSW napewno ten Pan to mgr dr tak jak ja PANIE OSW robi Pan furore jest Pan asem nr 1 zielonych łapek i WIELKA CHWAŁA PANU.

Gimbo
2 lat temu

Miało czerwone Bydle szczęście że to nie było za czasów kiedy Platforma z Pseudorolnikami rządziła która manipulowała Sądami

33
0
Napisz co o tym sądziszx