Zginął 14-latek. Ruszył proces przeciwko instruktorowi jazdy

Przed kaliskim sądem rozpoczął się proces w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w 1 stycznia br. na ul. Piłsudskiego. Na ławie oskarżonych zasiada 42-letni kierowca BMW, któremu prokuratura zarzuca, że po alkoholu i narkotykach doprowadził do zderzenia z innym pojazdem, powodując śmierć 14-letniego chłopca. Oskarżonemu grozi do 12 lat więzienia.

Tragedia rozegrała się w Nowy Rok. Na ul. Piłsudskiego zderzyły się BMW i volkswagen Golf, którym podróżowała rodzina z dwoma nastoletnimi synami. Cała czwórka została ranna, w tym najciężej 14-letni chłopiec, który zmarł w szpitalu. Kierowcy BMW nic się nie stało. To 42-letni kaliszanin, przedsiębiorca i współwłaściciel szkoły nauki jazdy.

Szokujące ustalenia prokuratury

Śledztwo wykazało, że w chwili wypadku 42-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, a także był pod wpływem amfetaminy.

W ramach zleconych przez prokuraturę czynności biegli dokonali również odczytu zapisów zabezpieczonego w pojeździe podejrzanego rejestratora parametrów jazdy, gdzie zapisana była prędkość, położenie kierownicy, położenie pedału gazu, pedału hamulca, a także układu ABS, gdzie jak wykazali w odstępie 5 sekund poprzedzających kontakt z przeszkodą prędkość, z którą poruszał się obecnie już oskarżony wynosiła 163 km/h, a w chwili zderzenia obu pojazdów wyniosła 76 km/h. Powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych w wydanej opinii wskazał, że kierujący pojazdem BMW, bezpośrednio przed zdarzeniem obu pojazdów, wykonywał ruchy kierownicą wskazujące, że stracił panowanie nad pojazdem, co pozwoliło na wykluczenie pierwotnie podawanej przez niego wersji, że próbował ominąć on hamujący pojazd, a także biegły w konkluzji wskazał, że kierujący BMW ponosi całkowitą winę za spowodowanie wypadku – przypomina ustalenia śledczych badań Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

42-latek przyznaje się do kierowania po alkoholu, ale nie do spowodowania wypadku. W piątek, 3 września ruszył jego proces. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, pod wpływem alkoholu i środków odurzających, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

CZYTAJ  Po ile będzie karp na Święta? Król karpi odpowiada

Od dnia zdarzenia kaliszanin przebywa w areszcie (nie licząc krótkiej przerwy, kiedy to wyszedł za poręczeniem majątkowym, ale ostatecznie sąd zdecydował, że musi wrócić za kratki).

Zdjęcia z procesu pod adresem
https://faktykaliskie.pl/wiadomosci/kryminalne/po-alkoholu-i-narkotykach-spowodowal-wypadek-na-ul-pilsudskiego-w-ktorym-zginal-14-latek-ruszyl-proces-zdjecia,1996.html

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gumi
1 rok temu

Powinien dostać 25 lat bez możliwości wcześniejszego wyjścia. Mialby czas przemyśleć co zrobil

Gimbo
1 rok temu

Za nieumyślne spowodowanie Wypadku komunikacyjnego bez ofiar trzy lata w zawieszeniu i odebrania PJ na 1,5 roku za Śmiertelne pod wpływem Alkoholu lub Narkotyków 30 lat bez możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie po15 stu latach A ci zasłaniają się nietykalnością Posłowie i Sędziowie dodatkowo 5 lat jak wszyscy to wszyscy

kit
1 rok temu

No proszę z auta szczytowano dane parametrów jazdy a z limuzyny Beatki broszki nie potrafili. No, no ciekawe.

O S W
1 rok temu

No nadzwyczajna kasta nadludzi do dzieła, wykazać się w końcu i przykładnie ukarać mordercę bo inaczej go nazwać nie można, jadąc prawie 180 km/h po mieście musiał się liczyć z tym, że może komuś zrobić krzywdę.

Edyta
1 rok temu

Żebyś ty gnoju cierpiał w meczarniach za to dziecko miało całe zycie przed soba wyobrażasz sobie gnoju jak cierpią jego rodzice miała bym sumienie zakopać cie żywcem albo spalić żywcem

Edyta
1 rok temu

Kara śmierci dla gnoja ja bym go żywcem do pieca wsadziła za to dziecko a nie chodziła po sądach sama bym mu sprawiedliwość wymierzyła jakby zabił moje dziecko

@Janusz
1 rok temu

Nie, on nie próbował uniknąć uderzenia w drugi samochód, tylko próbował opanować swoje drogie BMW, żeby go nie uszkodzić. Ale jak w 5 sekund zwolnił ze 163 km/h do 76 km/h, to musiało nim nieźle rzucać.

Ania
1 rok temu

Znając polska rzeczywistość wystąpi pomroczność jasna kasa pójdzie pod stołem i dostanie zawiasy . Jest takie powiedzenie z dużej chmury mały deszcz. Cwaniak przepłaci kogo trzeba adwokaci na dogada się z sędzią i po sprawie. Niestety sprawiedliwość w tym kraju to porażka.

O S W
1 rok temu

Do Janusz: weź Ty się człowieku rozpędź i walnij główką w ścianę – może taka terapia szokowa pomoże choć wydaje mi się, że chyba jest już za późno dla Ciebie …
PS Gdy nie miałeś dostępu do internetu tylko rodzina wiedziała, żeś debil teraz wiedzą wszyscy.

Fizyk Matematyk
1 rok temu

Zabrakło dwóch sekund żeby bmw wyhamowało do zera

16
0
Napisz co o tym sądziszx