Uczelnia żegna ofiarę wypadku k. Odolanowa. Dziś miał wziąć slub

Powracamy do wczorajszego tragicznego wypadku, do którego doszło w Świecy k. Odolanowa. Dziś uczelnia, w której pracował zmarły Bartosz Wojtyra, oficjalnie poinformowała o jego śmierci.

„Z żalem zawiadamiamy, że 31 sierpnia 2021 roku zmarł dr inżynier Bartosz Wojtyra, adiunkt w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, Sekretarz Unii Uczelni na Rzecz Rozwoju Kierunków Studiów w Zakresie Gospodarowania Przestrzenią, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kierownik i uczestnik projektów badawczych, autor wielu publikacji w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach. Inicjator i organizator wielu przedsięwzięć na rzecz rozwoju geografii człowieka oraz planowania przestrzennego w Polsce”.

Mężczyzna pochodził z Kotlina i zginął wraz ze swoją narzeczoną w przededniu ślubu. Przełożonego z tamtego roku z powodu ogłoszonej pandemii.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypadków śmiertelnych w których zginęło 6 osób.
451 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
434 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji. Ponadto, 75 osób zmarło w ciągu 30 dni w związku ze zdarzeniami drogowymi w których uczestniczyły.
Czyli w 451 wypadkach zginęło w sumie 509 osób.

Rok temu po 67/67 dniu wakacji statystyki wyglądały następująco:
14 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
437 wypadki śmiertelne od początku wakacji
470 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Dwa lata temu na koniec wakacji (74/74) statystyki wyglądały następująco:
8 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
582 wypadki śmiertelne od początku wakacji
646 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

181 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby
18122 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

55 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby
5164 wypadki drogowe od początku wakacji

61 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby
6037 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
0 utonięć w ciągu ostatniej doby
242 utonięcia od początku wakacji
Niestety, tych danych nie jestem w stanie porównać z poprzednimi latami. Policja podaje statystyki dla całego roku, a nie poszczególnych dni więc nie mogę policzyć ile osób utonęło w poprzednie wakacje. W całym 2020r. utonęły 483 osoby, a w 2019 – 456

POLECANE NEWSY
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iiii
11 miesięcy temu

Kochajcie ludzi i swoje życie jutro Ciebie może spotkać taka tragedia:( dopóki śmierć nas nie rozłączy los zagrał inaczej śmierć ich połączyła…w inny sposób

fire
11 miesięcy temu

ogromna tragedia dla wszystkich , ale aż strach pomyśleć co by było gdyby zamiast ciężarówki jechało małe auto osobowe z pasażerami .

O S W
11 miesięcy temu

Głębokie wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych, ale i dla kierowcy ciężarówki i jego rodziny bo chłop będzie teraz chcąc nie chcąc żyć do końca ze świadomością, że niby nie z jego winy, ale jednak zginęły dwie osoby – mało kto o tym pamięta, ale to też ogromna trauma …
Co do „osób” piszących o jakiejkolwiek winie ciężarówki w tym wypadku, weźcie sobie wyobraźcie teraz, że z przeciwka jedzie auto „łapie” pobocze i wpada z impetem Wam na czołówkę, a Wy jedziecie sobie spokojnie, przepisowo itp. wtedy dopiero trup ścielił by się gęsto …

Do Kubuś.
11 miesięcy temu

Opamiętaj się. Pamiątkowe zdjęcie chcesz? Coś ci się chyba z nadmiaru czegoś we łbie pomieszało. Zajmij się swoimi zdjęciami.

kolo
11 miesięcy temu

droga masakra jechałem dzisiaj, tirów ogrom bez deszczu uważajcie zbyt wąsko dla takiego ruchu ktoś pomylił chyba albo ma to gdzieś że tiry potrzebują miejsca nasze życie a polityka zarządu dróg finanse i nie mówcie że prędkość, tam powoli też strach bo korzenie drzew zrujnowały powierzchnię omijajmy tę drogę by żyć

Zenon
11 miesięcy temu

Na tej drodze powinien dawni być wprowadzony zakaz jazdy dla sam. ciężarowych, dlatego że jest bardzo wąska i nierówna, może by to uchroniło ofiary przed śmiercią …

Kubica
11 miesięcy temu

Powinien mieć opaskę na jednym oku jak na pirata przystało. Jadę wolno bo mi wolno

Kurdupel
11 miesięcy temu

Dla Demona prędkości jest pewnie zwykłym rozlnikiemxtraktor,poleci mądrości!Wpadlescckiedya w poślizg pewnie na rowerze po piwku wcale nie musiał jechać szybko a każdy poślizg prędkosc zwiekszacsiec 2krotnieccymable!Wystarczy,że tir ścinał skręt bo oni tak jeżdżą chłopak chcąc się ratując uciekał chwycił poboczexpostawilcw bo i tragedia.No ale traktorzysta jeździ 30km/h środkiem ulicy i wszystko wie.

Czytelniczka.m.
11 miesięcy temu

Na zawsze razem…
Światłość Wiekuista Niechaj Wam Świeci… (*)
Wyrazy współczucia dla Rodzin…(*)

Sztos
11 miesięcy temu

Mojemu koledze zmarła babcia, miała 95 lat. Nie miała prawa jazdy nie jeździła autem. Byla wspaniałym człowiekiem. NIGDY nie piła. To jest tragedia.

21
0
Napisz co o tym sądziszx