Bombowe rozpoczęcie roku szkolnego

Niespokojnie zaczął się nowy rok szkolny w regionie. Szereg placówek oświatowych otrzymało ostrzeżenia o podłożeniu bomby.
Informacje o zagrożeniu zaczęły napływać 1 września rano.

Alarmy bombowe w 21 szkołach u naszych sąsiadów: 14 w Kaliszu i 7 w powiecie kaliskim. Kolejne były w Ostrowie Wielkopolskim. Na terenie powiatu kaliskiego ewakuowano jedną placówkę. Decyzję o ewentualnej ewakuacji podejmuje w każdym przypadku administrator danego obiektu, w tym przypadku dyrektor.
W akcji są policjanci i strażacy, którzy sprawdzają poszczególne szkoły.

To już kolejny raz, gdy ktoś stawia na nogi służby ratunkowe, wywołując fałszywe jak do tej pory alarmy bombowe w placówkach oświatowych m.in. podczas matur. Grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności. Póki co sprawcy nie złapano.

CZYTAJ  Ten policjant jest postrachem przestępców

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
1 rok temu

czekam na relacje o karze dla takich l ludzi o ich ujęciu

Wsiowieszcz
1 rok temu

Dziś dzień bardzo niespokojny
Przez wspomnienie wielkiej wojny
Ludziom emocje odżyły
W szkołach bomby podłożyły
Lecz na szczęście o czym wiecie
Żadnych bomb nie było przecie
I od jutra w szczęśliwości
W szkołach zrobią test mądrości.

Do sasquad
1 rok temu

Co to jest TOR?

cxxx
1 rok temu

Policja umie tylko włączyć koguty w radiowozie.

Slawo
1 rok temu

Odzwyczaili dzieciaków chodzenia do szkoły to teraz ból jak trzeba do szkoły. Ciekawe jak długo tym razem potrwa ta szkoła stacjonarna.

sasquad
1 rok temu

Żołądź, to pewnie takie same „głomby” jak ty, chociaż jednak ty wydajesz się większym idiotą. Słyszałeś kiedyś np. o TOR?

Przedstaw się
1 rok temu

Pamiętacie bombera sprzed jakoś roku czy dwóch wtedy kiedy belfry strajkowały w okresie matur czy jakoś i jasne się stało dla każdego że rząd wymyslił bomberów? Kiedy trzeba to milicja znajdzie bombera bez problemu a wtedy nie znalazła!:) Kabaret z tym wszystkim jest, niestety bardzo kosztowny. Same ustawki co chwilę, jakby komedii z „epidemią” było mało.

Żołądź twojego starego
1 rok temu

Co to głomby pracują w milicji że nie mogą sprawdzić czy te mejle wyszły z jednego IP. Przecież mamy XXI wiek a nie lata 90te

8
0
Napisz co o tym sądziszx