Pandemiczna hipokryzja nie tylko radnych

Udostępnij
Tweet

Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Lisiecki podkreślał, że on jako medyk z wykształcenia (stomatolog) traktuje na poważnie zagrożenie spowodowane ogłoszoną pandemią SARS-CoV-2. Przez ostatnie kilka miesięcy radni prosili go o przywrócenie obrad rady w trybie stacjonarnym. I faktycznie sierpniowa sesja odbyła się w sposób tradycyjny. Jednak to co tam się wydarzyło niewątpliwie świadczy o hipokryzji lub ignorancji wiedzy medycznej.

Pierwsza po długiej przerwie sesja rady miejskiej Ostrowa Wlkp. odbyła się w Centrum Aktywności Lokalnej. Przewodniczący Jarosław Lisiecki, ten sam, który zasłynął zabieraniem lub ograniczaniem mieszkańcom głosu, pokazał ponownie na co go stać.

Już na samym wstępie powiedział:

Chciałbym prosić państwa, ze względu na to, że będziemy ze sobą przebywać dłuższy czas, kilka godzin, o skrócenie swoich wypowiedzi, o stosowanie formuły ad vocem raz, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, żebyśmy mogli jako społeczeństwo jak najszybciej powrócić do normalności.

Myśl tę wygłosił ze schowaną w marynarce maseczką. Podczas obrad, kiedy różne osoby przemawiały ze zdjętymi maseczkami, postanowił zwrócić się do przebywających w tym samym pomieszczeniu mieszkańców:

Na sali jest kilka osób bez maseczek. Przypominam, że jest obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Jeśli ktoś takowej nie posiada, jest dostępna przed wejściem jednorazowa.

Pan Lisiecki przez całą sesję udawał, że nie widzi jak jego koleżanki i koledzy radni przemawiają bez założonych maseczek. Nie zwrócił też uwagi pani prezydent i jej zastępcy, a także pani senator Ewie Mateckiej, która nie dała dobrego przykładu. Ten powinna wynieść z Parlamentu, gdzie mocno jest przestrzegany reżim sanitarny. Maseczki mieli założone jedynie Ci, którzy przez całą sesję nie mieli nic do powiedzenia.

Jeśli radni i inne osoby tak mocno wierzą w zagrożenie spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2, to powinni doskonale wiedzieć, że najwięcej drobinek emitujemy w trakcie mówienia, a nie siedzenia i zwykłego oddychania. Warto także przypomnieć, że według badań także osoby zaszczepione dwiema dawkami rozpowszechniają koronawirusa. No ale może nie ma co zbyt dużo wymagać…

CZYTAJ  Wakacyjne oferty pracy. Największy pracodawca intryguje

Na koniec warto wiedzieć, że pracownica biura rady miejskiej jest aktywnie zakażona koronawirusem i różni radni mieli z nią kontakt w ostatnich dniach.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rychu
2 lat temu

Szok, a jak dziecko w szkole nie założy maski, to te stare Raszple, tym swoim szokującym głosem wydzierają się, że tynk ze ścian spada.

Obudzcie się!!!
2 lat temu

TAKA to Pandemia !!! Ci przy korycie sa najlepiej poinformowani. Gdyby była Na Prawdę Pandemia , to ubrali by się jak kosmonauci, zeby się nie zarazić. ILU jest wyszczepionych w Sejmie i Senacie .Piszą w necie , ze ok 30%!!!!!!!

jaja
2 lat temu

„Ja jako lekarz” utajnił fakt zakażenia pracownicy biura rady przed klubami radnych PO i PiS, powiadomił tylko po cichu swój klub. W poprzednich miesiącach nie pozwalał na odbywanie sesji na sali- bo pandemia. Teraz, kiedy zakażona urzędniczka mogła mieć kontakt nie tylko z koleżankami ,ale i radnymi siedział cicho. Pewnie się wystraszył, że radni opozycji podniosą larum i rozwalą mu sesję. A przecież Pani Klimek tak bardzo się przygotowała do sesji. Piękne przezrocza, sady, pasieki i inne ważne dla miasta wydatki. No i koleżanka przewodniczącego Elżbieta Grochowska radna PiS, przepraszam zapomniałem, że zdradziła wyborców i przeszła na stronę kasy do obozu pani Klimek, przygotowała wzruszające przemówienie w stylu łubu dubu łubu dubu… To nie mogło pójść na marne. Miejmy nadzieję, że nikt więcej się nie pochoruje. Choć jak redakcja słusznie zauważyła zaszczepieni urzędnicy i radni mogli przenieść wirusa na zaproszonych gości choćby podczas przerwy. słowem przewodniczący Lisiecki kolejny raz stanął na wysokości zadania, oczywiście z punktu widzenia jego szefowej prezydent Klimek. Przepraszam, zapomniałem że przewodniczący nie ma szefowej. No ale prezydent Duda też podobno nie ma szefa nad sobą.

Anty pisowiec
2 lat temu

Panie Lisiecki gdyby głupota umiała latać, odleciałby Pan w zaświaty. Co do innych durnych Radnych. Jesteście tylko pośmiewiskiem mieszkańców tego pięknego miasta. Wasze miejsce jest na śmietniku jako nie chlubna karta historii.

Dziadek
2 lat temu

Wszyscy radni, to hipokryci, napełniający te swoje brzuszyska……

Polak
2 lat temu

Maski na dzioby i nie roznosić zarazy!!!!

Do Dżona
2 lat temu

Weź nie piernicz głupot. W klubach tak PiS jak i KO są osoby, które należą do partii i takie które nie mają partyjnej legitymacji. A poza tym czy PiS jest bardziej za noszeniem maseczek niż PO? Jeśli ktoś tu pokazał niekonsekwencję to Przewodniczący rady

kit
2 lat temu

Obowiązek wyssany z palca. co najwyżej zalecenie noszenia masek

18
0
Napisz co o tym sądziszx