Nowy dyrektor biblioteki. To brat znanego muzyka

Nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora w Bibliotece Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Po 18. latach z instytucją pożegnał się Włodzimierz Grabowski, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora w Empiku. Zastąpi go Jarosław Balcar, prywatnie brat piosenkarza Macieja Balcara.

Jarosław Balcar realizował się nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

To nagradzany scenograf i aktor, współorganizator Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim – OFTeN – uznanym w kraju za jedną z lepszych imprez kulturalnych w środowisku teatrów nieinstytucjonalnych. Był zastępcą dyrektora Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Odpowiadał tam za inwestycje, marketing i organizację pracy zespołu. Był doradcą spółki giełdowej i banków, jednak pierwsze kroki zawodowe stawiał w Ostrowie Wielkopolskim w Młodzieżowym Domu Kultury jako nauczyciel fotografii. Jestem przekonana, że wszystkie te kompetencje będą niezwykle cenne w jego nowej roli. – przekonuje prezydent Beata Klimek.

Do konkursu na stanowisko dyrektora startowało 6 osób. Pojawiały się głosy, że nie wszyscy mieli równe szanse, ponieważ m. in. Jarosław Balcar odpowiadał na te same pytania komisji konkursowej, ale dopiero na drugi dzień, bo tak akurat pasowało mu połączenie lotnicze.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
2 lat temu

Do Wojciecha- sprawdź na BIP, zdziwisz się

J23
2 lat temu

pięć gwiazdek za taka decyzje, doświadczonych bibliotekarzy zabrakło ?????

Aza
2 lat temu

Czy ma uprawnienia do kierowania biblioteką ? A ile książek przeczytał ? Ma pojecie o literaturze ? Sądząc z CV raczej NIE !!!!! Wygwizdać taki wybór DNO

Do Wojciecha
2 lat temu

Ponoć dyrektor zarabia 12.000…

14
0
Napisz co o tym sądziszx