Nowy dyrektor biblioteki. To brat znanego muzyka

Nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora w Bibliotece Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Po 18. latach z instytucją pożegnał się Włodzimierz Grabowski, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora w Empiku. Zastąpi go Jarosław Balcar, prywatnie brat piosenkarza Macieja Balcara.

Jarosław Balcar realizował się nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

To nagradzany scenograf i aktor, współorganizator Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim – OFTeN – uznanym w kraju za jedną z lepszych imprez kulturalnych w środowisku teatrów nieinstytucjonalnych. Był zastępcą dyrektora Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Odpowiadał tam za inwestycje, marketing i organizację pracy zespołu. Był doradcą spółki giełdowej i banków, jednak pierwsze kroki zawodowe stawiał w Ostrowie Wielkopolskim w Młodzieżowym Domu Kultury jako nauczyciel fotografii. Jestem przekonana, że wszystkie te kompetencje będą niezwykle cenne w jego nowej roli. – przekonuje prezydent Beata Klimek.

Do konkursu na stanowisko dyrektora startowało 6 osób. Pojawiały się głosy, że nie wszyscy mieli równe szanse, ponieważ m. in. Jarosław Balcar odpowiadał na te same pytania komisji konkursowej, ale dopiero na drugi dzień, bo tak akurat pasowało mu połączenie lotnicze.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
1 rok temu

Do Wojciecha- sprawdź na BIP, zdziwisz się

J23
1 rok temu

pięć gwiazdek za taka decyzje, doświadczonych bibliotekarzy zabrakło ?????

Aza
1 rok temu

Czy ma uprawnienia do kierowania biblioteką ? A ile książek przeczytał ? Ma pojecie o literaturze ? Sądząc z CV raczej NIE !!!!! Wygwizdać taki wybór DNO

Do Wojciecha
1 rok temu

Ponoć dyrektor zarabia 12.000…

Do Z. Smyk.
1 rok temu

Emeryt P. Leraczyk to bardzo zasłużony obywatel. A kim ty jesteś że dajesz sobie prawo do zadawania takich głupich pytań.

Z. Smyk
1 rok temu

A emeryt Leraczyk co tam robi?

Nielicho!
1 rok temu

Poważna funkcja!:) Książki w szary papier poowija?

Wojciech
1 rok temu

A tak przy okazji. Konkurs bez nagród… Czy ktoś tu wie ile zarabia dyrektor biblioteki miejskiej w Ostrowie? 10-11-12-13-14-15 tysięcy na miesiąc?

Do driver.
1 rok temu

Driver co ty za pierdoły żniw piszesz. To że ty nie znasz gościa to tylko świadczy o twoim poziomie intelektualnym. Gdybyś się naprawdę interesował kulturą, wydarzeniami, pochodzeniem naszych zacnych ostrowian to wiedziałbyś kto to jest , jakie ma osiągnięcia i z jakie rodziny pochodzi. A ty tak bez elementarnej wiedzy krytykujesz i na wstępie gościa skreślarz. Mogłeś ty startować na to stanowisko to dowiedzieliśmy się kto ty jesteś , może masz większe kompetencje, nie przeczę bo nie wiem, ale zawsze można się wykazać jak na się uwagi do kogoś kogo całkowicie się nie zna, co sam przyznajesz. Dajmy człowiekowi czas i szansę, potem osądzimy.

hmm
1 rok temu

z twarzy podobny zupełnie do nikogo

14
0
Napisz co o tym sądziszx