Nowy dyrektor biblioteki. To brat znanego muzyka

Nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora w Bibliotece Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Po 18. latach z instytucją pożegnał się Włodzimierz Grabowski, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora w Empiku. Zastąpi go Jarosław Balcar, prywatnie brat piosenkarza Macieja Balcara.

Jarosław Balcar realizował się nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

To nagradzany scenograf i aktor, współorganizator Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim – OFTeN – uznanym w kraju za jedną z lepszych imprez kulturalnych w środowisku teatrów nieinstytucjonalnych. Był zastępcą dyrektora Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Odpowiadał tam za inwestycje, marketing i organizację pracy zespołu. Był doradcą spółki giełdowej i banków, jednak pierwsze kroki zawodowe stawiał w Ostrowie Wielkopolskim w Młodzieżowym Domu Kultury jako nauczyciel fotografii. Jestem przekonana, że wszystkie te kompetencje będą niezwykle cenne w jego nowej roli. – przekonuje prezydent Beata Klimek.

Do konkursu na stanowisko dyrektora startowało 6 osób. Pojawiały się głosy, że nie wszyscy mieli równe szanse, ponieważ m. in. Jarosław Balcar odpowiadał na te same pytania komisji konkursowej, ale dopiero na drugi dzień, bo tak akurat pasowało mu połączenie lotnicze.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do Z. Smyk.
2 lat temu

Emeryt P. Leraczyk to bardzo zasłużony obywatel. A kim ty jesteś że dajesz sobie prawo do zadawania takich głupich pytań.

Z. Smyk
2 lat temu

A emeryt Leraczyk co tam robi?

Nielicho!
2 lat temu

Poważna funkcja!:) Książki w szary papier poowija?

Wojciech
2 lat temu

A tak przy okazji. Konkurs bez nagród… Czy ktoś tu wie ile zarabia dyrektor biblioteki miejskiej w Ostrowie? 10-11-12-13-14-15 tysięcy na miesiąc?

Do driver.
2 lat temu

Driver co ty za pierdoły żniw piszesz. To że ty nie znasz gościa to tylko świadczy o twoim poziomie intelektualnym. Gdybyś się naprawdę interesował kulturą, wydarzeniami, pochodzeniem naszych zacnych ostrowian to wiedziałbyś kto to jest , jakie ma osiągnięcia i z jakie rodziny pochodzi. A ty tak bez elementarnej wiedzy krytykujesz i na wstępie gościa skreślarz. Mogłeś ty startować na to stanowisko to dowiedzieliśmy się kto ty jesteś , może masz większe kompetencje, nie przeczę bo nie wiem, ale zawsze można się wykazać jak na się uwagi do kogoś kogo całkowicie się nie zna, co sam przyznajesz. Dajmy człowiekowi czas i szansę, potem osądzimy.

hmm
2 lat temu

z twarzy podobny zupełnie do nikogo

oo
2 lat temu

Następny qrwa pociotek!A co z ustawą o …………………….Prezesie zadanie wykonane.Wracamy na żoliborz …—…

Radek
2 lat temu

Józef Balcar był kierownikiem drużyny bokserskiej Ostrovia 1972-1977 to był gośc.Cześc jego pamieci.

driver
2 lat temu

Aktor? nie znam. Kompetencje to przysłowiowe „mydło i powidło” 🙂

M43
2 lat temu

Nie znam. 🙁

14
0
Napisz co o tym sądziszx