Rodzinna tragedia na jeziorze. Wypadli z pontonu (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Do ostrowskiego szpitala trafiła 5-letnia dziewczynka, która wypadła wraz z ojcem z pontonu do zbiornika Jeziorsko. Dziewczynka napiła się dużo wody podczas topienia się. Jej ojca nie udało się uratować.

Wczoraj nad zbiornikiem Jeziorsko, zlokalizowanym 60 kilometrów od Ostrowa Wielkopolskiego w kierunku północno-wschodnim, doszło do rodzinnego dramatu. W godzinach wieczornych z pontonu do wody wypadli.

Początkowo służby były poinformowane o dwójce dzieci w wodzie. Szczęśliwie ta informacja nie potwierdziła się. Po wypadku udało się wydobyć na brzeg 5-letnią Julkę. Na brzegu wypluła sporą ilość wody. Podjęto decyzję o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziewczynka trafiła do ostrowskiego szpitala na oddział pediatryczny. Była przytomna i wydolna oddechowo-krążeniowa.

Obecnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej i stan określany jest jako ciężki. Najprawdopodobniej rozwinęło się zapalenie płuc.

Do godziny 20 trwały poszukiwania jej ojca. Kiedy wyłowiono jego ciało z wody, przystąpiono do reanimacji. Po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził zgon.

Policja ustaliła, że zarówno mężczyzna jak i dziewczynka nie mieli kamizelek ratunkowych. Ponton nie wywrócił się wbrew pierwotnym informacjom. Najbardziej prawdopodobna hipoteza zakłada, że dziewczynka wypadła z pontonu, a ojciec chciał ją ratować.

Tego samego dnia w okolicach Płocka wywróciła się łódka, którą pływało kilka osób. Dwóch z nich dotarło na brzeg, a tamtejszy starosta płocki, nadal jest poszukiwany.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzychu
1 rok temu

70 km do szpitala i to w innym województwie? Przecież bliżej jest szpital w Sieradzu i Zduńskiej Woli.

Polak
2 lat temu

Ludzie są opętani. Jak można wchodzić na ponton z dzieckiem małym i ojciec bez kamizelki. To jest straszna tragedia. Współczuję bardzo…

Melone
2 lat temu

Ale jak to tak dorosly mężczyzna moglby w kamizelce… Przecież to nie wypada 😑

Ela
2 lat temu

 Po kilkudziesięciu godzinach lekarz stwierdził zgon.-czy wy nie czytacie tekstu przed publikacją?

kit
2 lat temu

Panie redaktorze dziewczynka racze nie napisał a napiła się wody. Rozumiem ze rzadzacy piszą ustawy szybko na kolanie ale pan mógłby się postarać troszke

sens
2 lat temu

a on kamizelki nie mógł założyć

6
0
Napisz co o tym sądziszx