OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Restaurator wygrał z Sanepidem. Groziło mu 30 tys. zł za otwartą restaurację

Dawid Zmyślony, kaliszanin, prowadzący restaurację BLACK DAVE Restaurant w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wolności dopiął swego. Przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym pokonał Sanepid, który nałożył karę 30 tys. zł.

Przypomnijmy, że BLACK DAVE Restaurant otworzyła się w połowie stycznia br. Wtedy za sprawą odgórnych nacisków lokalne sanepidy i policjanci robili naloty i próbowali zmusić przedsiębiorców do zamknięcia lokali. Pan Dawid Zmyślony wspierany przez ostrowianina Antoniego Wieczorka z Konfederacji nie dał się zastraszyć i postanowił powalczyć o sprawiedliwość.

Ostrowski Sanepid nałożył karę aż 30 tysięcy złotych. W takich przypadkach kara jest natychmiast egzekwowalna, no chyba że ktoś ma puste konto, a płatności przyjmuje w gotówce. Później restaurator odwołał się do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, która tę kwotę podtrzymała. Przedsiębiorca odwołał się do Sądu, a ten decyzję o nałożeniu 30 tys. zł uchylił.

Ciekawi nas czy gdy na jesień rząd PiS najprawdopodobniej ogłosi kolejne obostrzenia, to lokalne służby znów będą nielegalnie nękać przedsiębiorców.

Sanepid nałożył drakońską karę na restauratora. Będzie odwet?

POLECANE NEWSY
39 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
realista
3 miesięcy temu

Sprawiedliwości stało się zadość. Dzięki takim ludziom, a nie szczepionkom, wracamy do normalności! To jest przykład do naśladowania! Niech żałują teraz ci wszyscy pokorni restauratorzy, co dali się zamknąć. A dyrektor Sanepidu niech zapłaci teraz z własnych pieniędzy za to żenujące widowisko, skoro według sądu to było bezprawne. Dlaczego podatnicy mają ponosić koszty tego cyrku? To kompromitacja, co zrobił rzekomo w trosce o zdrowie ludzi. Odpowiedzialność urzędnicza musi być. Sanepid to ma karać tych, którzy np. serwują zatrute jedzenie, a nie gnębić ludzi.

Ostrowiak
3 miesięcy temu

Wszyscy dyrektorzy Sanepidu, komendancji Policji na zbity pysk na bruk. Jako narzędzie represji sekty pisowskiej.

kolo
3 miesięcy temu

BRAWO

Do Ostrowik
3 miesięcy temu

Jak masz obiekcje to nie chodź, wolny wybór. Każdy rozsądny lekarz ci to powie że maseczki nic nie pomagają, wręcz przeszkadzają.

Do Gvtyuio
3 miesięcy temu

Oprócz wiadomości TV które widać namiętnie oglądasz proponuję dołożyć do repertuaru programy prof. Miodka. Kogoś chcesz pouczać a sam widocznie jesteś efektem eksperymentu wszystkich reform oświaty ostatnich dekad. A od antyszczepionkowcow się odczep bo są bardziej wyedukowani od takich „uczonych” w piśmie jak ty co widać po twoich wypocinach.

Do Gvtyuio
3 miesięcy temu

Za to ciebie nie „wprodukowano” tylko pająki cię w stodole wychodowaly.

Do Gvtyuio
3 miesięcy temu

Eksperyment to zrobiłeś Ty z ortografią.

Ostrowik
3 miesięcy temu

Dziś byłem w galerii, 80procent bez maseczek. Przeszedłem też bez maseczki koło ochroniarza nic nie powiedział. Skończmy z tą ściema noszona pod nosem.

Gvtyuio
3 miesięcy temu

Antyszczepiąkowcy wasi rodzice też chyba robili eksperyment sexualny bo takich ułomnych na rozumie wprodukowali

Gfffjjj
3 miesięcy temu

Ty piszesz bzdury bo bez szczepienia nie do każdego kraju cię wpuszą i co przekroczysz granice i myślisz że tam będà się z tobą cackać jak w Polsce

39
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x