OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policjant obezwładnił paralizatorem kolegę w mundurze

Dziś pisaliśmy o szkoleniach dla strażników miejskich z obsługi paralizatora taser. Dziś światło dzienne ujrzało nagranie na którym jeden policjant omyłkowo trafia kolegę i obezwładnia go razem z innym mężczyzną.

Sytuacja miała miejsce 10 sierpnia w Wieruszowie, oddalonym o 60 kilometrów od Ostrowa Wlkp. Tamtejsi policjanci podejmowali interwencję związaną z zatrzymaniem młodego mieszkańca, który posiadał w samochodzie 170 gramów marihuany. W sieci krąży film z interwencji.

Na nagraniu widzimy, jak dwóch policjantów ma problemy z obezwładnieniem 21-latka. Gdy wydawałoby się, że sytuacja jest już pod kontrolą, jeden z funkcjonariuszy wyciąga paralizator (taser) i w efekcie szamotaniny, przy samochodzie, porażony zostaje jego kolega w mundurze. – opisuje zdarzenie portal tugazeta.pl

Użycie paralizatora przez służby określa Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego.

„Środków przymusu bezpośredniego używa się lub wykorzystuje się je z zachowaniem szczególnej ostrożności, uwzględniając ich właściwości, które mogą stanowić zagrożenie życia lub zdrowia uprawnionego, lub innej osoby.”

Wykorzystuje się je w sposób wyrządzający możliwie najmniejszą szkodę. Aby zastosować któryś ze środków przymusu bezpośredniego wobec określonej osoby, policja musi uprzednio wezwać ją do postępowania zgodnie z prawem, a także uprzedzić o możliwości użycia tego środka.

Tymczasem podczas interwencji trafiony został drugi z policjantów, który został równo obezwładniony wraz z 21-latkiem.

POLECANE NEWSY
31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowiak
3 miesięcy temu

Za komuny Milicja chodziła z psem, ponieważ on był po szkole. Dziś Policja jest tylko prześladowania strajkujących i przedsiębiorców. Do tego nie potrzeba wykształcenia i logicznego myślenia.

kolo
3 miesięcy temu

To jest nie do pojęcia, to Policja ma nas bronić a nie potrafi użyć paralizatora -kpina

jamnik
3 miesięcy temu

do sms – spokojnie gosciu i masz racje -ale to nie kibicom płaca za bezpieczenstwo ale psom. I micha nie jest za takie amatorskie zachowanie psów w słuzbie -bo tak moze się bawic i przypadkowy kibic pod kioskiem z piwem a nie niby wyszkolony, sprawny pies z asekuracja, sprzetem, srodkami itp.
To nie wina policjantów , ale ich komendantów, przełozonych a moze i systemu zarzadzania policją .
Co winny policjant, który zamiast sie szkolic rok, dwa w koszarach -szkolach policyjnych,szkoli sie przed internetem na programie” gwiezdne wojny.” Nie ilość ale jakość. Co winne te dziewczynki w słuzbach prewencji, wystaraszone , latające wokół swego interweniującego partnera. W USA , czy RPA jak brakło w policji białych zaczeli rekrutowac kolorowych i…. zaczyna sie bałagan.

leo
3 miesięcy temu

Po pierwsze, zanim użył paralizatora miał obowiązek ostrzec o tym a nie strzelać jak do worka z ziemniakami. To zwykła dziadostwo, wolna amerykanka, jak używać takich zabawek stanowi prawo. Ci co mówią że ludzie powinni pomóc a nie nagrywać to chyba na mózg im padło i nie zdają sobie sprawy co by ewentualnie mogło się stać, jak by ćpun wyciągnął nuż i dźgnął takiego pomocnika. Ewentualnie policjant matoł postrzelił by paralizatorem obywatela pomagającego władzy,,, a ten dostał zawału. To im za to płacą, a jak są nie doszkoleni fizycznie, to chyba logiczne że dzieci nie wysyła się na ulice. Koleś widać że nie jest żadnym karkiem a tylko oczesuje się z psów jak z robactwa.

sms
3 miesięcy temu

i z czego się śmiejecie. taka pomykła w takim zamieszaniu była być może nieunikniona. Jak jesteście tacy mądrzy to sami idźcie do policji i się męczcie z naćpanymi osiłkami penerami itp. Najłatwiej stanąć i kamerować . Masakra.

Andre
3 miesięcy temu

O nie!!!!..OSTR…a może Ty mi pomożesz założyć kafelki w łazience i dom posprzątać ….kur…jaki.szlachetny..

Ostr
3 miesięcy temu

Generalnie zamiast pomóc policjantom to lepiej nagrywać. Jak Ciebie będą okradać lub napadną mam nadzieję że nikt Ci nie zaoferuje pomocy ale każdy nagra żebyś miał pamiątkę.

Breko
3 miesięcy temu

Jak jest odważny nosić maryśkę to niech będzie odważny i normalnie da się zatrzymać do przesłuchania.tepić dilerów itd.

jeti
3 miesięcy temu

zawsze powtarzałem. szkolenie dla policjantów. oni nic nie potrafią. ja pewnie z tej szumowiny wyszedł bym zwycięsko

Andre
3 miesięcy temu

O kur….czy to na prawdę sie dzialo…..mega wyszkolenie..na stróża, ale nie prawa…do cyrku,na wesołe miasteczko…

31
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x