Do lasu nie chodzili na grzyby czy jagody

Uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie ponad 22 gramów marihuany ujawnili krotoszyńscy kryminalni. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mężczyźni wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawiali na terenie kompleksu leśnego konopie. Mężczyznom może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni krotoszyńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację dot. uprawy i posiadania marihuany. Funkcjonariusze przeprowadzili obserwację kompleksu leśnego pomiędzy Sulmierzycami a Ujazdem, gdzie miała znajdować się plantacja konopi indyjskich. Działania te, już po kilku godzinach przyniosły zamierzony efekt. Policjanci zauważyli pojazd, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Kierowali się oni na miejsce w, którym miała znajdować się uprawa. Zatrzymany został młody mężczyzna lat 20, który chciał podlać uprawę. W trakcie przeszukania okazało się, że mężczyzna posiada przy sobie woreczek strunowy z zawartością suszu, który po analizie okazał się marihuaną.

Funkcjonariusze na leśnej polanie zabezpieczyli ujawnione 3 krzewy marihuany po czym udali się z mężczyznami do ich miejsca zamieszkania na przeszukanie. U jednego z mężczyzn w pomieszczaniu mieszkalnym ujawnili kolejne woreczki z suszem. Zabezpieczono towar o łącznej wartości 22,07gram.

20-letni mężczyźni trafili do policyjnej celi. Usłyszeli oni zarzut uprawy konopi innych niż włókniste jeden z nich dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Obu mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ  Dziupla samochodowa w powiecie ostrowskim

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kuba
1 rok temu

Mieszkam w Holandii jestem zarejestrowany w gminie mogę sobie legalnie zasadzić do 5 drzewek i nikomu to nie przeszkadza w Polsce paradoks wszystko nie legalne a wszędzie pełno tylko legalizacja

slona_rydzynska
1 rok temu

Typowo, po polsku. Firma.. Wiadomo skąd… Wiadomo jaki przekręt, wszyscy wiedzą nikt nic nie powie. Lepiej ze jest niz by nie było, choć natezenie i pozwolenia na takie budowy podejrzane jak cała firma. Asortyment .. ubogi. własciwie to chleb i igrzyska dla wiosek, zero polotu w tych marketach do tego miesny… „zasolony” (nie polecam) wedlin, a niby z tego sie wywodzi firma :xD

Skorupa
1 rok temu

W Krotoszynie kila wożą a oni trzy krzaczki odkryli. Żenuła!

Obiektywnie
1 rok temu

Z tego wszystkiego, ziele powinno być legal. A ile by Morawiecki z VAT i akcyzy zainkasował. Warte rozwagi. Przy okazji można by karać ujaranych kierowców. Jest bardzo dużo opcji ZA.

Nadzwyczajna kasta nadludzi
1 rok temu

Wszystko ładnie, pięknie, pomysł chłopacy mieli dobry tylko gorzej z wykonaniem – żółte wiaderka wystające z ziemi i baniaki z wodą to przypał na maxa – wiaderka powinny być przysypane ziemią i ściółką, a baniaki o ile ich nie przywieźli ze sobą najlepiej zakopane w ziemi i wtedy zero przypału …

marian
1 rok temu

powinni narkomanów rozstrzelać dla przykładu XD

FREDI
1 rok temu

Tak to zamykają i karzą,a teraz pewnie sami sobie gibona skręca bohaterowie z Miami Vice, jakie 3lata za co ? Kara to już jest to,że im to zabrali. Dajcie dzieciakom spokój. Sąd jest od tego żeby pouczać,a nie karać.

Obiektywny
1 rok temu

21 Wiek, środkowa Europa i durne prawo….

1234
1 rok temu

Kapuś donosiciel uratował ludzkość

Rychu
1 rok temu

Ale przypał w dolniczkach w lesie 😂 napewno nie rzuca sie w oczy.

20
0
Napisz co o tym sądziszx