Policja dotarła do rolników na polach

Policjanci wspólnie z Panem Andrzejem Zalewskim z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, oddział w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili działania profilaktyczne „Bezpieczeństwo na Wsi”. Gospodarze biorący udział w akcji profilaktycznej otrzymali gadżety oraz materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w pracy w rolnictwie.

Podczas działań przypominano rolnikom oraz operatorom maszyn rolniczych o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac podczas żniw jak i po ich zakończeniu oraz o prawidłowym zabezpieczeniu maszyn celem uniknięcia wypadków w czasie pracy. Szczególną uwagę zwrócono na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych.

Należy pamiętać, że młodzi ludzie mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie i powinni wykonywać tylko drobne prace w ramach pomocy, zawsze pod okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki! To na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych!

Aby uniknąć wypadków, które bardzo często bywają tragiczne w skutkach, pamiętajmy o odpowiednim zaplanowaniu wykonywanych prac, uwzględnieniu przerwy na odpoczynek oraz rozsądnym i poważnym podejściu do zasad bezpieczeństwa. Zróbmy wszystko, aby prace polowe były bezpieczne dla nas i dla naszych dzieci.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Noi?
2 lat temu

Ummm czuję powiew towarzysza Kim Dzong Una, jeszcze trochę sanepid ruszy od sypialni do sypialni, nadchodzą nowe czasy, moje pole moja sprawa, wypier…..pier…. lewactwo

Marek
2 lat temu

Co się stało w tym hetmanowie u tego bambra

🚒hahaha
2 lat temu

do mariano jeśli jest ktoś na tym polu to stanowisz dla niego zagrożenie i tracisz prawko szach mat

321
2 lat temu

co ktoś sam jesteś hebel

Milena
2 lat temu

Szkoda ze wczoraj do hetmanowa nie dotarli jak jeden chłopak stracił noge najmując się do pracy w gospodarstwie dużym może dziś był by bezpiezpieczny

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Milena
do mariano
2 lat temu

może.można orać- pole nie jest drogą publiczną- może nawet wypić skrzynkę i mu wolno. art. o kierujacych pojazdami mówi wyraźnie: ,,kto porusza się po drodze publicznej…etc”. ty na swojej prywatnej drodze/działce/podwórku też możesz popijać piwko i jesteś bezkarny dopóki nie wyjedziesz na drogę publiczną – tam już nie ma zmiłuj się.

estera
2 lat temu

zamiast popijac piwko i gotowac sie, nauczcie sie pisac poprawnie.

Wlkp
2 lat temu

,,ktos cos” o zgrozo jak patrzę na Twoją pisownię

mariano
2 lat temu

Czy to znaczy że rolnikowi popijającego piwko na własnym polu przy domku już orać ciągnikiem nie można ? … ( :

ktos cos
2 lat temu

a MOZE TAK PANĄ KOMBAJNISTOM POLICJA PRZYPOMNI O SCIAGANIU CHEBLA JAK JADA ULICĄ BO NA TRASIE OSTRÓW GRABÓW BARDZO CIEZKO SIE WTEDY PORUSZAC! JA ROZUMIEM ZE ŻNIWA ZNIWAMI ALE BEZPIECZENSTWO WTEDY NO NIE JEST ZA DUZO NIE DAJ BOZE JESZCZE JAK WIDZE JAK TAKI KOMBAJN ZJEZDZA NA CHODNIK O ZGROZO A TAM PIESI OOOO TO SIE WE MNIE GOTUJE

10
0
Napisz co o tym sądziszx