Podczas jazdy autem 2-miesięczne dziecko przestało oddychać

Dzisiaj po godzinie 12 na drodze krajowej nr 25 pomiędzy Antoninem, a Oleśnicą doszło do dramatycznej sytuacji. Podczas jazdy samochodu osobowego, 2-miesięczne dziecko przestało oddychać.

Na miejsce, do Drołtowic, wysłano strażaków oraz śmigłowiec LPR. Przed ich przybyciem, tą samą drogą jechał strażak Szymon Zamelek z OSP Pawłów. Zauważył, że coś się dzieje i bez wahania zatrzymał się i przystąpił do działania. Dzięki jego postawie dziecko odzyskało oddech i zostało przekazane medykom ze śmigłowca. Dzieciątko trafiło następnie do ostrowskiego szpitala.

POLECANE NEWSY

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kasii
1 rok temu

A i jeszcze jedno założę się ,że facet wielokrotnie brał udział w trudniejszych i niebezpiecznych zdarzeniach i wymagających więcej odwagi i doświadczenia, ale nie były one takie medialne.Dziękuję strażakom za to że każdego dnia i nam pomagają.

kasii
1 rok temu

Dobrze zrobił ,ale żeby to było coś nadzwyczajnego.Ludzie udzielanie pierwszej pomocy każdy powinien się nauczyć i stosować.A nie robić za gapia jak się coś dzieje.Czasami osoba najbliższa jest sparaliżowana strachem,ale postronna już powinna zachować zimną krew.

Greer
1 rok temu

Należy nagłaśniać, co zazwyczaj jest przyczyną takich akcji. Nie karmimy malca podczas jazdy samochodem. Najczęściej dochodzi wówczas do zachłyśnięcia się i akcji podobnej do tej którą tu mamy.

O S W
1 rok temu

Bo strażakiem jest się cały czas, a nie tylko bywa podczas służby !!!
Wielkie brawa !!!

Michał
1 rok temu

Panie Szymonie wielki szacun medal dla tego Pana i awans !!

Slawo
1 rok temu

Szacun dla Ciebie chłopie na straż zawsze można liczyć chyba jedyna instytucja która robi wszystko bezinteresownie.👍

Lividium
1 rok temu

Wielki szacun chłopaku dla ciebie i każdego kto odważy się ratować drugiego człowieka bo nigdy nie wiesz kiedy sam bedziesz potrzebował pomocy

mRz
1 rok temu

Brawo!

kolo
1 rok temu

szymon gratulacje od PSP Ostrów

Radość
1 rok temu

Brawo dla tego Pana. Pan Bóg wynagrodzi Panu… Dzięki Panu dziecko żyje..

18
0
Napisz co o tym sądziszx