Jutro ma urodziny. Dziś rozbił dwa auta i wydmuchał konkretny wynik

Deszczowa pogoda powoduje, że więcej osób wsiada za kółko, nawet kiedy są pijani. Jednym z czarnych bohaterów jest kierowca peugeota 307, który uszkodził forda kugę.

Kierowca peugeota jechał od strony Kalisza i skręcał w lewo w ulicę Konopnickiej. Nie ustąpił pierwszeństwa fordowi jadącemu od strony przepompowni. Bordowy samochód wpadł na chodnik, gdzie wyrwał słup od sygnalizatora.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, ale medycy nie stwierdzili obrażeń u żadnego z uczestników. Do akcji wkroczyli policjanci, którzy standardowo chcieli zbadać trzeźwość.

Najpierw miał dmuchnąć sprawca z peugeota. Zamiast kilkusekundowego dmuchnięcia, młody mężczyzna raptem chuchnął w alkomat, co nie pozwoliło na zbadanie poziomu alkoholu. Policjant zdecydowanie zakomunikował mężczyźnie, żeby nie kombinował i konkretnie dmuchnął. Już po chwili wyświetlacz alkomatu pokazał 1.6 promila.

Pijany sprawca najprawdopodobniej rozpocznie jutrzejsze 25. urodziny od pobudki w policyjnej izbie zatrzymań. Spowodowane jest to koniecznością wytrzeźwienia przed wykonaniem czynności przesłuchania.

Około dwóch godzin wcześniej został zatrzymany na ulicy Krotoszyńskiej kierowca daewoo Matiza. Ten wydmuchał prawie 2 promile.

Z kar dla pijanych kierowców należy pamiętać o konieczności zapłaty od 5 do 60 tys. zł. Nie ominie go grzywna uzależniona od dochodów. Zasądzony zostanie co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz możliwą kara ograniczenia wolności. Kierowca stracił też uszkadzając swój samochód. Zapłaci także za uszkodzenie drugiego auta i infrastruktury drogowej.

CZYTAJ  Po ile będzie karp na Święta? Król karpi odpowiada

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
as
1 rok temu

sto lat!

Kieliszek
1 rok temu

Nie każdemu pijakowi da się przegadać. Alkohol dodaje odwagi ale nie rozumu.

ktos
1 rok temu

jakim trzeba byc idiota zeby po pijaku wsiadac za kierownice wtf !!!

Hania
1 rok temu

I bardzo dobrze jak wypijesz nie siadaj za kierownicą

Mazur
1 rok temu

PIJACKA HOŁOTA—eliminować z dróg , potencjalni MORDERCY!!!!!

Tirówka
1 rok temu

Jadąc od strony Kalisza skręcał w lewo w Konopnicka i nie ustąpił z naprzeciwka jadącemu. Czyli wjechał na czerwonym świetle bo tam jest światło w lewo bezkolizyjne.

O S W
1 rok temu

Prawda jest taka, że za nic nie zapłaci, no chyba, że w innym wcieleniu – największy problem jest w egzekwowaniu i ściąganiu kar, jeśli nigdzie nie pracuje legalnie, nie ma żadnego majątku na siebie to go mogą co najwyżej cmoknąć wiadomo gdzie i przez to właśnie jest na tych drogach jak jest bo pijaczki sobie doskonale zdają z tego sprawę …

syn gromu
1 rok temu

Olbrzymie kary albo konfiskata auta to się bezrozumne mały od razu nauczą jeździć jak europejczycy.

Ogurek
1 rok temu

Pijaków nie żal bo mogl nawet w kogos wjechac i zabic

Prorok
1 rok temu

No, panowie pospieszcie się z tym alkoholem za kółkiem bo od 1 grudnia takich niskich kar już nie będzie… I dobrze, glupota kosztuje…

12
0
Napisz co o tym sądziszx