Złodziej uciekł na dach. Nietypowa akcja

Przy jednej z posesji funkcjonariusze policji interweniowali na dachu budynku mieszkalnego, gdzie znajdował się mężczyzna. Jak się okazało miał na sumieniu przestępstwo.

Druhowie, przy użyciu drabiny i podnośnika hydraulicznego, pomogli policjantom dostać się do osoby, która przebywała na wysokości ok. 7 metrów.

Po policyjnych mediacjach udało się nakłonić mężczyznę, aby zszedł z dachu.
Wcześniej funkcjonariusze nie chcieli mówić o szczegółach tej akcji, dzisiaj jednak otrzymaliśmy oficjalny komunikat.
„24 lipca, o godzinie 19.35, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie n. Prosną zostali skierowani do Kraszewic, ponieważ właściciel jednego z domów jednorodzinnych zgłosił włamanie. Z treści zgłoszenia wynikało również, że sprawca przestępstwa znajduje się na dachu budynku.

Na miejscu zastano zgłaszającą osobę oraz mężczyznę, który chodził po dachu i wykrzykiwał różne sformułowania w obcym języku oraz swoimi gestami wskazywał, że ma zamiar popełnić samobójstwo za pomocą wyrwanego z anteny metalowego pręta (przykładał go w okolicę brzucha oraz gardła).

Z uwagi na rodzaj zdarzenia dodatkowego wsparcia udzielali policjanci z wydziału kryminalnego ostrzeszowskiej komendy oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa, którzy po tym, jak mężczyzna odmówił dobrowolnego zejścia z dachu, podjęli działania niezbędne w takiej sytuacji.

Policjant z grabowskiego komisariatu wraz ze strażakiem, wykorzystując podnośnik koszowy, zbliżyli się w rejon kalenicy dachu, natomiast dwaj kryminalni na linach zabezpieczających weszli na dach, w celu zablokowania desperatowi drogi ucieczki. Ponieważ mężczyzna stosował czynny i bierny opór, zastosowano wobec niego środek przymusu bezpośredniego w postaci gazu pieprzowego. Po obezwładnieniu sprawcy (okazał się nim 28-letni obywatel Ukrainy mieszkający w Kraszewicach) sprowadzono go na ziemię, gdzie został zaopatrzony przez ratowników medycznych.

Przesłuchano właściciela posesji, a następnie dokonano przeszukania miejsca zamieszkania obcokrajowca, znaleziono tam przedmioty pochodzące z wcześniejszych kradzieży na tej posesji.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, a w poniedziałek (26 lipca) zostały mu przedstawione zarzuty m.in. dokonania kradzieży pieniędzy w kwocie 2.000 złotych, zegarka „Armani”, kluczyka oraz karty rozruchowej do samochodu marki Lexus, uszkodzenia szyby w ogrodzie zimowym oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego, do których się przyznał.
Tego samego dnia po południu Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec obywatela Ukrainy trzymiesięczny areszt”.

POLECANE NEWSY
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolo
11 miesięcy temu

Po co było włazić po niego na ten dach!?Jeszcze zepchnął by policjanta albo strażaka. Strzelić było do niego to by spadł.

Lividium
11 miesięcy temu

Do Kierowcy busa tak masz racje prawo na terenie USA jest restrykcyjne i sprecyzowane ale pełne absurdów np na Florydzie niezamężne kobiety pójdą do wiezienia gdy bedą w niedziele skakały na spadochronie .Ale wracając do tematu daj w Polsce powszechny dostęp do broni i zobaczysz jak szybko zmaleje populacja i jak szybko będą rozwiązane waśnie rodzinne sąsiedzkie i sprawy rozwodowe czy pozyczki pieniezne Nie wiem czy to dobre rozwiązanie

mariano
11 miesięcy temu

Ukrainiec załatwił sobie darmowy hotel z czystą pościelą , trzema posiłkami , siłownią , telewizją , darmowym lekarzem ,psychologiem ,i parę innych luksusów o których u siebie mógłby pomarzyć ….

Darek
11 miesięcy temu

Mógł skoczyć na łeb bądź się tym drutem przeżgnąć. Teraz go zamkną i z moich podatków będzie ciul żył.

Bzdura.
11 miesięcy temu

A polską się bawi na koncertach eney. Kim był eney? Ilu Polaków zamordował? Brawo polska. A tak poza tym to każdy ma prawo bronić swojej własności.

Timmer Mans
11 miesięcy temu

To był duch niezaspokojonej krwawymi morderstwami dzieci Ursuli von der Leyen ,która szukała Tuska na wysokościach ponad które wzniósł swój chyży rój chcąc władzę przejąć w kraju i ojczyznę naszą jako w Księgach Jakubowych masonki Olgi sprzedać żydom zechciawszy ponad dachy ludzkich siedzib wspiął się

Last edited 11 miesięcy temu by Timmer Mans
Stary
11 miesięcy temu

Starczy pobłażania Ukraińcom niechce się pracować za dupę i do siebie

Egzekutor
11 miesięcy temu

Obciążyć „banderowca” kosztami i zakaz wjazdu na teren RP. Zrobić porządek z kacapami!!!

Walo
11 miesięcy temu

Typowa mentalność ludzi że wschodu nachlac się i kogoś okraść komus zabrac bo on ma a ja biedny to mnie się też należy a co ja gorszy

wsad
11 miesięcy temu

Mogli snajpera ściągnąć na miejsce.

13
0
Napisz co o tym sądziszx