Wnioski do Budżetu Obywatelskiego, tylko do końca lipca

Udostępnij
Tweet

Do końca lipca można składać wnioski do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Masz pomysł na Ostrów? Wystarczy wypełnić i złożyć wniosek.

W ramach OBO mieszkańcy w głosowaniu decydują, na co wydany zostanie milion złotych z miejskiego budżetu. To już jego siódma edycja. W poprzednich sześciu ostrowianie głosowali w sumie na ponad pół tysiąca zadań! Wygrało ponad sześćdziesiąt. Wiele z nich zmieniło miejską przestrzeń publiczną. 31 lipca 2021 roku zakończy się nabór projektów w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok, zostało więc kilka dni na przekazanie swojego pomysłu.

Ostrowianie mogą złożyć wnioski w następujących kategoriach:

– zadanie ogólnomiejskie duże – zadanie inwestycyjne lub społeczne do 300 000 zł brutto,

– zadanie ogólnomiejskie małe – zadanie inwestycyjne lub społeczne do 40 000 zł brutto,

– zadanie edukacyjne – zadanie inwestycyjne na terenie miejskich jednostek oświatowych lub zadanie społeczne na terenie miejskich jednostek oświatowych lub poza nim do 20 000 zł brutto,

– zadanie rewitalizacyjne – zadanie o charakterze społecznym realizowane na obszarze rewitalizacji do 20 000 zł brutto.

Propozycję zadania może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Do wniosku należy dołączyć podpisy co najmniej 10 mieszkańców Ostrowa popierających realizację zadania.

W tym roku wnioski o zgłoszenie zadania w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego składamy elektronicznie – poprzez portal konsultacji społecznych www.ostrow.konsultacjejst.pl lub za pośrednictwem platformy ePUAP – w tym przypadku wniosek najłatwiej będzie odszukać na stronie www.umostrow.epuap.online. Szczegółowe instrukcje składania wniosków elektronicznych można znaleźć na stronie www.umostrow.pl w zakładce „Dla Mieszkańca/Ostrowski Budżet Obywatelski”.

Ostrowianie, którzy nie mają dostępu do komputera lub Internetu, mogą, wzorem lat ubiegłych, składać wnioski w sposób tradycyjny – w Centrum Aktywności Lokalnej.

CZYTAJ  Ostrowianin chce napisać książkę o homoseksualistach

Poprzednie edycje pełne były znakomitych pomysłów i interesujących rozwiązań. Liczymy, że i w tym roku mieszkańcy wykażą się podobną kreatywnością. Zachęcamy do składania wniosków!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OstrówZdrój_i_WUJ
2 lat temu

Jest tężnia to teraz czas na studnię geotermalną i bajorko z leczniczą gorącą wodą uzdrowiskową. Zimą się nawąchamy plastiku, a latem oczyszczenie&SPA.

Fafszyniak
2 lat temu

Głosowałem na PIS i jestem z tego dumny.

Eli
2 lat temu

Jak pokażą to przy wyborach? Wybiorą większych złodziei czy co? Kogo mają wybrać? Z czego mają wybrać?

Ogurek
2 lat temu

Wniosek nr 1 caryca zejdź ze sceny

krzysztoftig
2 lat temu

parking przy ulicy budowlanych

Kruppa
2 lat temu

Pracy, płacy i chleba na godnym poziomie. Tego ludzie oczekują i pokażą to przy wyborach.

Amen
2 lat temu

Proponuję wniosek o budowę nowych domów katechetycznych przy każdej parafii, gdyż obecne lękają w szwach.

ostrowianin
2 lat temu

na schronisko 10 tysi bo psiaki głodne a w ostrowie to rządzący , pani segregator potrafi aby przygarnąć psa czy kota na jeden dzień na pokaz , ale już zapomni , go nakarmić bo jak wiadomo psiaki w ostrowie nie generują głosów przy wyborach.. 20 tysięcy na usunięcie graffiti z całego miasta bo jak to wygląda i 10 tysięcy na zwalczanie sportu w tym mieście bo generuje on za duże koszty, a jak wiadomo rozrywka demoralizuje ludzi ,a stal , ostrowia to jest studnia – 40 tysięcy zadanie ogólnomiejskie małe

8
0
Napisz co o tym sądziszx