Złodziej uciekł na dach. Nietypowa akcja

Udostępnij
Tweet

Przy jednej z posesji funkcjonariusze policji interweniowali na dachu budynku mieszkalnego, gdzie znajdował się mężczyzna. Jak się okazało miał na sumieniu przestępstwo.

Druhowie, przy użyciu drabiny i podnośnika hydraulicznego, pomogli policjantom dostać się do osoby, która przebywała na wysokości ok. 7 metrów.

Po policyjnych mediacjach udało się nakłonić mężczyznę, aby zszedł z dachu.
Wcześniej funkcjonariusze nie chcieli mówić o szczegółach tej akcji, dzisiaj jednak otrzymaliśmy oficjalny komunikat.
„24 lipca, o godzinie 19.35, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie n. Prosną zostali skierowani do Kraszewic, ponieważ właściciel jednego z domów jednorodzinnych zgłosił włamanie. Z treści zgłoszenia wynikało również, że sprawca przestępstwa znajduje się na dachu budynku.

Na miejscu zastano zgłaszającą osobę oraz mężczyznę, który chodził po dachu i wykrzykiwał różne sformułowania w obcym języku oraz swoimi gestami wskazywał, że ma zamiar popełnić samobójstwo za pomocą wyrwanego z anteny metalowego pręta (przykładał go w okolicę brzucha oraz gardła).

Z uwagi na rodzaj zdarzenia dodatkowego wsparcia udzielali policjanci z wydziału kryminalnego ostrzeszowskiej komendy oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa, którzy po tym, jak mężczyzna odmówił dobrowolnego zejścia z dachu, podjęli działania niezbędne w takiej sytuacji.

Policjant z grabowskiego komisariatu wraz ze strażakiem, wykorzystując podnośnik koszowy, zbliżyli się w rejon kalenicy dachu, natomiast dwaj kryminalni na linach zabezpieczających weszli na dach, w celu zablokowania desperatowi drogi ucieczki. Ponieważ mężczyzna stosował czynny i bierny opór, zastosowano wobec niego środek przymusu bezpośredniego w postaci gazu pieprzowego. Po obezwładnieniu sprawcy (okazał się nim 28-letni obywatel Ukrainy mieszkający w Kraszewicach) sprowadzono go na ziemię, gdzie został zaopatrzony przez ratowników medycznych.

Przesłuchano właściciela posesji, a następnie dokonano przeszukania miejsca zamieszkania obcokrajowca, znaleziono tam przedmioty pochodzące z wcześniejszych kradzieży na tej posesji.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, a w poniedziałek (26 lipca) zostały mu przedstawione zarzuty m.in. dokonania kradzieży pieniędzy w kwocie 2.000 złotych, zegarka „Armani”, kluczyka oraz karty rozruchowej do samochodu marki Lexus, uszkodzenia szyby w ogrodzie zimowym oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego, do których się przyznał.
Tego samego dnia po południu Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec obywatela Ukrainy trzymiesięczny areszt”.

CZYTAJ  Kierowcy już byli myślami na długim weekendzie?
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolo
2 lat temu

Po co było włazić po niego na ten dach!?Jeszcze zepchnął by policjanta albo strażaka. Strzelić było do niego to by spadł.

Lividium
2 lat temu

Do Kierowcy busa tak masz racje prawo na terenie USA jest restrykcyjne i sprecyzowane ale pełne absurdów np na Florydzie niezamężne kobiety pójdą do wiezienia gdy bedą w niedziele skakały na spadochronie .Ale wracając do tematu daj w Polsce powszechny dostęp do broni i zobaczysz jak szybko zmaleje populacja i jak szybko będą rozwiązane waśnie rodzinne sąsiedzkie i sprawy rozwodowe czy pozyczki pieniezne Nie wiem czy to dobre rozwiązanie

mariano
2 lat temu

Ukrainiec załatwił sobie darmowy hotel z czystą pościelą , trzema posiłkami , siłownią , telewizją , darmowym lekarzem ,psychologiem ,i parę innych luksusów o których u siebie mógłby pomarzyć ….

13
0
Napisz co o tym sądziszx