Złodziej uciekł na dach. Nietypowa akcja

Udostępnij
Tweet

Przy jednej z posesji funkcjonariusze policji interweniowali na dachu budynku mieszkalnego, gdzie znajdował się mężczyzna. Jak się okazało miał na sumieniu przestępstwo.

Druhowie, przy użyciu drabiny i podnośnika hydraulicznego, pomogli policjantom dostać się do osoby, która przebywała na wysokości ok. 7 metrów.

Po policyjnych mediacjach udało się nakłonić mężczyznę, aby zszedł z dachu.
Wcześniej funkcjonariusze nie chcieli mówić o szczegółach tej akcji, dzisiaj jednak otrzymaliśmy oficjalny komunikat.
„24 lipca, o godzinie 19.35, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie n. Prosną zostali skierowani do Kraszewic, ponieważ właściciel jednego z domów jednorodzinnych zgłosił włamanie. Z treści zgłoszenia wynikało również, że sprawca przestępstwa znajduje się na dachu budynku.

Na miejscu zastano zgłaszającą osobę oraz mężczyznę, który chodził po dachu i wykrzykiwał różne sformułowania w obcym języku oraz swoimi gestami wskazywał, że ma zamiar popełnić samobójstwo za pomocą wyrwanego z anteny metalowego pręta (przykładał go w okolicę brzucha oraz gardła).

Z uwagi na rodzaj zdarzenia dodatkowego wsparcia udzielali policjanci z wydziału kryminalnego ostrzeszowskiej komendy oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa, którzy po tym, jak mężczyzna odmówił dobrowolnego zejścia z dachu, podjęli działania niezbędne w takiej sytuacji.

Policjant z grabowskiego komisariatu wraz ze strażakiem, wykorzystując podnośnik koszowy, zbliżyli się w rejon kalenicy dachu, natomiast dwaj kryminalni na linach zabezpieczających weszli na dach, w celu zablokowania desperatowi drogi ucieczki. Ponieważ mężczyzna stosował czynny i bierny opór, zastosowano wobec niego środek przymusu bezpośredniego w postaci gazu pieprzowego. Po obezwładnieniu sprawcy (okazał się nim 28-letni obywatel Ukrainy mieszkający w Kraszewicach) sprowadzono go na ziemię, gdzie został zaopatrzony przez ratowników medycznych.

Przesłuchano właściciela posesji, a następnie dokonano przeszukania miejsca zamieszkania obcokrajowca, znaleziono tam przedmioty pochodzące z wcześniejszych kradzieży na tej posesji.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, a w poniedziałek (26 lipca) zostały mu przedstawione zarzuty m.in. dokonania kradzieży pieniędzy w kwocie 2.000 złotych, zegarka „Armani”, kluczyka oraz karty rozruchowej do samochodu marki Lexus, uszkodzenia szyby w ogrodzie zimowym oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego, do których się przyznał.
Tego samego dnia po południu Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec obywatela Ukrainy trzymiesięczny areszt”.

CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Darek
2 lat temu

Mógł skoczyć na łeb bądź się tym drutem przeżgnąć. Teraz go zamkną i z moich podatków będzie ciul żył.

Bzdura.
2 lat temu

A polską się bawi na koncertach eney. Kim był eney? Ilu Polaków zamordował? Brawo polska. A tak poza tym to każdy ma prawo bronić swojej własności.

Timmer Mans
2 lat temu

To był duch niezaspokojonej krwawymi morderstwami dzieci Ursuli von der Leyen ,która szukała Tuska na wysokościach ponad które wzniósł swój chyży rój chcąc władzę przejąć w kraju i ojczyznę naszą jako w Księgach Jakubowych masonki Olgi sprzedać żydom zechciawszy ponad dachy ludzkich siedzib wspiął się

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Timmer Mans
Stary
2 lat temu

Starczy pobłażania Ukraińcom niechce się pracować za dupę i do siebie

Egzekutor
2 lat temu

Obciążyć „banderowca” kosztami i zakaz wjazdu na teren RP. Zrobić porządek z kacapami!!!

Walo
2 lat temu

Typowa mentalność ludzi że wschodu nachlac się i kogoś okraść komus zabrac bo on ma a ja biedny to mnie się też należy a co ja gorszy

wsad
2 lat temu

Mogli snajpera ściągnąć na miejsce.

Kierowca busa
2 lat temu

W USA właściciele sami rozwiązuje takie sytuacje za wtargiecie na teren posesji a tym bardziej kradzież wlasciciel ma prawo szczelac do delikwenta a u nas prawo jest po stronie złodziei przeciwko własności obywateli

Arek
2 lat temu

Co za dziecinada i bezczelność posiedzi sobie w areszcie utrzymanie ma za nasze podatki a potem wyjdzie i dalej będzie pewnie kradł

Mruk
2 lat temu

Bravo Ukraina zaczyna iść na skróty aby się dorobić w Polsce

13
0
Napisz co o tym sądziszx