Zderzenie kuriera z handlowcem. Obaj uważali, że są bez winy

Udostępnij
Tweet

Na drodze krajowej nr 36 w miejscowości Łąkociny zderzył się bus z samochodem osobowym. Wstępnie obrażenia odniosła jedna osoba, a ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Kierowca skody fabii, jadąc firmowym samochodem, skręcał w lewo na pobliską posesję. Za nim od strony Krotoszyna jechał bus należący do firmy kurierskiej. Widząc wolno jadącą skodę postanowił ją wyprzedzić.

Bus uderzył prawym, przednim narożnikiem w tylne lewe koło skody. Osobówka wpadła do rowu i zatrzymała się na dachu. Bus został na lewym pasie.

Na miejsce wysłano karetkę, drogówkę i strażaków z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Łąkocin i Daniszyna. Pomocy medycznej udzielono mężczyźnie ze skody, któremu krew sączyła się z okolicy łokcia.

Mężczyzna z osobówki był przekonany o braku swojej winy. Policjant z drogówki próbował mu wyjaśnić, ale sprawca szedł w zaparte. W „nagrodę” za nieznajomość przepisów funkcjonariusz wstrzymał mu uprawnienia, a te mu są niezbędne do codziennej pracy handlowca.

Przypominamy, że kierowca auta skręcającego w lewo musi się upewnić czy nie jest wyprzedzany. Dotyczy to miejsc poza obrębem skrzyżowania. Chociaż i czasami na skrzyżowaniach policjanci uznawali winę skręcającego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wakacyjne oferty pracy. Największy pracodawca intryguje
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do alberto
2 lat temu

do alberto – masz tracje a le to uczono na zajeciach kryminalistyki w MO . dzisiaj juz nikt nie uczy niczego . ps. uczy major goglle.

Kurier
2 lat temu

Skoro nikt się nie przyznał to finał będzie w sądzie? Ciekawe jak z tego wyjdzie kierowca busa skoro w każdej firmie przewozowej kamerka jest obowiązkowa? A gdzie jest jego? Wypadła przy uderzeniu? Czy policja zabezpieczyła?

Karmazyn
2 lat temu

Więc Dlaczego nikt nie zbadał czy był włączony kierunkowskaz? Dlaczego zostały uwzględnione zeznania kierowcy busa? Przecież prawo powinno być równe dla obu a policjant jest od tego żeby zabezpieczyć wszystkie niewiadome a nie tylko po to żeby wlepić mandat i być wyrocznią dla słabszego w tej sytuacji?

do Alberto
2 lat temu

Sprawa jest prosta i uczyli tego na kursie prawa jazdy wiele lat temu. Uwaga- inaczej wygląda włókno żarówki/kierunkowskazu jeżeli było zapalone w momencie wypadku czy stłuczki a inaczej jeżeli w ogóle nie było włączone. Łatwo więc ustalić czy skręcający Skodą miał włączony kierunkowskaz czy nie i nie ma co gdybać. Pozdrawiam Pana Jakubowskiego.

Steve
2 lat temu

W artykule nie ma słowa o tym, że kierowca skody nie zasygnalizował zamiaru skrętu w lewo, a według przepisów pojazd, który sygnalizuje zamiar skrętu w lewo można wyprzedzić tylko z jego prawej strony. Skąd więc to ferowanie wyroków?

Grześ
2 lat temu

znając życie kierunkowskazu brak lub włączony dopiero wraz z ruchem kierownicą , nikt normlany nie wyprzedza jak ktoś ma włączony kierunkowskaz także tego , szukał adresu pewno i po prostu skręcił jak był już wyprzedzany wszystko w temacie , jeszcze się pajac kłócił no nie mogę co za łeb i później jest jak jest na tych Naszych wspaniałych drogach bo każdy najmądrzejszy , każdy wymyśla jakieś swoje chore przepisy haha

cwaniak z służbowej szkody
2 lat temu

Linia przerywana, brak skrzyżowania, brak zakazu wyprzedzania tak więc kurier jak najbardziej mógł wyprzedzać, cwaniaczek krawaciarz wielki pan i władca szos skręcić w ostatnim momencie i nawet nie ogarnął, że jest wyprzedzany, sorry ale wiele razy miałem do czynienia z przedstawicielami i doskonale wiem jakie to cwaniaczki, zawsze są tacy do przodu na drodze i nie tylko …
Bardzo, ale to bardzo dobra postawa Policjanta, że zatrzymał lalusiowi uprawnienia za rażącą nieznajomość przepisów ruchu drogowego, tym razem trafił na duże auto, ale co gdyby tak zajechał drogę motocykliście ??? Trup ścielił by się gęsto, bądź co bądź bardzo dobrze, tak powinno być – nie znasz elementarnych przepisów RD, dodatkowo wykłócasz się z Policjantem nie mając w ogóle racji i pojęcia o przepisach to prawko myt i chwila reflecji i zastanowienia do rozprawy, a w tym czasie praca zdalna, a nie cwaniakowanie służbową Skodą w leasingu po drogach …

17
0
Napisz co o tym sądziszx