OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowska straż pomaga Niemcom po powodzi

W ramach sąsiedzkiej pomocy do zalanych przez powódź rejonów Niemiec z Ostrowa Wielkopolskiego wyjechał samochód ciężarowy podległy miejscowym strażakom. W sumie do Niemiec wydelegowano 10 strażaków w 5 wozach, którymi zostanie dostarczonych 160 osuszaczy budynków.

Konwój dojechał już do Niemiec.

„Wierzymy, że przekazany sprzęt przyspieszy proces naprawiania szkód wyrządzonych przez żywioł, pozwoli wrócić mieszkańcom niemieckich miast, miasteczek i wsi szybciej do ich domów oraz uporać się z traumą, której doświadczyli” – podkreślił wczoraj wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Sprzęt trafi do Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie przeszła powódź. Zginęło tam co najmniej 170 osób. Żywioł zniszczył wiele domów, mostów czy dróg.

 

POLECANE NEWSY
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
avenger
3 miesięcy temu

i kto im teraz REPARACJE popowodziowe zapłaci ?

Pacyna
4 miesięcy temu

Nasi strażacy pomagają aryjskiej rasie??? Jak widzę esesmanów to mnie wykręca. Te niemieckie mordy z pogardą patrzą na innych. Właśnie siedzę w knajpie i obok mnie siedzi dwóch esesmanów 70+ tylko im hełmy założyć na te kwadratowe ryje. Komentują płacz polskiego dziecka bo bardzo im przeszkadza wykręcają te mordy z pogardą. Tyle złego uczynił ten naród nazistowski tak dali się zmanipulować psychopacie Adikowi. Co te szwaby miały w tych zakutych łbach gdy pomagali żydom…

Ogurek
4 miesięcy temu

Niemcy mordowali i palili Polaków. Polski mialo nie byc! Tego nie zapomnimy nigdy.

mmmmmm
4 miesięcy temu

taka pomoc jest tam potrzebna 24 h po zdarzeniu MAX, teraz szwaby daja sobie rady bez polaczków.

Ja
4 miesięcy temu

Nie jeden dziadek się w grobie przewraca

wuja z warsztatu
4 miesięcy temu

Te wszystkie zalane i zatopione auta za chwilę trafią do Polski jako pełnowartościowe i superanckie

RS
4 miesięcy temu

A oni pomogli by nam?????…… Wątpię

Niedźwiadek
4 miesięcy temu

Jakiś czas temu Szwedom też polscy strażacy pomagali, bo bez Polski to te kraje sobie nie radzą. Cieszę się, że mieszkam w Polsce, a nie jakiejś Szwecji, Niemczech czy Anglii.

Junek
4 miesięcy temu

Olać nimców hitlerowców , niech ich pozalywo w cholerę. Mało my od nich w wojnę wycierpieli ?!

O S W
4 miesięcy temu

Fajna inicjatywa, jak najbardziej na +
Mnie osobiście zastanawia bardzo jedna rzecz, a mianowicie czy w pomocy uczestniczą nielegalni imigranci, których Niemcy tak ochoczo przyjmowali do siebie, a wręcz chcieli narzucać innym krajom ich przyjęcie, przecież Ci ludzie nigdzie nie pracują, siedzą ciągle na zasiłkach socjalnych tak więc czasu wolnego na pomoc ofiarom powodzi mają bardzo dużo.

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x