OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

2. piknik zdrowia – zapowiedź

Badania przesiewowe “Stop! Czerniak”, szczepienia przeciwko Covid-19, akcja oddawania krwi, edukacja i możliwość zapisania się na szczepienia przeciwko WZW-B, profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego, ale także mammobus, pomiary masy ciała, akcje edukacyjne oraz strefa dla dzieci – tak będzie wyglądał 2. Ostrowski Piknik Zdrowia, który odbędzie się już w najbliższy weekend,w dniach 30, 31 lipca oraz 1 sierpnia, przy Centrum Aktywności Lokalnej oraz w Parku Miejskim.

– Zadbajmy o siebie! Już w najbliższy weekend, w ramach 2. Ostrowskiego Pikniku Zdrowia, będzie można skorzystać z szeregu badań i porad zdrowotnych, ale i podzielić się życiem z innymi podczas akcji oddawania krwi. Pomyślcie o sobie, swoich bliskich, Waszym zdrowiu. Ono jest najważniejsze. Bardzo zachęcam do udziału – to dla Was – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Trzy dni będzie trwał 2. Ostrowski Piknik Zdrowia, który odbędzie się w dniach 30, 31 lipca oraz 1 sierpnia. Piątkowe i niedzielne akcje odbędą się przed Centrum Aktywności Lokalnej, przy Alei Powstańców Wielkopolskich 14. Natomiast wszystkie sobotnie wydarzenia zaplanowano na polanie w Parku Miejskim.

– Ostatni tydzień lipca to drugi już Ostrowski Piknik Zdrowia. Punktem wyjścia spotkania będa badania przesiewowe w kierunku czerniaka, w ramach programu Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Zachęcamy do udziału w badaniach osoby w wieku 50 – 64 lata, ale nie tylko. Ten piknik to również program edukacyjny i możliwość zapisania się na szczepienie przeciwko Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu B – program zaczyna się od informacji, edukacji, a kończy szczepieniem. WZW B to bardzo poważny problem, wirus charakteryzuje się duża zaraźliwość, większa niż wirus HIV, co czyni go bardzo groźnym. Warto zatem skorzystać z możliwości szczepienia. Ostrowski Piknik to także szczepienia, bez rejestracji, przeciwko Covid-19. Już pierwszego dnia, w piątek 30 lipca, będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Podczas weekendowego pikniku będzie można także oddać krew – to już w sobotę – pamiętajmy, że w okresie wakacyjnym tego cennego leku, brakuje najbardziej – wymienia Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Błękitny Ptak
2 miesięcy temu

Już widzę jak stado baranów będzie podążać by przyjąć dawkę szczypawki aby otrzymać życie wieczne. Smutna rzeczywistość ale prawdziwa… Pozdrawiam myślących i trzeźwych na umyśle.

Fallus Anolymus
2 miesięcy temu

Tu chodzi tylko o te cholerne szczepienia. Niech se je wsadzą tam gdzie słońce nie dochodzi.

2
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x