Południowa wielkopolska wyjątkowo bez śmiertelnych wypadków

Udostępnij
Tweet

Połowa tegorocznych wakacji napawa optymizmem. Od początku czasu urlopowego nie doszło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym na terenie całej południowej Wielkopolski. W ubiegłych latach wyglądało to znacznie gorzej.

Od początku tegorocznych wakacji doszło już do 192 wypadków, w których zginęła co najmniej jedna osoba. W 162 przypadkach osoby ginęły na miejscu, a w kolejnych 30 wypadkach poszkodowani zmarli w szpitalu w przeciągu 30 dni.

W 2020 roku w całej Polsce wypadków było 437. Spośród nich 7 ze skutkiem śmiertelnym na terenie południowej Wielkopolski. W 2019 roku wypadków było o 145 więcej i zginęło w nich 10 osób na naszym obszarze.

Wpływ na poprawę bezpieczeństwa z pewnością mają grupy Speed, które patrolują nawet lokalne drogi. Wyłapywani są tam najbardziej niebezpieczni kierowcy, przekraczający prędkość 100 km/h w terenie zabudowanym. Na poprawę statystyki mają wpływ także coraz lepsze samochody wyposażone w systemy bezpieczeństwa, a także wysokość kar, zwłaszcza za jazdę pod wpływem alkoholu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ściął latarnię przy samej galerii. Znamy okoliczności (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kazek
2 lat temu

przecież jest podana statystyka razem ze zgonami w szpitalu… Nie wiem może jakieś czytanie ze zrozumieniem albo coś?

sped
2 lat temu

przestancie z tym Speed. Statystyka opiewa tylko na tym ile zgineło na miejscu zdarzenia , za ,że w szpitalu odwaliło kitę kilkanascie osob ze zdarzen komunikacyjnych, to juz nikt takiej statystyki nie podaje. To jest wlasnie policyjna słynna statystyka. Druga sprawa to obwodnice ostrowa- to takie drogi zmieniły bezpieczenstwo a nie Speed. Troche realizmu w sprawozdaniach.

2
0
Napisz co o tym sądziszx