Gospodynie wiejskie i lekarze dostaną pieniądze za promocję szczepień

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich i lekarzy rodzinnych, którzy włączą się w akcję promowania szczepień przeciw koronawirusowi w Polsce. Jeśli zorganizują imprezę profrekwencyjną, podczas której uczestnicy będą mogli się zaszczepić, będą mogli wygrać nagrody pieniężne.

Kancelaria Premiera przeznaczyła pulę pieniędzy na konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Akcja potrwa do końca września 2021, a jej podsumowanie nastąpi z początkiem października.

– Ogłaszamy dzisiaj nowy konkurs, który ma zachęcić Was, drogie Panie, żebyście jako liderki środowisk lokalnych zachęciły naszych sąsiadów, rodziców, babcie, dziadków i córki, żeby wszyscy się szczepili – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Konkurs podzielony jest na cztery elementy. Udział w każdym z nich to szansa na pozyskanie dodatkowych środków na działalność KGW. Środki będą przydzielane w zależności od liczby zaszczepionych osób.

Festyn #SzczepimySię z KGW
Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają akcję promocyjną do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. KGW może otrzymać maks. 8 tys. zł na organizację wydarzenia promującego szczepienia przeciw COVID-19. Koło musi spełnić jedynie kilka warunków m.in. umożliwić zaszczepienia się uczestników oraz zapewnienie przyjęcia 2 dawki, a także poinformowanie o wydarzeniu w mediach społecznościowych lub lokalnych.

Cały budżet wynosi 40 mln zł, a pieniądze można zdobyć według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” – do wyczerpania puli funduszy.

Premia za Szczepienia KGW
Warunkiem uzyskania premii jest min. 100 zaszczepionych osób po raz pierwszy. Koło Gospodyń Wiejskich otrzyma 15 zł – za osobę w wieku 60 lat lub mniej oraz 30 zł za osobę w wieku powyżej 60. roku życia.

Pieniądze można zdobyć według zasady „kto pierwszy ten lepszy” – do wyczerpania puli funduszy.

KGW na Medal #SzczepimySię
Koła Gospodyń Wiejskich mają szanse wygrać od tysiąca do nawet 100 tys. zł za zorganizowanie najlepszego wydarzenia wg. liczby zaszczepionych. Nagrody pieniężne przewidziane są dla 1000 wydarzeń, gdzie frekwencja osób, które przyjęły szczepionkę będzie najwyższa.

CZYTAJ  Wypadek w Sobótce. 3 osoby ranne (ZDJĘCIA)

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest min. 100 zaszczepionych osób.

Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW
Dodatkowe nagrody KGW mogą zdobyć za wykonanie najładniejszego zdjęcia. Zwycięzcy otrzymają nawet 25 tys. zł. Kolejne trzy najlepsze zdjęcia to szansa na 15 tys. zł. Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ nie tylko podium otrzyma nagrody pieniężne. 5 tys. zł zdobędą KGW za zdjęcia w top 10, a po 1,5 tys. zł wygrają fotografię w top 100. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest min. 100 zaszczepionych osób.

Szef resortu zdrowia poinformował także o premiach dla lekarzy POZ.

Minister zdrowia Adam Niedzielski: – Udało nam się wypracować pewien schemat współpracy, który będzie premiował tych lekarzy rodzinnych, którzy uzyskają wysoki poziom wyszczepienia na swojej liście pacjentów. Dodał, że „to rozwiązanie wypracowano w duchu rozmowy i dialogu ze środowiskiem lekarskim”.

– W tej chwili parametrem, który będzie naprawdę w głównej mierze decydował, jest regionalny poziom wyszczepienia, bo to się wprost przekłada na ryzyka związane z tym, o czym przed chwilą mówiłem, czyli z jednej strony możliwość kończenia tej choroby w szpitalu, a z drugiej – to największe ryzyko dotyczące zgonu – tłumaczył.

– Te regiony, gdzie poziom wyszczepienia jest większy, w automatyczny sposób nie są narażone na takie obostrzenia, bo tam ryzyko jest po prostu mniejsze – powiedział Niedzielski.

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
WS
1 rok temu

Tak trzymać ! Szczepić ! Aż się prosi aby zmniejszyć ilość ludzi na naszej planecie. Trochę idiotów i dupków ubędzie – chociażby takich,co tutaj biją pianę na forum,powtarzając ciągle te same same frazesy.

Sołtys
1 rok temu

śpiewa tańczy i haftuje, daje dupy i gotuje.I jest okrągłe. Co to ? Koło gospodyń wiejskich

Ktosik123
1 rok temu

Jeest! Kiełbaska rzucona dla piesków i skurwie.i niemytych. Aport psy cholerne.

Anty pisowiec
1 rok temu

Rząd, który walczy z własnym narodem jest okupantem, przestępca. Tylko patrzeć jak będą robić tz łapanki wzorem W-wy z lat wojennych. Czas obalić, zwalczać tą sektę i poszczególnych przestępców. Naród ma prawo się bronić.

Anty pisowiec
1 rok temu

Wirus to nic innego jak Kaczor + całą ekipa rządowa. Dzięki bezmyślnym wyborcom dorwali się do władzy i podobnie jak Pol Pot w Kambodży chcą doprowadzić do wyniszczenia narodu. Pozostaną tylko bezmyślne stwory ludzkie sterowane przez ich małego Guru z Nowogrodzkiej.

Pani
1 rok temu

A już się miałam zaszczepić, już byłam przekonana ale tak to my sie bawić nie będziemy w jakies konkursy Szczepionkowe .Tego nie było w umowie z nietoperzem z Wuhan

Do Wojciech
1 rok temu

Teraz też zachorują na gorsze choroby jak narkolepsja.Ale wytlunacz idiotom,którzy dwa dni po szczepionce cieszą się na fb że nic im nie jest.Trutka na szczury też nie działa od razu,gdyby tak było to inne szczury nie zjadlyby tejże

Przedstaw się
1 rok temu

To jest taka potrzebna szczepionka że loterie musza robić a rozmyslaja o przymusie. I tak straszliwy wirus, że trzeba go wykrywac testami, bo inaczej byś nie wiedział ze go masz. Epidemia dla głupków.

Przedstaw się
1 rok temu

Ano rację ma Antypisowiec. Gorszej bandy u władzy nie było od Bieruta. I są bezkarni. Wielu z ich aparatczyków nie podlega nawet polskiemu prawu! Jak Niedzielski, co niedawno wyszło. To kto nami rządzi?! To nie są Polacy.

Wojciech
1 rok temu

Cały ten syf szczypawkowy miał być wprowadzony już wcześniej przy okazji świńskiej grypy. Kto o tym pamięta? Wtedy im się nie udało to ponowili działania. Ale przy okazji świńskiej były szczepienia super bezpiecznymi szczypawkami na zachodzie. Super przebadane były, ale bardzo wiele dzieci między innymi w Belgii, Holandii czy Szwecji zachorowało po szczypawkach na narkolepsję. To straszna choroba! Poczytajcie! Biedne dzieci!

37
0
Napisz co o tym sądziszx