OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

10-latek na rowerze został potrącony

Po godzinie 18.30 doszło do potrącenia 10-letniego rowerzysty na ulicy Krotoszyńskiej. Chłopiec wjechał na przejście dla pieszych wyposażone w sygnalizator świetlny.

Młody kierowca Peugeota zapewniał, że trzykrotnie upewniał się czy sygnalizator świeci zielonym światłem. Wtedy od jego strony nagle wjechał na przejście 10-letni rowerzysta. Jego mama była już po drugiej stronie, ponieważ wcześniej przejechała na drugą stronę ulicy.

10-latek po zderzeniu był przytomny, ale miał wyraźny uraz zewnętrzny głowy. Na miejscu zdarzenia nie było widać kasku ochronnego.

Załoga karetki pogotowia przewiozła młodego rowerzystę do szpitala na szczegółową diagnostykę. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

51 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Józef
9 dni temu

Kierowcy na forum Ostrów24TV: „Rowerzyści są najniebezpieczniejsi na drogach”

Ostrów24TV artykuły tylko z 3 ostatnich tygodni i tylko z okolic Ostrowa:

„Pijany wjechał do rowu w Szczurach”
„Babcia przejechała wnuczkę”
„Roztrzaskał Citroena i sobie poszedł”
„Z passata została kupa złomu”
„Stłuczka na rondzie, czy Audi mogło wyhamować?”
„Za śmiertelny wypadek wyrok dla nastolatki”
„bmw wjechał w Peugota”
„uniknął czołówki z ciężarówką”
„Ostro dał w palnik i jechał autem”
„Citroenem wjechała w 2 auta”
„Zasnął po nocce. Kierowca w szpitalu”
„Zginęło 8-letnie dziecko. Jechało na wakacje z dziadkami”
„Ciężarówka wypadła z drogi na DK11”
„Pijani kierowcy eliminują się sami”
„BMW wpadki do strugi ostrowskiej”
„Need for speed edycja na rondzie bankowym”
„Dostawca pizzy skasował motocyklistę”

👍👏👍👏👍👏🇵🇱🖕

do „Domikik”
10 dni temu

Około 800 martwych pieszych każdego roku może sobie to napisać na nagrobku. Większość nie zrobiła nic złego. Polska jest statystycznie najgorsza pod tym względem w Europie. A piesi i rowerzyści są wszędzie. Jeśli nie lubisz rowerzystów, nawet nie myśl o wynajmowaniu auta na Krecie, albo na Majorce, bo wrócisz skuty łańcuchami i w kaftanie bezpieczeństwa. Ba! Sam wyjazd do Berlina by cię przerósł. Jeśli w takim malutkim ostrowie przeszkadza ci rower, to chyba musisz się jeszcze trochę podszkolić w prowadzeniu auta. Pozdrawiam

Michał S
10 dni temu

To jest matka? Przykre, ale prawdziwe.

Do kier
10 dni temu

Tzw gramatyczni naziści forumowi zawsze czepiają się szybkich błędów, gdy już są zaorani.

I tak wyprowadziłem się z Ostrowa (i Polski) za granicę i jednym z powodów byli niedorozwinięci bieda-kierowcy wszędzie. Bezpieczniej dla dzieciaków.

Domikik
10 dni temu

Później taki pieszy zawiesi sobie napis na nagrobku ” przecież miałem pierwszeństwo “🤣🤣

kier
10 dni temu

Ty anonimie…..to przeprowadź się do Szwecji. Może pisząc tam po szwedzku….. nie będziesz robił tyle błędów. Polski język – trudny język 🙁

Instruktor
10 dni temu

Dobrzy kierowcy nie mają problemu z rowerzystami.

wściekły
10 dni temu

Powinny się zmienić przepisy. Piesi, rowerzyści i motocykliści powinni być bardziej karani. Rzadko kiedy pieszy zatrzyma się przed pasami i upewni się czy może przechodzić (nas uczono w lewo w prawo w lewo) tego się trzymam i jakoś do tej pory wypadku na pasach nie miałem. Tego powinni uczyć w szkole. Może zamiast religii wprowadzić przedmiot Nauka o ruchu drogowym, który bardziej się przyda. Może szkoły wejdą w układ z Policją i w ramach lekcji będą tłumaczyć przepisy ruchu drogowego. Teraz odnośnie rowerzystów i motocyklistów: chyba są gorsi od pieszych, bo wciskają się pomiędzy samochody, samochody a chodniki i kto będzie winny jeżeli ja skręcam w prawo a on pojedzie prosto? w przypadku gdy stoi jak wspomniałem. Zgodnie z przepisami chyba powinni stać za autem a nie obok.

Pietrek
10 dni temu

Pietrek
Rowerzysta jako uczestnik ruchu powinien posiadać ubezpieczenie OC jak pozostali uczestnicy ruchu. A na marginesie prawo, że pieszy robi co chce to pogratulować rządzącym.

do kier
10 dni temu

Pokaż 1 przykład pieszego z komórką na pasach od 1 czerwca do teraz. Ja moge pokazać ci niezliczone doniesienia medialne niedouczonych i niebezpiecznych kierowców, którzy nie przepuszczają pieszych i rowerzystów na pasach. W momencie, gdy piszę tego posta setki kierowców olewają ten obowiązek, bo nikt ich tego nie nauczył. W Szwecji, Norwegii, Wielkiej brytanii chociażby wszyscy ustępują, nawet gdy nie ma pasów często się zdarza… Pieszy i rowerzysta są święci. Roweżyści mają specjalne miejsca PRZED samochodami na światłach, gdzie mogą dojechać i zająć pierwsze miejsce do jazdy, gdy jest zielone. Kierowcy wsiadają w samochody bez potrzeby wyładowania swojej agresji.
Tak – piesi z telefonami stanowią duży problem, ale nikt ich nie zabija i kżdy na debila uważa, bo bycie debilem nie jest powodem, żeby komuś przyp….ć tylko dlatego, że „ty masz k… rację”, albo bo sie „nie douczył”.

Trochę kultury i wzajemnego szacunku. W powyższej sytuacji głupi kierowca miał obowiązek ogarnąć wzrokiem sytuację, nawet jeśli mu cyknęło zielone, a chłopczyk nieroztropnie ruszył za matką, nie musiał jechać. Obowiązek kierowcy to nie tylko patrzenie na świtło. Musi też dookoła. Inaczej jest zwykłym cieniasrm, a nie prawdziwym kierowcą.

51
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x