Motorowerzyści uciekali przed radiowozem

Jak wynika z relacji funkcjonariuszy nieletni, którzy w minioną sobotę uciekali przed oznakowanym radiowozem, wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością, a swoją brawurową i nieostrożną jazdą spowodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. O losie nieletnich zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy pełnąc służbę na posterunku w miejscowości Niedźwiedź zauważyli dwie osoby, poruszające się motorowerami, które na widok oznakowanego radiowozu natychniast zawróciły.

Policjanci niezwłocznie udali się za w/wymienionymi. Motorowerzyści poruszali się zarówno drogami publicznymi jak i duktami leśnymi, co jakiś czas oglądając się za siebie. W momencie, gdy policjanci zrównali się z nimi, funkcjonariuszka przez okno radiowozu podała im sygnał do zatrzymania się, który zlekceważyli kontynuując jazdę. Podczas ucieczki osoby spowodowały zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ znajdując się na drogach podporządkowanych, zbliżając się do skrzyżowania, nie zachowywali żadnych środków ostrożności, poruszali się z nadmierną prędkością, nie zwracając uwagi czy na drodze znajdują się inni uczestnicy, niemal doprowadzając do potrącenia jadącego rowerem mężczyzny.

Zatrzymanych w miejscowości Marydół uciekinierów wylegitymowano. Kierujący to 15 i 16 letni mieszkańcy gm. Grabów nad Prosną kierujący motorowerami marki Margutti oraz Honda. Z uwagi na fakt, iż zatrzymane osoby to osoby nieletnie na miejsce wezwano rodziców, w obecności których poddano ich badaniu na trzeźwość z wynikiem 0,00 mg/l w obydwóch przypadkach.

W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że oboje nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami, którymi się poruszali w związku z powyższym zostali poinformowani o przekazaniu sprawy do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Zdjęcie poglądowe

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy świętowali w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bc
2 lat temu

Wcześnie zaczynają…

Skuter
2 lat temu

Nie margutti tylko malaguti.

12
0
Napisz co o tym sądziszx