Za śmiertelny wypadek wyrok w zawieszeniu dla nastolatki

5 lipca w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie zapadł wyrok w sprawie tragicznej śmierci 17-letniego motorowerzysty, który zginął 30 czerwca 2019 r. w Komorowie. Wtedy to, w niedzielne popołudnie, jadąca w kierunku Ostrzeszowa 18-letnia mieszkanka Mikstatu, podczas wyprzedzania potrąciła skręcającego w boczną drogę, jadącego Simsonem, młodego mieszkańca Komorowa. Chłopak zginął na miejscu.

Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym w Ostrzeszowie, gdzie odbyło się osiem rozpraw. Tak się złożyło, że ostatnia z nich przypadła 30 czerwca br., czyli w drugą rocznicę tragicznego zdarzenia. Wyrok ogłoszony został w poniedziałek, 5 lipca br. Oskarżoną uznano winną spowodowania wypadku, gdyż jadąc z nadmierną prędkością (113 km/godz.) samochodem marki Toyota potrąciła, ze skutkiem śmiertelnym, motorowerzystę, prawidłowo skręcającego w drogę podporządkowaną.

Kobietę skazano na rok pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na pięć lat. Podlegać będzie również dozorowi kuratorskiemu. Ponadto sąd zobowiązał oskarżoną do przeproszenia pokrzywdzonych (m.in. rodziców 17-latka), jak też wypłacenia pokrzywdzonym (trzy osoby) zadośćuczynienia w wysokości po 10 tys. zł.

Zasądzono także wobec kobiety zakaz prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat. Oskarżoną ukarano również grzywną 1000 zł (sto dziennych stawek po 10 zł każda) oraz obciążono kosztami sądowymi. – informuje portal czasostrzeszowski.pl
Wyrok nie jest prawomocny i każda ze stron może się od niego odwołać.

POLECANE NEWSY

48 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadziu
1 rok temu

I co sprawa przysycha glowno przestaje smierdziec ludzie olewaja temat

Co za czasy
1 rok temu

To jest mafia była mafia PO teraz jest mafia PiS zasady te same tylko mordy się zmieniają na stanowiskach ludzie popyskują a i tak im wielkiego ch….. zrobią a jeszcze rodzinę zabitego udupią w kolejnej instancji sądu jak nie jesteś w mafii nie masz rodziny wysoko w Pisie albo dawniej w PO to jesteś jak ten obesrany kundel na łańcuchu przy będzie

jacaaaaa
1 rok temu

szkoda chłopaka wielka tragedia strach jezdzic motorowerem ludzie nie umieją jezdzic autem i nie patrzą lusterka masakra jakas

Obywatel
1 rok temu

Znajomości nie w PO , a w PiS, bo wujek generał PiSowiec pomógł. A dziewczę przed wyrokiem już z powrotem jeździło samochodem, więc żadne wyrazy współczucia dla niej. A gdy chodziła do gimnazjum, to wsypała do szkolnej ubikacji cement. Babcia z kolei siada na przodzie w kościele. W sądzie urządza bijatyki z inną kobietą w sprawie spadkowej wcale jej nie dotyczącej. Taka to jest rodzinka, której niektórzy chcą współczuć.

Kasia
1 rok temu

Wyrok kpina…Wspolczucia dla rodziny chłopaka,na ich miejscu naglosnilabym sprawę

JA
1 rok temu

To Normalne ze zabije sie chłopaka Który był nie winny i jedzie w terenie zabudowanym 120
logika jak sie robi 15 minut Nagrywa filmiki ze jest w Radiowozie i sie chwali w Internecie Sebastian
Mogły Dalej Żyć do żywocie za swoje błędy jak sie nie jeździ z przepisami ja bym oddał tą sprawę do telewizji a te 1000złoty to niech se włoży głęboko 🙁 🙁 🙁 Wyrazy współczucia dla rodziny Sebastiana

Andrzej
1 rok temu

aż się prosi o interwencję ministra Ziobry. Jak można tak upokorzyć rodziców? Ten wyrok jak sól na ich ranę… Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Kierowiec do Sram na ten kraj
1 rok temu

Doskonale rozumiem Twoją frustrację! Nie wypada mi życzyć udanego polowania, więc powiem tak. Nie popieram, ale rozumiem.

Kierowiec do znajoma
1 rok temu

Z „zerem” to ryzyko. Jeśli to córeczka jakiegoś aparatczyka partyjnego to…to wiesz jak się może skończyć. Doszło do „wyjątkowej okoliczności życiowej” i jeszcze rodzina ofiary może mieć kłopoty.

TEMIDA
1 rok temu

czyja to córcia z POmylonych że kasta taki wyrok daje ?

48
0
Napisz co o tym sądziszx