Gwiazda telewizji zatrzymana przez ostrowskich policjantów

Wczoraj policjanci z ostrowskiej komendy zatrzymali znanego z programów telewizyjnych Przemysława Kossakowskiego. Największą popularność zdobył dzieki programowi „Kossakowski. Być jak…” – program, w którym Kossakowski poznaje swojego bohatera, a następnie się w niego wciela. Program emitowany od 2016 roku.

„Wczoraj w Wysocku Wielkim, niecały kilometr od Gminnego Ośrodka Kultury, w którym czekano na irytująco spóźniającego się prelegenta, zatrzymała nas policja drogowa. Funkcjonariusze dokonujący zatrzymania łączyli w sposób brawurowa życzliwe zrozumienie dla obywatelskiej niedoskonałości z rzeczowym profesjonalizmem.

-pan tu na spotkanie jakieś, prawda? – zagaił funkcjonariusz wypełniający urzędowy blankiet potwierdzający zobowiązanie finansowe oraz ilość punktów karnych.
Kiwnąłem głową, i napomknąłem nieśmiało, że obawiam się spóźnienia. 
-Proszę się nie martwić, nie jest Pan jedyny któremu się wydawało, że się na to spotkanie spóźni.

Pół godziny potem, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim poprosiłem o zadawanie pytań. Rękę uniosła uśmiechnięta kobieta siedząca w pierwszym rzędzie. Ucieszyłem się bo na początku spotkań na ogół nie ma pytań. 
-Słucham – życzliwie zachęciłem panią w pierwszym rzędzie. 
-Ile pan dostał punktów karnych? – zapytała
Sięgnąłem do kieszeni po mandat 
Nad głowami zebranych uniosło się kilka dłoni z urzędowymi blankietami potwierdzających zobowiązanie finansowe, oraz ilość punktów karnych.
Spotkanie przebiegło w klimacie wzajemnego zrozumienia. 

Chciałbym pozdrowić Funkcjonariuszy Policji Drogowej z Wysocka WIelkiego i jakkolwiek nie mogę obiecać że się poprawię, gdyż jako obywatel jestem niedoskonały, to chciałbym obiecać że będę się starał. Od czegoś wszak trzeba zacząć.”

POLECANE NEWSY

43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jacaaaaa
1 rok temu

wysocko sie stara zaprasza celebryów

gosc
1 rok temu

Zwiększyć kwoty mandatów x10 za przekroczenie prędkości i w ciągu krótkiego czasu wszyscy będą jeździć przepisowo jak na zachodzie. Zamiast 100 zł byłoby 1000 zł i już by się tak nie chwalił w necie,

Alojz
1 rok temu

Pajac

Jacek
1 rok temu

Dlaczego w Polsce ginie tylu ludzi na drogach?
Znany obieżyświat celebryta Przemek Kossakowski opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z mandatem drogowym za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Złamanie przepisów uzasadniał tym, że mu się spieszyło na spotkanie. W poście wyśmiewał się z całej sytuacji, razem z innymi piratami drogowymi spotkał się w „klimacie wzajemnego zrozumienia”. Napisał też, że „nie może obiecać że się poprawi”.
Robi to człowiek, który ma kilkaset tysięcy obserwujących w mediach społecznościowych. Ogromna platforma i ogromna odpowiedzialność. Niestety Pan Przemek pokazał tym, że jest niezłym patusem drogowym. Wysłał sygnał do swoich obserwujących, że przepisy są po to, żeby je łamać. I jeśli komuś się spieszy to może przekraczać dozwoloną prędkość. Polska jest jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów w Europie jeśli chodzi o wypadki na drogach. Co roku ginie kilka tysięcy osób a kolejne kilkanaście tysięcy jest ciężko rannych. Często zostają inwalidami na całe życie. To ogromne koszty, które ponosi całe społeczeństwo, ale przede wszystkim bliscy ofiar. W Polsce życie ma najwyraźniej niską wartość. Przemek pokazał jak działa mechanizm kulturowego usprawiedliwiania zabijania na drogach. Ta kultura patologii drogowej przenika całe państwo. Stąd niskie wyroki sądowe dla sprawców śmiertelnych wypadków, stąd żenująco niskie kary i mandaty za łamanie przepisów. Na wpis Przemka zareagowali moi obserwujący wysyłając mi swoje wstrząsające historie z polskich dróg. Nie pomoże żadna infrastruktura jeśli za autorytety moralne będą robić takie patusy jak Przemek. Nie bądź jak Przemek. Zwolnij, przestrzegaj przepisów. Cmentarze są pełne ludzi, którzy się spieszyli i ich ofiar.

Jan Śpiewak

Ania
1 rok temu

Bardzo lubię P. Kossakowskiego, ale czy to jest powód do dumy ???!!! Jeszcze chwalić się publicznie!!! Na kim to miało zrobić wrażenie??? Lepiej byłoby opisać samo spotkanie z mieszkańcami.

Omega
1 rok temu

Kolo się promuje, ustawka Piotrusia pana na życzenie

Prawdziwy ostrowian
1 rok temu

Dlaczego gwiazdę telewizji

RB
1 rok temu

Taka praca Panów policjantów.

Kris
1 rok temu

Te psy to powinny na stałe w maseczkach chodzić , wyglądają jak Pat i Pataszon

jan nowak
1 rok temu

kolejny”gwiazdor” pajac niczym Durczok

43
0
Napisz co o tym sądziszx