Ostrów zalany. Takich opadów nie bylo od wielu lat

Nawet 45 litrów na metr kwadratowy spadło koło północy na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Stanowisko kierowania straży pożarnej zadysponowało szereg jednostek OSP z okolicznych miejscowości. Ochotnicy, działający najczęściej na terenie własnych gmin, tym razem ratowali mienie w samym centrum Ostrowa.

Najgorsza sytuacja była przy urzędzie miasta, gdzie wzdłuż parku, pod ziemią, płynie struga ostrowska. Kanał ma wysokość około 1,7 metra. Jednak tak duża liczba deszczu nie była w stanie się w nim pomieścić. Większość wody spłynęła tradycyjnie z tyłu magistratu. Tam w utworzonym zaniżeniu woda sięgała co najmniej 100 centymetrów. Napór wody był tak duży, że wyłamał dwie bramy garażowe.

Kolejna krytyczna sytuacja była w rejonie ulicy Konopnickiej i Alei Słowackiego. Tu również przy garażach woda miała tak wysoki poziom, że wpadała aż do wnętrz aut. O zalanych wiaduktach nie trzeba wielce się rozpisywać.

Można się dłużej zatrzymać przy wątpliwym rozsądku kierowców, którzy widząc zalaną ulicę wpadali w nią z impetem. W najlepszym przypadku tracili „tylko” tablicę rejestracyjną, a w gorszym woda wpadała przez wlot powietrza do silnika.

Na terenie całego miasta zgłoszono wiele zalanych piwnic. Strażacy wciąż walczą ze skutkami ulewy.

Na terenie całego miasta zgłoszono wiele zalanych piwnic. Strażacy wciąż walczą ze skutkami ulewy. Na koniec warto zwrócić uwagę na przemokniętego gołębia siedzącego na łańcuchu nad zalaną ulicą.

Prognozy zapowiadają kolejny duży opad w piątek około godziny 14.

CZYTAJ  Ukrainka spowodowała kolizję na rondzie (ZDJĘCIA)

87 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jacaaaaa
1 rok temu

a to nasza Beatka Winna

Alicja
1 rok temu

Co jest tańsze? Odpompowanie wody z parku i uratowanie trawy zanim wygnije, czy też ponowna rekultywacja tego terenu, sianie trawy i czekanie na kolejny nawalny deszcz?

robi
1 rok temu

to zdjecie ze szpakiem jest najlepsze …! 🙂

3D-dług,danina,dziczyzna
1 rok temu

Wincej wungla i dwutlenku .

Lukasz dzwonnik
1 rok temu

Witam powiem tak w Polsce wszystko kuleje jeżeli chodzi o zarządzanie zasobami wodnymi ostrow to dobry przykład robi się ochronę przeciw powodziową dziwnej treści zbiorniki suche wszystko zabetonowane dookoła struga ostrowska zabetonowana pod ziemią, gdy pada kanał pod miastem zmieści to co zmieści a można by dać struge na powierzchni i by teren był do spacerów i ławeczki i drzewa i rzeczka ale po co lepiej deweloperom teren sprzedać a rzeczkę w rurę schować po ziemię a później hahaha czego ludzie chcecie przecież to zmiany klimatu winne tu nigdy nie padało powiedzą.zebcowskie osiedle i co i znowu to samo rzeczka w rurę pod ziemię ,deweloper zadowolony teren osuszony można domy sprzedać a jak popada oooooj to szkoda winny klimat .a można by zrobić teren do spacerów, rzeczka,drzewa i teren zalewowy a nie pod dewelopera ale interes to sprawa najważniejsza zawsze można na klimat zrzucić jak komuś cos zaleje .ale wszędzie jest źle na baryczy susza a co a tamy otwarte a po co wodę magazynować przecież woda szkodliwa podobno …:)

Ziomm
1 rok temu

Więcej betonu i asfaltu lejcie będzie wtedy mniej podtopień

oks
1 rok temu

na szczęście na naszym osiedlu jest już przy osadniczej dopływ do zbiornika ret. Oczami wyobraźni widzę czasy jak przy sklejkach była tylko struga. Uwierzcie że po takiej ulewie jak wczoraj grunt potrafił tam schnąć 3 tygodnie nie mówiąc już o inwazji komarów.

Lividium
1 rok temu

Do Lividium Ja wiem jak nazywa się obecnie ulica byłego Dzierżyńskiego i widocznie jest pan zbyt młody by pamiętać uszkodzone dreny pod Wysockiem i dużą głęboką dziurę na ul Jasnej na wysokości Kolorowej i Pastelowej istnieje do dnia dzisiejszego część strugi pan pojedzie na Jasna i spojrzy od ul Jankowskiego w kierunku ul Ledóchowskiego dawne Obrońców Pokoju jaki jest upad to moze pan zobaczy to podwyższenie terenu o pan piszę a jeśli chcę pan wiedzieć to na rogu Hallera i Jasnej był sklep kolonialny jesli pan nie wiem to został pan doinformowany

Jezus Cię kocha
1 rok temu

Chwała Bogu za ten deszcz.

Mistrzu
1 rok temu

Prosiliście. Boże żeby popadało.i teraz pretensje.nastepnym razem 2 razy zastanówcie o co prosicie bo może się spełnić!

87
0
Napisz co o tym sądziszx