Nastolatek z piłkarską pasją walczy o życie

16-latek, grający wcześniej w piłkę nożną w ramach Ostrovii 1909, zmaga się z nowotworem mózgu. Całkowity koszt operacji wyceniono na 160 tysięcy złotych. Będzie to druga interwencja medyczna, tym razem poza Polską.

Mikołaj Brajer z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymał nieciekawą diagnozę. Usunięty ponad 3 lata temu guz ponownie zaczął odrastać. Rodzice postanowili pomóc synowi poprzez zawiezienie go do niemieckiej kliniki, gdzie zostanie przeprowadzona zaawansowana operacja.

Nie tak miało być – to miał być kolejny kontrolny rezonans, po którym mieliśmy szczęśliwi wrócić do domu. Nic nie wskazywało na to, iż usłyszymy od lekarzy słowa, które na nowo zburzą nasz ledwo co posklejany świat… W 2017 roku u Mikołaja zdiagnozowano guza mózgu – czaszkogardlaka, który umiejscowił się w okolicy przysadki mózgowej. Kiedy usłyszeliśmy diagnozę, wszystko potoczyło się błyskawicznie. 12-letni syn został zoperowany w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od tej pory Mikołaj jest pod opieką neurochirurgów, endokrynologów, okulistów. Musi na stałe przyjmować określone leki.

Tydzień temu pojechaliśmy na kontrolny rezonans. Jego wynik zaskoczył nawet lekarzy. Resztka guza – która przez ponad 3,5 roku była stabilna urosła, niebezpiecznie zbliżając się do nerwu wzrokowego. Skontaktowaliśmy się z profesorem z kliniki w Tübingen, w celu konsultacji. Mikołaj w trybie pilnym został zakwalifikowany do operacji pozwalającej na całkowite usunięcie guza! Nie mamy czasu do stracenia, ale nie posiadamy takich pieniędzy! Życie naszego syna zostało wycenione na ponad 160 tysięcy złotych. Od tej operacji zależy dalsze życie naszego dziecka.

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Zwracamy się do wszystkich ludzi o dobrych sercach. Pomóżcie nam walczyć o życie naszego syna, bez Was nie damy rady. Dziękujemy z całego serca.

Rodzice Mikołaja

-Zawsze jako trener mogłem liczyć na wsparcie rodziców Mikołaja przy organizacji turniejów czy zabawy karnawałowej, a teraz oni potrzebują naszej pomocy. Jesteśmy z Mikołajem i jego rodziną – mówi trener Tomasz Dolata, u którego trenował Mikołaj Brajer.

CZYTAJ  Spektakularna kradzież z domu (aktualizacja)

LINK DO ZBIÓRKI – MIKOŁAJ BRAJER

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Agnes
1 rok temu

Walcz ,masz przed sobą całe życie dużo zdrowia

Xyz
1 rok temu

Miasto dawało kasę przez lata na twór SO założony przez M.M. to może teraz da na dobry cel i pomoże w zbiórce na operację. Niech raz się wykaże. Starosta też powinien dołożyć na tak słuszny cel.

Hgh
1 rok temu

Cale zycie czlowiek placi zusy a panstwo nie ma na operacje dziecka gdzie 160 tys to w sumie nie duzo jak na panstwo . Istne s..stwo oby sie udalo . Powodzenia

btc
1 rok temu

Wplata poszla, mam to pomoge. Dobro wraca. Bedziesz zdrowy chlopie, trzymaj sie!

Ogurek
1 rok temu

Masz cale zycie przed sobą. Musi byc dobrze

babcia
1 rok temu

Mikolaj ,trzymaj ,bede sie modlic za ciebie ,zebys byl zdrowy

Edyta
1 rok temu

Boże daj zdrowie temu dziecku pomóż mu dlaczego takie dzieci tak cierpia

7
0
Napisz co o tym sądziszx