Treści pedofilskie udostępniane z IP w domu policjanta?

Afera w ostrowskiej komendzie policji. Wśród szeregowych policjantów lotem błyskawicy rozeszła się informacja o postępowanie dotyczącym treści o charakterze pedofilskim. Miały być one udostępniane z adresu IP przypisanego do gospodarstwa domowego jednego z nich. Funkcjonariusz, którego domu to dotyczy, przeszedł właśnie na emeryturę.

Ostrowskich funkcjonariuszy, którzy pragną zachować anonimowość, zbulwersowało, że jeden z bardziej doświadczonych kolegów może mieć związek z rozpowszechnianiem treści pedofilskich. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi w tej sprawie postępowanie i powołała biegłych, którzy mają wydać opinie w tej sprawie. Na ten moment rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim potwierdza, że takie treści były udostępnianie z adresu IP. Ten jak ustalono doprowadził śledczych do domu jednego z policjantów. Zamieszkuje go kilkoro członków rodziny.

W takich sytuacjach wina nie jest jednak przesądzona albowiem w domu mieszka kilka osób i nie łatwo, z punktu widzenia prawa, przypisać komuś konkretnemu winę. Według prawa nie obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa, a winę trzeba udowodnić. Członkowie rodziny mogą odmówić odpowiedzi na pytania, które mogłyby narazić ich lub osoby im najbliższe na odpowiedzialność karną. Mając taką wiedzę, łatwo uniknąć odpowiedzialności i doprowadzić do umorzenia postępowania.

Należy też wziąć pod uwagę, że teoretycznie ktoś mógł się włamać lub zawirusować urządzenie obecne w domu funkcjonariusza i w ten sposób udostępniać treści o charakterze pedofilskim. Oficjalnie komendant policji nie został poinformowany o toczącym się postępowaniu i ocenia dotychczasową służbę funkcjonariusza jako nienaganną.

POLECANE NEWSY
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jaca
11 miesięcy temu

wiadomo ze Robert J co miał awans jakis czas temu zawsze miał takie skłonnosci

Maly
11 miesięcy temu

Wszyscy są równi wobec prawa (niedotyczy do …..)

Janek
11 miesięcy temu

Oj.. nie Ksiądz? I co teraz Lewaki powiedzą?

grazyna
11 miesięcy temu

Wszyscy pedofile są nienaganni. Komendant oficjalnie nic nie wiedział, a nieoficjalnie to na pewno on kazał mu sp…ć na emeryturę Klasyk. Stróże prawa. Teoretycznie, teoretyczny, teoretycznie….

Superman
11 miesięcy temu

Pewnie więcej pracuje tam takich zboków.

Zbychu
11 miesięcy temu

podajcie konkretnie nazwisko a nie że prawdopodobnie podejrzenia

myszka miki
11 miesięcy temu

ale co to znaczy, że komendant nie został poinformowany o toczącym się śledztwie??? to żart?

adam
11 miesięcy temu

A WIADOMO ŻE U PSIARSKICH REKA KEKE MYJE

zyg zag
11 miesięcy temu

Gdyby ten adres IP należał do zwyklych ludzi to policja by już w tym domu zrobiła rewizje i zabezpieczyła by wszystkie komputery,tablety,smartfony dyski twarde czy pendrajwy. Wystarczy sobie przypomnieć jak wchodzili do lokali gastronomicznych bez nakazów i bezpodstawnie aresztowali właścicieli.

Co wolno wojewodzie
11 miesięcy temu

Policji księży i kasty prawo nie sięga

12
0
Napisz co o tym sądziszx