OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policjant uratował cukrzyka

Policjant z ostrowskiej komendy jadąc na służbę, błyskawicznie rozpoczął akcję ratunkową wobec nieprzytomnego mężczyzny. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji starszy mężczyzna na czas trafił do szpitala.

22 czerwca, sierż. sztab. Tomasz Panek jadąc na służbę, zauważył na chodniku nieprzytomnego mężczyznę. Widząc, że senior potrzebuje natychmiastowej pomocy, od razu pospieszył mu na ratunek. Funkcjonariusz sprawdził funkcje życiowe mężczyzny i przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Mężczyzna na szczęście oddychał. Policjant ułożył poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i kontrolował jego stan zdrowia. Okazało się, że senior choruje na cukrzycę. Funkcjonariusz zaalarmował służby ratunkowe i opiekował się mężczyzną do czasu przyjazdu pogotowia. Dzięki pomocy udzielonej przez policjanta, mężczyzna jeszcze przed przyjazdem pogotowia odzyskał przytomność.

Godna uznania i pochwały jest także postawa kobiety, która bez zastanowienia odpowiedziała na prośbę policjanta i podzieliła się słodkim napojem, który miała przy sobie.

Sierż. sztab. Tomasz Panek na co dzień pracuje w Zespole ds. Nieletnich i Patologii w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Pamiętajmy!

Jeśli osoba chora na cukrzycę nie ma przy sobie leków, powinna szybko przyjąć silnie osłodzony płyn, a po poprawie stanu świadomości przekąsić posiłek.

Gdy widzimy osobę, której stan wskazuje na to, że jej zdrowie i życie jest zagrożone, nie wahajmy się i zadzwońmy na numer 112.

POLECANE NEWSY
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rajtkowski
3 miesięcy temu

Policja jest jak dziecko we mgle.

Skromny profesor
3 miesięcy temu

No fajnie. W końcu ludzkie zachowanie pana milicjanta. Dotąd tylko potrafili wykręcać ludziom ręcę i na glebę. do jednego w czternastu no i pryskać gazem jak się 4 osoby zebrały w jednym miejscu bez maseczki i bez dystansu społecznego. Bardzo mi przykro, ale milicja straciła szacunek przez swoje głupie i ślepe wykonywanie bezpodstawnych rozkazów wojewódzkiej…Lud pamięta długo…

mnnm
3 miesięcy temu

audi ma racje – proawdziwy wspołczesny bohater

Cukrzyk
3 miesięcy temu

Coś dziwnego dzieje się w mediach. Próbuję wybielać się ta organizacje jako przyjazną dla obywatela. Niestety obraz jest zupełnie inny, to ludzie bez granicznie oddani Kwakowi.

Dorota
3 miesięcy temu

Brawo! Zwłaszcza, za wiedzę i umiejętność jej zastosowania. Zapewne kilka osób przeszło obok my śląc, że to pijak. Niestety ludzie nie są wyedukowani w temacie cukrzycy, bo w szkołach kładzie się do głów wiele bzdur, zamiast edukować w sprawach ważnych.
Moja córka ma cukrzycę, kupując opaskę informacyjną na nadgarstek powiedziała „muszę poszukać takiej z napisem mam cukrzycę, bo z napisem jestem diabetykiem nie będzie zrozumiałe dla większości osób” – i to jest przerażające…

Ja
3 miesięcy temu

Brawo !!!

AudiRS6
3 miesięcy temu

Bardzo wzorowa postawa, a raczej zasrany obywatelski obowiązek pomóc w tej czy innej sytuacji, tylko po co wokół tego tyle rozgłosu, bo co bo to wielki Policjant, Ślubował w końcu służyć narodowi, pomagać, chociaż raz się do czegoś przydał bo w większości sytuacji zamiast pomagać to szkodzą PUNKCIAŻE

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x