OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ortopedia po remoncie (ZDJĘCIA)

Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w ostrowskim szpitalu wkrótce zacznie funkcjonować w nowych pomieszczeniach. Właśnie zakończono generalny remont, który pochłonął blisko 2 miliony złotych wyasygnowane z budżetu Powiatu Ostrowskiego.

W dniu 23 czerwca 2021 roku jeszcze w warunkach ograniczeń sanitarnych, nastąpiło symboliczne oddanie do użytku gruntownie wyremontowanego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

-,,Dziś mamy kolejny powód do dumy, bo kończymy kolejną ważną i wielką inwestycję. Kilka miesięcy temu zakończył się remont Oddziału Chirurgii Ogólnej teraz oddajemy Oddział Ortopedii. Były to 13 i 14 duże inwestycje zrealizowane w ostrowskim szpitalu. Co ważne obie sfinansowane z budżetu naszego powiatu. Mam nadzieję, że poprawa warunków zarówno na ortopedii, jak i chirurgii przyczyni się do jeszcze lepszej obsługi pacjentów i poprawy warunków pracy personelu’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

– „Projekt uchwały, który przedstawił Starosta Ostrowski została przyjęta jednogłośnie przez radnych. W tak ważnych sprawach, jak ostrowski szpital, Rada Powiatu Ostrowskiego mówi jednym głosem i z tego jestem bardzo dumny” – powiedział Piotr Walkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego.
Planom inwestycyjnym Powiatu Ostrowskiego na terenie szpitala nie przeszkodziła pandemia.
– „Pomimo trudności spowodowanych przez pandemię cieszy nas to, że udało nam się zrealizować w terminie to co zaplanowaliśmy, systematycznie odnawiając oddział za oddziałem. Ostatnie inwestycje to remont Oddziału Chirurgii Ogólnej, który kosztował 1,7 mln zł oraz Oddział Ortopedii za blisko 2,0 mln zł” – podkreślił Roman Pacholczyk, Wicestarosta Ostrowski.
Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w ostrowskim szpitalu od lat cieszy się dużą renomą ze względu na nacisk, jaki kładziony jest przez kadrę kierowniczą na jakość oraz rozwój i coraz szerszy zakres usług medycznych.

– „Kiedy 27 lat temu rozpoczynałem swoją przygodę z ortopedią wydawało mi się, że to jest bardzo wąska dziedzina i trudno będzie o pacjentów. Natomiast trafiliśmy na czasy, kiedy ortopedia i chirurgia urazowa niesamowicie się rozwinęły. Ten rozwój rozpoczął się wtedy, kiedy oddziałem kierowali moi poprzednicy: dr. Stanisław Tambor czy dr. Janusz Wcisłek. Oni podążali za tym postępem, a my w chwili obecnej postawiliśmy kropkę nad i. Udało nam się wprowadzić na oddział obecnie najbardziej potrzebne metody, a to spowodowało, że ilość pacjentów niesamowicie nam wzrosła” – podkreślił dr n. med. Mirosław Falis, kierownik Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

– „Nasza oferta medyczna jest bardzo szeroka. Pacjenci z całej Polski przyjeżdżają do nas ze złamaniem kości piętowej. Oprócz pacjentów, którzy trafiają tutaj z urazami, przyjmujemy także pacjentów na zabiegi planowe. Tutaj dominują endoprotezy, głównie endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego. Ci pacjenci stanowią 1/3 wszystkich osób leczonych na oddziale” – wyjaśnił lek. Marcin Bęcki, specjalista ortopeda, chirurg urazowy.

Nowy oddział znajduje się w dawnej lokalizacji, jednak dostępna przestrzeń po wyburzeniu ścian została na nowo rozplanowana tak, aby zapewnić komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi. Oprócz sal dla pacjentów, które są większe, wygodniejsze oraz większej ilości łazienek, wygospodarowano również osobne sale dla personelu: dla kierownika, dla lekarzy, dla pielęgniarek oraz sekretarek, które zajmują się dokumentacją, a ponadto w głębi oddziału zlokalizowano gipsownię i gabinet zabiegowy. Nad rozmieszczeniem pomieszczeń pod kątem ergonomicznym i sanitarnym osobiście czuwał personel Oddziału.

– „Podczas tego remontu zostały przesunięte wszystkie ściany od strony południowej dzięki czemu uzyskano większą powierzchnią przy małych salach. Dzięki temu pacjenci będą mogli swobodnie się poruszać o kulach, o balkonikach. Na naszym oddziale w większości to pacjenci po 60 roku życia, którzy wymagają w większym stopniu opieki pielęgniarskiej. Ponadto po zabiegach pacjenci są unieruchomieni, dlatego wymagają znacznej opieki, także zaangażowania opiekuna medycznego” – wyjaśniła Wiesława Ampuła, Pielęgniarka Oddziałowa.

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sebastian
7 miesięcy temu

A ja się nie załapałem w zeszły poniedziałek mnie wypisali ze starej ortopedii

Ciepłownik
7 miesięcy temu

No to teraz za „szybkie przyjęcie” na oddział cena wzrośnie. Proporcjonalnie do wzrostu komfortu. Powiat zapłacił, a koszty zwrócą się komu innemu.

Pacjent
7 miesięcy temu

Co to za gryzmoły , to ma być sztuka ??!!! Takie coś to dziecko 2 letnie potrafi narysować. Jest gorzej jak było , już wolę gładkie ściany. Przedtem było lepiej.

Roma
7 miesięcy temu

Piekny, nowoczesny look bardzo podoba mi się projekt i wykończenie oddziałów

jan nowak
7 miesięcy temu

a wewnętrzne nadal covid?

TVN
7 miesięcy temu

I teraz szybciutko do gabinetów prywatnych na wizyty zapłacić i przyjęcie kuźwa kasta

Pacjent
7 miesięcy temu

A Panią od rehabilitacji też wymienili?

Marych
7 miesięcy temu

Henio. Te bohomazy to chyba twórczość Piotra Łopatki

Henio
7 miesięcy temu

Co za wandale! nowiutkie ściany i już ktoś pomazał markerem

Janek
7 miesięcy temu

A te bohomazy na ścianie to po co?

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x