Powstanie budynek jak z klocków

Udostępnij
Tweet

Ma być przyjazna, kolorowa, nowoczesna i przede wszystkim własna. W dniu 18 czerwca 2021 r. władze Powiatu Ostrowskiego przedstawiły koncepcję oraz lokalizację nowej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej. Od wielu lat PPP mieści się w budynku przy ul. Królowej Jadwigi należącym do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

-,,To budynek, który wówczas wydawał się nowoczesny, a dziś jest przede wszystkim za mały. Tym bardziej, że na naszych oczach rozgrywa się dramat wielu dzieci i ich rodziców, a pandemia tylko pogłębiła negatywne zjawiska. Coraz więcej dzieci ma różne deficyty, problemy czy lęki. Tak zrodziła się koncepcja nowego budynku, która jesteśmy zdeterminowani zrealizować w lach 2021 – 2023’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

zdjecie

Nowy dwukondygnacyjny budynek stanie na wolnej działce przy sali sportowej Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych. Będzie w nim 20 gabinetów oraz kilka większych pracowni. Aby dzieci nie bały się tu przychodzić, nie kojarzyły go z przychodnią zdrowia całość będzie kolorowa i ma nawiązywać do wielkiej budowli z klocków.

–,,Cieszę się, że ten projekt rusza, bo już kilka lat temu zgłaszałem na forum Rady Powiatu, że poradnia powinna znaleźć się w innym miejscu. Za obecny budynek płacimy dzierżawę i nie jesteśmy na swoim. Na wspólnym posiedzeniu komisji radni zapoznali się z ta koncepcją i można teraz ze spokojem podejść do dalszych prac’’ – powiedział Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu.

-,,Kilkakrotnie wizytowaliśmy jako radni Poradnię i wiemy, jak trudne warunki pracy tam są dlatego jesteśmy za tym, aby powstała nowa’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

zdjecie

zdjecie

Z rozpoczęcia przygotowań do budowy nowej poradni radości nie kryje dyrektor Violetta Miszkin.

–,,Jestem przeszczęśliwa, że tego dnia doczekałam. Niesiemy pomoc dzieciom z terenu całego powiatu. Obejmujemy rocznie opieką ok 2 tys. dzieci. Są to diagnozy i terapie w ciągu tygodniowym lub miesięcznym, ale także wsparcie jednorazowe. Wydajemy rocznie ok. 500 orzeczeń wraz z opiniami o wspomaganiu rozwoju i 1800 różnych opinii, dla dzieci które potrzebują wsparcia, a pandemia tylko zwiększyła zapotrzebowanie’’ – powiedziała V. Miszkin.

CZYTAJ  Przerwana koszykarska kariera. Jest nadzieja na powrót

zdjecie

Prace na realizacją rozpoczną się w tym roku, a inwestycja ma zostać zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj’’. Jak informuje Starosta P. Rajski koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 5 mln zł, wraz z wyposażeniem placówki. Na inwestycji zyska również ZSTE poprzez uporządkowanie terenu wokół oraz remont elewacji sali, która architektonicznie i kolorystycznie tworzyć będzie z poradnią całość.

-,,Póki co wydatki na start procedur planujemy ponieść z własnego budżetu. Jest jednak wiele możliwości zewnętrznych i z pewnością będziemy chcieli ubiegać się również o te fundusze’’ – powiedział Starosta.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dagmara
2 lat temu

Swietny pomysł ! 🙂

Wlodzimierz
2 lat temu

Na wizualizacji brak parkingu, miejsc postojowych, małe niedopatrzenie

Czytelnik
2 lat temu

Radzę też zmienić pracowników tej poradni..

Ogurek
2 lat temu

I cyk. Kredycik kolejny

esteta
2 lat temu

Już 100 razy pisałem KOLEJNE GÓWNO architektniczne dno

5
0
Napisz co o tym sądziszx