Krowa w szambie. Akcja strażaków

Do nietypowego zdarzenia zadysponowano strażaków. Powodem interwencji była krowa w potrzasku, a konkretnie w szambie.

Wczorajszego wieczoru strażacy ruszyli do nietypowej akcji ratunkowej do jednego z gospodarstw w Przytocznicy k. Ostrzeszowa. Krowa wpadła do betonowego zbiornika na nieczystości.

Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 21:57, działania trwały do 00:30. Na miejscu był jeden zastęp z OSP Doruchów i jeden z JRG Ostrzeszów. Krowa wpadła do betonowego szamba w kształcie prostopadłościanu. Niestety otwór był na tyle mały, że nie dało się bezpiecznie tego zwierzęcia wydostać. Przy pomocy pilarki do stali i betonu poszerzono ten otwór, usunięto wycięty fragment betonu, a następnie przy użyciu węży pożarniczych oraz maszyny rolniczej zwierze zostało ewakuowane ze zbiornika. Na tym działania zakończono.

Ta nieprzyjemna historia może być przestrogą dla innych rolników nienależycie zabezpieczających takie miejsca.

POLECANE NEWSY

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kmio
1 rok temu

jeszcze niedawno rolnicy wyzebrali potezne dotacje na zbiorniki, płyty obornikowe – a juz bydlo sie w tym topi ? kto to robił , odbierał, projektował. Za dotacje rolnicy kupowali auta i budowali domy a w zbiorniki zamiast stali i cementu – szlaka i gruz i piasek. Mamy co mamy. Nie PSP a rolnicy same niech włażą w swe krowie g….

1
0
Napisz co o tym sądziszx