OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dzieci zamknięte ze zwłokami matki

Przeciekająca woda i płacz dzieci zaniepokoiły mieszkankę budynku. Strażacy i policjanci weszli do wskazanego mieszkania, a ich oczom ukazał się wstrząsający widok.

Niestety, do tego rodzaju strażackich interwencji dochodzi dość często. Swoistym znakiem czasu jest bowiem to, że osoby w podeszłym wieku mieszkają nierzadko samotnie. Bywa też, że ich kontakty z bliskimi, ale także z sąsiadami są bardzo sporadyczne. Dlatego kiedy nagle dochodzi do zgonu, to bywa, że dopiero po pewnym czasie ktoś, zgłasza, że od wielu dni nie widać np. starszego wiekiem sąsiada. Wtedy na miejsce zdarzenia jadą patrole policyjne, a także strażacy i niestety, często jest już za późno na jakikolwiek ratunek.

Takich szczególnego rodzaju strażackich interwencji jest sporo, jednak wśród nich bywają i takie, które są szczególnie dramatyczne i poruszające. Tak właśnie było 8 czerwca w Międzyborzu. Mogło się wydawać, że chodzi o prozaiczną pomoc. Lokatorka budynku zasygnalizowała, że u niej w mieszkaniu z sufitu kapie woda. Podejmowane próby nawiązania kontaktu z sąsiadką nie dały pozytywnego rezultatu, ale jej niepokój wzbudziło to, że mieszkania dochodzą odgłosy paczących dzieci.

Strażacy, którzy przy pomocy sprzętu burzącego otworzyli drzwi, zastali w mieszkaniu dramatyczny widok. Na łóżku sypialni leżała kobieta bez funkcji życiowych, z widocznymi plamami opadowymi. W mieszkaniu było też dwoje zapłakanych dzieci – 5-letni chłopiec i 3-letnia dziewczynka. Przez pewien czas byli narażeni na widok zmarłej matki. Z odkręconego kranu leciała woda, zalewając mieszkanie i przedostając się piętro niżej. Strażacy udzielili dzieciom wsparcia psychicznego, a lekarz stwierdził zgon kobiety.

– Trudno nie postawić sobie pytania jak długo ta dramatyczna sytuacja by trwała, gdyby nie… kapiąca woda… – podsumowują strażacy. Ci, którzy byli na miejscu, nie chcą o tym rozmawiać, bo zdarzenie było także i dla nich wyjątkowo traumatyczne, choć w życiu zawodowym wiedzieli niejedną tragedię.

– Zmarła to 38-letnia kobieta. Policjanci weszli do środka razem ze strażakami. Mieszkanie było zamknięte od środka i wykluczono udział osób trzecich, ale ze względu na wiek kobiety, podjęto decyzję o skierowaniu jej ciała na sekcję do zakładu medycyny sądowej – powiedziała portalowi MojaOlesnica.pl asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Dzieci trafiły pod opiekę ciotki, która jest siostrą zmarłej.

POLECANE NEWSY
18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zomo
5 miesięcy temu

Grażyna myśli że szczepionka jest na nieśmiertelność.

Ej osły
5 miesięcy temu

Artykuł jest o czymś innym a osły rozpisują swoje ideologie o szkodliwości szczepionek. Mózgi wam kompletnie uszkodziły i to podobno nie szczepionki. Więc co???

Gimbo
5 miesięcy temu

Dobrze że w tej tragedii palce nie maczała Opieka bo by Maluchy zostali zabrani Do Przytułku

Ola
5 miesięcy temu

Halina naucz się pisać!!!
Gówno to Ty masz zamiast mózgu!!!
I wredna to Ty jesteś!!!
Lecz się idiotko!!!!
Widać po wpisie że normalna to ty nie jesteś!
A po drugie to martwię się czyjąś krzywdą!
A ty po wpisie widać że masz wszystko i wszystkich w dupie!
My też mamy Cię w głębokiej dupie!!!!

Do Roksana
5 miesięcy temu

… bo te dzieci to były ulungi , takie same jak ich mama. Od kogo miały się uczyć , jak nie miały dobrych wzorców w życiu?

Ogurek
5 miesięcy temu

Na jesień będzie pogrom

Xd
5 miesięcy temu

Ale ci ludzie są zjebani. Płaczą na tytuł tylko bo jakieś gówniaki są w treści. XD życie.

Roksana
5 miesięcy temu

A ja nie rozumiem innej rzeczy. Mam dzieci w podobnym wieku. Weszli by na krzesło, odkluczyli drzwi, przez okno by o pomoc wołali, do telefonu się dopadli i zadzwonili gdziekolwiek !

.......
5 miesięcy temu

Po szczepieniach za jakiś czas się zacznie . Co to za szczepionki wyprodukowane w pół roku. Jak by nawet była ze złota by mnie nie przekonała . Nigdy się nie zaszczepie. Wirusy były sa i będą z nami do końca świata. Trzeba nauczyć się żyć z nimi . A tak na marginesie nie każdy może być zaszczepiony. Jest dużo przeciwwskazań. Szczepilam się na wszystkie choroby od małego. Nawet na grypę. Badania mają się zakończyć w styczniu 2023 r. Mówili

Halina
5 miesięcy temu

Do Ola
Główno to masz zamiast mózgu…wredna baba interesująca się życiem innych ojjjjjjjj

18
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x