Straż miejska wsiada na rowery

Są miejsca, gdzie radiowozy służbowe mają utrudniony dojazd lub jest on całkowicie niemożliwy, a sytuacja wymaga podjęcia interwencji lub przeprowadzenia kontroli większego obszaru. Z tego powodu uruchomione zostały pierwsze w tym roku patrole rowerowe straży miejskiej.

Parkowanie pojazdów na ścieżkach rowerowych, zaśmiecanie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, niszczenie infrastruktury miejskiej w parkach i inne wybryki chuligańskie – to wykroczenia, z którymi często spotykają się stróże prawa.

– W sezonie letnim ostrowscy strażnicy miejscy, oprócz patroli pieszych i zmotoryzowanych, pełnić będą również służbę patrolową na rowerach. Takie patrole kontrolować będą tereny parków, obiektów sportowych, placów zabaw, ale także przejezdność ścieżek rowerowych. Ponadto, podczas objazdów porządkowych poszczególnych dzielnic i osiedli, sprawdzać będą miejsca narażone na powstawanie nielegalnych wysypisk śmieci – wymienia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży.

W ten sposób strażnicy wykonując czynności służbowe, zadbają jednocześnie o własną kondycję – łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
moralniak
3 lat temu

Lusio – DRON – Fallus Anolymus, kim jesteście, że nazywacie ludzi „nierobami”, „pasożytami”, „matołami”? Strażnicy pracują na podstawie umowy o pracę, wykonują nałożone na nich obowiązki (a często nawet robią więcej niż powinni), nazywanie ich nierobami jest nie na miejscu. Pasożyt, to ktoś żyjący na cudzy koszt – pracują, więc żyją za swoje – hipoteza również chybiona. Matoły – obrażanie kogokolwiek, anonimowo w sieci świadczy tylko o niskim poziomie i braku argumentów.
“Znieważenie” to atak na czyjąś godność poprzez obrażenie oraz ubliżanie. Może mieć ono formę słowa, pisma, gestu, znaku czy rysunku. Za taki czym uznaje się zachowanie powszechnie uznawane w społeczeństwie za obraźliwe – proszę pamiętać, że takie czyny są karalne!

liczykrupa
3 lat temu

Kruppa – za pieniądze ze straży miejskiej będzie ciężko „ściągnąć do miasta poważnych inwestorów?”, starczy na waciki…

Kruppa
3 lat temu

Ostrów bez nowych inwestycji, miejsc pracy, perspektyw dla młodych nie stać na straż miejską.
Kto za likwidacją straży i przesunięciem środków finansowych z przeznaczeniem na ściągnięcie do miasta poważnych inwestorów?

Rychu
3 lat temu

Ale jaja 😂 mam nadzieje że dają przykład prawidłowej jazdy rowerem.

Rychu
3 lat temu

Ale jaja,Ciekawe czy dogoniom kogoś na tych rowerach, 😂 i czy chentnie na te rowery wsiadają? jestem dobrej myśli może wkońcu nauczą prawidłowo jezdić Rowerzystów,i wlepią mandat,bo pouczenie nic nie daje.( zawsze się zatrzymie by przepuścić rowerzyste co prowadzi rower przez pasy.)

KIBIC
3 lat temu

Niech się do roboty wezmą w końcu
Sytuacja z 2miesiecy auto by mnie i moich znajomych potrąciiło na ich oczach A oni nic gdzie widzieli to bo nas spisywali na pytanie dlaczego nie interweniowali gdzie auto wyprzedzało na pasach odpowiedzieli „oni nic nie widzieli i nie mogą nic z tym zrobić!”

Romcopacynewaliłwsrom
3 lat temu

Pacyny i tak nie złapią bo ma parasol ochronny.

17
0
Napisz co o tym sądziszx