Straż miejska wsiada na rowery

Są miejsca, gdzie radiowozy służbowe mają utrudniony dojazd lub jest on całkowicie niemożliwy, a sytuacja wymaga podjęcia interwencji lub przeprowadzenia kontroli większego obszaru. Z tego powodu uruchomione zostały pierwsze w tym roku patrole rowerowe straży miejskiej.

Parkowanie pojazdów na ścieżkach rowerowych, zaśmiecanie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, niszczenie infrastruktury miejskiej w parkach i inne wybryki chuligańskie – to wykroczenia, z którymi często spotykają się stróże prawa.

– W sezonie letnim ostrowscy strażnicy miejscy, oprócz patroli pieszych i zmotoryzowanych, pełnić będą również służbę patrolową na rowerach. Takie patrole kontrolować będą tereny parków, obiektów sportowych, placów zabaw, ale także przejezdność ścieżek rowerowych. Ponadto, podczas objazdów porządkowych poszczególnych dzielnic i osiedli, sprawdzać będą miejsca narażone na powstawanie nielegalnych wysypisk śmieci – wymienia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży.

W ten sposób strażnicy wykonując czynności służbowe, zadbają jednocześnie o własną kondycję – łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Krzysztof Bosak przyjedzie do Ostrowa z Anną Bryłką
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olx
2 lat temu

skad tyle zajadłości? przecież od każdego z nas żeby utrzymać sraż miejską bierze się równowartość ok 6 groszy…

Baku Baku skład
2 lat temu

będą polować na tych bez masek w lesie ?

bartek
2 lat temu

pasozyt to ty jestes .

Lusio
2 lat temu

Szkoda rowerów dla tych matołów

888
2 lat temu

Do SS rolkarze to i tak nic przy rowerzystach. Żadnych przepisów nie przestrzegają!

DRON
2 lat temu

Z buta powinni zapierdzielać nieroby pasożyty ,pl. 23 stycznia i Raszkowska to dla nich raj jest gdzie się schować ZLIKWIDOWAĆ CAŁKOWICIE NIEROBÓW

Łukasz
2 lat temu

A Oni umieją jeździć na rowerach?

Fallus Anolymus
2 lat temu

Niech się, za robotę wezmą.. A nie na rowerach jeździć.

Lividium
2 lat temu

Najbardziej utrudniony dojazd ma SM na Zielona ,Raszkowską i dwudziestkę trójkę panie redaktorze zwłaszcza po 22ej

Ss
2 lat temu

No i dobrze. Mam nadzieję że wezmą się za rolkarzy którzy nie widzą powodu stosowania się do znaków na rozwidleniu ścieżek koło restauracji plażowej

17
0
Napisz co o tym sądziszx