Nowe zabezpieczenia przeciwko koronawirusowi w szkołach

Udostępnij
Tweet

Zapas środków dezynfekcyjnych pokrywający zapotrzebowanie do końca bieżącego roku kalendarzowego oraz specjalistyczne terminale do pomiaru temperatury i mobile stacje do dezynfekcji rąk otrzymało sześć szkół technicznych z terenu powiatu Ostrowskiego. Zakupy były możliwe dzięki oszczędnościom po rozliczeniu funduszy unijnych realizowanych przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

zdjecie

Formalne przekazanie umów na sprzęt do walki z COVID-19 dla szkół z terenu Powiatu Ostrowskiego odbyło się 10 maja 2021 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie. Uczestniczyli w spotkaniu Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Beata Klimek Prezydent Ostrowa i Wiceprezes Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko Ostrowska, Paweł Rajski Starosta Ostrowski i Członek Zarządu SAKO, Ewa Milewska Dyrektor Biura SAKO oraz dyrektorzy szkół technicznych z terenu powiatu.

zdjecie

-,,Wszyscy czekamy na powrót uczniów do szkół. Na ich przyjście trzeba się przygotować także od strony, która przynosi żniwo choroby i śmierci. Z radością przyjmujemy ten prezent, dedykowany szkołom o profilu technicznym, który obejmuje konkretne urządzenia i materiały higieniczne, dzięki którym uczniowie mogą się poczuć bezpiecznie’’ –  powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Cały projekt obejmował kwotę ponad 720 tys. zł z tego dla Powiatu Ostrowskiego wydatkowano kwotę 244 620,66 zł, na która składa się wkład własny Powiatu w wysokości 29 354,48 zł oraz dofinansowanie z WRPO 2014+ w kwocie 215 266,18 zł. Dla szkół z Powiatu Ostrowskiego zakupiono: 6 terminali do pomiaru temperatury i wykrywania maseczki, 36 mobilnych stacji wolnostojących do dezynfekcji rąk z 4 dozownikami każdy, 648 szt. 5 litrowych płynów do dezynfekcji rąk do mobilnych stacji, 6 zamgławiaczy do dezynfekcji powierzchni, 270 szt. 5 litrowych płynów do dezynfekcji powierzchni, 5 280 szt. 1 litrowych żeli antybakteryjnych do dezynfekcji rąk oraz 144 szt. 5 litrowych żeli do dezynfekcji rąk.

zdjecie

-,,Gratuluję, że udało się dokonać zakupów ze środków WRPO przy wsparciu finansowym poszczególnych samorządów. Jet to wyposażenie dla szkół z terenu Powiatu Ostrowskiego, Powiatu Kaliskiego i miasta Kalisza.’’ – powiedział Wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

CZYTAJ  Zderzenie peugeota i busa

zdjecie

-,,Cieszymy się, że w ramach Aglomeracji możemy także wspierać projekty edukacyjne. To projekt specyficzny bo dedykowany przede wszystkim bezpieczeństwu. Każda inicjatyw, która w jakimkolwiek stopniu pomaga walczyć z wirusem jest potrzebna.’’ – powiedziała B. Klimek.

zdjecie

Jak podkreśliła Ewa Milewska,  oszczędność w kwocie 728 883,88 zł. powstała w wyniku podpisanych umów w ramach „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”, Poddziałania 8.3.5. WRPO 2014+ pn. „Kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”. Wsparciem rzeczowym pozwalającym na walkę z COVID-19 objętych zostało 17 placówek oświatowych z terenu Aglomeracji.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wku... rodzic do Salceson
2 lat temu

Salceson, baleron czy jak ci tam. Po pierwsze, dzieci mam dorosłe, mam też wnuki więc mów za siebie. Po drugie, nie oglądam filmików Korwina. I w ogóle – moje zdanie jest obiektywne i w stosunku do pandemii, i do oświaty. A zdanie moje już poznałeś we wcześniejszym moim wpisie bo nie lubię powtarzać prostych żeczy komuś kto nie potrafi nadusić czerwonego przycisku na pilocie od TV.

Ciepłownik
2 lat temu

Trzeba było jeszcze poświęcić. najlepiej święconym płynem do dezynfekcji.

edek
2 lat temu

niech ofoliują całe towarzystwo z pis u w PIS DU i będzie lux

Dzik
2 lat temu

Jak dacie zaszczepić dzieci to już jest definitywny koniec

Nauczyciel(ka)
2 lat temu

Terminale do pomiaru temperatury przydałyby się w szkołach podstawowych a nie średnich. Powiedzcie mi, kto z gorączką (stanem podgorączkowym) pójdzie do szkoły? … Tylko i wyłącznie dziecko wypchnięte przez rodziców z domu. A w jakim wieku może być TO dziecko? W wieku ucznia szkoły podstawowej, starsze się nie da 🙂
I tu wcale nie chodzi o COVID, zwykła praktyka od lat.
Tyle w temacie.

Salceson
2 lat temu

Ocho. Wysypało na forum libkami-antyszczepionkowcami, którzy sami nawet dzieciaków nie mają. Czy wy bie macie jakiegoś ważnego filmiku korwina do obejrzenia?

Nienauczycielka
2 lat temu

Po co to wszystko jak mamy srebrną folię za 400.000zł ? Lepiej by więcej folii dokupili.

do Wku.... Rodzic
2 lat temu

Niech jeszcze samoloty z Michałkowa leją na Ostrów te płyny z powietrza.
haha
Miłego dnia.

do Wku.... Rodzic
2 lat temu

Popieram w całej rozciągłości. Najpierw była folia za gruba kasę teraz kolejne wariactwa. To po jaki uj naukowcy twierdzą, że zarażenie przez powierzchnię to 1:10000. Chodzi tylko o kasę ! Kasę wy..ną w błoto !
Błazenada !

19
0
Napisz co o tym sądziszx