Nowe zabezpieczenia przeciwko koronawirusowi w szkołach

Zapas środków dezynfekcyjnych pokrywający zapotrzebowanie do końca bieżącego roku kalendarzowego oraz specjalistyczne terminale do pomiaru temperatury i mobile stacje do dezynfekcji rąk otrzymało sześć szkół technicznych z terenu powiatu Ostrowskiego. Zakupy były możliwe dzięki oszczędnościom po rozliczeniu funduszy unijnych realizowanych przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

zdjecie

Formalne przekazanie umów na sprzęt do walki z COVID-19 dla szkół z terenu Powiatu Ostrowskiego odbyło się 10 maja 2021 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie. Uczestniczyli w spotkaniu Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Beata Klimek Prezydent Ostrowa i Wiceprezes Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko Ostrowska, Paweł Rajski Starosta Ostrowski i Członek Zarządu SAKO, Ewa Milewska Dyrektor Biura SAKO oraz dyrektorzy szkół technicznych z terenu powiatu.

zdjecie

-,,Wszyscy czekamy na powrót uczniów do szkół. Na ich przyjście trzeba się przygotować także od strony, która przynosi żniwo choroby i śmierci. Z radością przyjmujemy ten prezent, dedykowany szkołom o profilu technicznym, który obejmuje konkretne urządzenia i materiały higieniczne, dzięki którym uczniowie mogą się poczuć bezpiecznie’’ –  powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Cały projekt obejmował kwotę ponad 720 tys. zł z tego dla Powiatu Ostrowskiego wydatkowano kwotę 244 620,66 zł, na która składa się wkład własny Powiatu w wysokości 29 354,48 zł oraz dofinansowanie z WRPO 2014+ w kwocie 215 266,18 zł. Dla szkół z Powiatu Ostrowskiego zakupiono: 6 terminali do pomiaru temperatury i wykrywania maseczki, 36 mobilnych stacji wolnostojących do dezynfekcji rąk z 4 dozownikami każdy, 648 szt. 5 litrowych płynów do dezynfekcji rąk do mobilnych stacji, 6 zamgławiaczy do dezynfekcji powierzchni, 270 szt. 5 litrowych płynów do dezynfekcji powierzchni, 5 280 szt. 1 litrowych żeli antybakteryjnych do dezynfekcji rąk oraz 144 szt. 5 litrowych żeli do dezynfekcji rąk.

zdjecie

-,,Gratuluję, że udało się dokonać zakupów ze środków WRPO przy wsparciu finansowym poszczególnych samorządów. Jet to wyposażenie dla szkół z terenu Powiatu Ostrowskiego, Powiatu Kaliskiego i miasta Kalisza.’’ – powiedział Wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

zdjecie

-,,Cieszymy się, że w ramach Aglomeracji możemy także wspierać projekty edukacyjne. To projekt specyficzny bo dedykowany przede wszystkim bezpieczeństwu. Każda inicjatyw, która w jakimkolwiek stopniu pomaga walczyć z wirusem jest potrzebna.’’ – powiedziała B. Klimek.

zdjecie

Jak podkreśliła Ewa Milewska,  oszczędność w kwocie 728 883,88 zł. powstała w wyniku podpisanych umów w ramach „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”, Poddziałania 8.3.5. WRPO 2014+ pn. „Kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”. Wsparciem rzeczowym pozwalającym na walkę z COVID-19 objętych zostało 17 placówek oświatowych z terenu Aglomeracji.

POLECANE NEWSY

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wku... rodzic do Salceson
1 rok temu

Salceson, baleron czy jak ci tam. Po pierwsze, dzieci mam dorosłe, mam też wnuki więc mów za siebie. Po drugie, nie oglądam filmików Korwina. I w ogóle – moje zdanie jest obiektywne i w stosunku do pandemii, i do oświaty. A zdanie moje już poznałeś we wcześniejszym moim wpisie bo nie lubię powtarzać prostych żeczy komuś kto nie potrafi nadusić czerwonego przycisku na pilocie od TV.

Ciepłownik
1 rok temu

Trzeba było jeszcze poświęcić. najlepiej święconym płynem do dezynfekcji.

edek
1 rok temu

niech ofoliują całe towarzystwo z pis u w PIS DU i będzie lux

Dzik
1 rok temu

Jak dacie zaszczepić dzieci to już jest definitywny koniec

Nauczyciel(ka)
1 rok temu

Terminale do pomiaru temperatury przydałyby się w szkołach podstawowych a nie średnich. Powiedzcie mi, kto z gorączką (stanem podgorączkowym) pójdzie do szkoły? … Tylko i wyłącznie dziecko wypchnięte przez rodziców z domu. A w jakim wieku może być TO dziecko? W wieku ucznia szkoły podstawowej, starsze się nie da 🙂
I tu wcale nie chodzi o COVID, zwykła praktyka od lat.
Tyle w temacie.

Salceson
1 rok temu

Ocho. Wysypało na forum libkami-antyszczepionkowcami, którzy sami nawet dzieciaków nie mają. Czy wy bie macie jakiegoś ważnego filmiku korwina do obejrzenia?

Nienauczycielka
1 rok temu

Po co to wszystko jak mamy srebrną folię za 400.000zł ? Lepiej by więcej folii dokupili.

do Wku.... Rodzic
1 rok temu

Niech jeszcze samoloty z Michałkowa leją na Ostrów te płyny z powietrza.
haha
Miłego dnia.

do Wku.... Rodzic
1 rok temu

Popieram w całej rozciągłości. Najpierw była folia za gruba kasę teraz kolejne wariactwa. To po jaki uj naukowcy twierdzą, że zarażenie przez powierzchnię to 1:10000. Chodzi tylko o kasę ! Kasę wy..ną w błoto !
Błazenada !

Wku.... Rodzic
1 rok temu

Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto na covidiotyzm, folie za 400 000 zł już nie pomagają?! Niech się ku…. wezmą za jedną porządną reformę oświaty bo to jest średniowiecze żeby 9 latek niósł 5 kilowy plecak do szkoły!!! 5 przedmiotów to jest 5 zeszytów, 5 książek i 5 ćwiczeń, a niech dojdzie strój na wf, picie i śniadanie?! Chodzą jak szerpowie w Himalajach!!! Ten minister to jest pajac!!! Niech jemu każą nosić 20 kilowy plecak od września do czerwca to zobaczy jak to przyjemnie! Tylko jak znam życie to jemu tłuste dupsko wożą limuzyną! I tyle można powiedzieć na temat naszej edukacji i cyfryzacji. Jesteśmy za murzynami i tym się zajmijcie!!!

19
0
Napisz co o tym sądziszx