Pod Ostrowem znaleziono skradzione auto

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali kolejne 3 osoby do sprawy kradzieży pojazdów marki Renault oraz Mazda. Dodatkowo odzyskali utracony pojazd o wartości 60 tysięcy złotych.

Kryminalni oraz śledczy Komendy Powiatowej Policji w Pile pracują nad sprawą kradzieży pojazdów, które miały miejsce na terenie województwa wielkopolskiego. W ramach postępowania zostało już zatrzymanych 8 osób, które zajmowały się tym przestępczym procederem. Zebrany materiał dowodowy wskazuje także, że ta grupa mogła dokonać kradzieży co najmniej 18 samochodów marki Renault oraz Mazda.

27 kwietnia bieżącego roku, na terenie powiatu chodzieskiego, podczas kolejnej realizacji funkcjonariuszy zostały zatrzymane 3 osoby w wieku od 48 do 57 lat. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwójce z nich zarzuty umyślnego paserstwa.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również znaczną ilość części samochodowych, które mogą pochodzić z kradzionych pojazdów marki Renault oraz Mazda. Ponadto policjanci zabezpieczyli od jednego ze sprawców mienie w kwocie 15 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary. Wobec dwójki mężczyzn Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Tego samego dnia funkcjonariusze wykonywali także działania na terenie powiatu ostrowskiego we Wtórku, gdzie ujawnili skradziony wcześniej pojazd marki Renault Captur. Samochód o wartości 60 tysięcy złotych został skradziony z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego pod koniec ubiegłego roku. Wstępna analiza biegłego z zakresu mechanoskopii wykazała, że sprawcy dokonali przerobienia oryginalnego numeru VIN tego samochodu.

Śledczy podkreślają, że sprawa w dalszym ciągu ma rozwojowy charakter i planowane są kolejne zatrzymania. Za dokonanie umyślnego paserstwa Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ  Ukrainka spowodowała kolizję na rondzie (ZDJĘCIA)

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek
1 rok temu

Co tu jest za frajerstwo

Odpowiadam
1 rok temu

Ale czego mu zazdrościć? Tego, że pożyczył kasę od swojego kolegii, który zginął w wypadku i tak mial dla siebie pierwszy zastrzyk duzej gotówki, której nie musiał nikomu oddawać? Czy tego, że dorabia się na krzywdzie innych ludzi? To nie jest kreatywność to jest pazerność. Jest coś takiego jak karma i ona zawsze wraca 🙂

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Odpowiadam
Europejczyk
1 rok temu

Państwo Polskie opi**dala was na co dzień pod przykrywką różnych podatków, danin i zusu a wy durnie przezywacie captura za 60 tys. Żal mi was ludzie. I te zawistne śmiecie co zazdrosza że ktoś jest kreatywny i umie zarabiać więcej. Ps polskie społeczeństwo schodzi na psy

Do Agi
1 rok temu

Zazdrościsz Bartkowi?? Umie lody kręcić to kręci. Kreatywny jak Obajtek.

Sołtys
1 rok temu

Jest kilku asów we Wtórku. Wcześniej narkoza teraz autko z dymu na posesji. Przypadek nie wierze…

Grizuu
1 rok temu

A lusterka w innym kolorze, ma zdjeciu czesci inne a na aucie inne…. Ciekawe

Aga
1 rok temu

Prosze się zainteresowac Panem Bartka S.ze Wtórku ulica Nowa ma firmę hydrauliczną która jest przykrywką A zajmuje się handlem autem i przekrętami na oszustwa wyłudzania podatku wat i dofinansowania

rr
1 rok temu

Brawo Policja
Szmaciarze szukają szybkich pieniędzy a człowiek traci dorobek zycia

hadwao
1 rok temu

Wystarczy postawić lotne brygady przy punktach kurierskich i sprawdać legalość wysyłanych części.

Timi
1 rok temu

Do mnpo,,,, przybywa to idiotów PITOLENIE

13
0
Napisz co o tym sądziszx