Zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki. Próbował wykiwać policjantów

Udostępnij
Tweet

Szybka reakcja świadków zdarzenia, przerwała niebezpieczną jazdę kierowcy ciężarówki. Do zdarzenia doszło w Kościelnej Wsi. Mężczyzna posiadał zakaz kierowania pojazdami. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

4 maja br. o godz. 4.40 dyżurny pleszewskiej komendy został powiadomiony o ujęciu obywatelskim kierowcy samochodu ciężarowego, który jechał w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu. Do zdarzenia doszło w Kościelnej Wsi na ul. Dolnej.

Świadków zdarzenia, mieszkańców gm. Gołuchów i powiatu ostrowskiego, którzy jechali za ciężarowym Renault Premium z naczepą, zaniepokoił sposób, w jaki poruszała się ciężarówka. Kierowca najpierw jechał całą szerokością drogi, a następnie zignorował znak zakazujący wjazdu samochodom powyżej 2,5 tony. Gdy ciężarówka zatrzymała się na ul. Dolnej, świadkowie zdarzenia podbiegli do kabiny, wyjęli kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. O całym zdarzeniu poinformowali policjantów.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego pleszewskiej komendy, którzy zastali dwóch mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu wołomińskiego w wieku 28 i 34 lat. Stan obu mężczyzn wskazywał, iż znajdują się pod wpływem alkoholu. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem, w związku z czym obaj zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Odmówili też poddania się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego została pobrana krew do badań.

Dzisiaj, tj. 5 maja br. zostali przesłuchani. Jak ustalili policjanci, ciężarówką kierował starszy z mężczyzn. Okazało się, że posiada on zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu.

Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obiektywny90
2 lat temu

Do „ela” – czy ty jestes normalna? Wszyscy w domu ok? To ten, ktory faktycznie nie kierowal i sie nie przyznaje ma dostac kare tylko dlatego, ze ten drugi sciemnia na niego? Jak sciemniaja na siebie, to jest slowo przeciwko slowu, ale ktorys z nich jest naprawde niewinny i za co ma zostac ukarany, za mowienie prawdy?

Ela
2 lat temu

Powinno być wprowadzone takie prawo: dwóch ludzi złapanych w pojeździe, żaden się nie przyznaje to obaj taka sama kara i po sprawie!

kropka
2 lat temu

będzie jak z durczokiem i najsztubem dobra papuga ich wybroni

bc
2 lat temu

No i niech trafi. Chociaż na rok, ale do więzienia nie w zawiasach.
Trzeba oś zrobić z tymi pijanymi potencjalnymi zabójcami, bo to plaga.

Seba
2 lat temu

No debile

Ormo
2 lat temu

Jak Pan Pałarz przyfasolił pałką na przesłuchaniu to zaraz się przyznali hehe.

6
0
Napisz co o tym sądziszx