OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W ekspresowym tempie zaszczepią mieszkańców

Pilotażowy punkt szczepień powszechnych w Krotoszynie to pierwszy tego typu punkt uruchomiony w Wielkopolsce. Będzie on mógł zaszczepić dziennie 520 osób przez zespoły szczepienne z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. Z przeprowadzonych przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ analiz wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce.

– Dzisiejsze otwarcie pilotażowego punktu szczepień powszechnych w Krotoszynie jest dowodem na to, że realizacja Narodowego Programu Szczepień przyspiesza. To także potwierdzenie dobrej współpracy z samorządem powiatowym i gminnym dla dobra wszystkich mieszkańców Wielkopolski – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Rząd przekaże dodatkowe środki na uruchomienie punktów szczepień. Sukcesywnie otwierane będą w województwie także kolejne punkty, których łącznie uruchomionych zostanie prawie 70. Pilotażowy punkt, który dziś rozpoczyna swoją działalność, jest uzupełnieniem istniejących już populacyjnych punktów szczepień. Wszystkie punkty finansowane będą przez rząd, który zapewnia procesy logistyczne, ale także środki na realizację szczepień oraz zakup samych szczepionek.

– Przez ostatnie 15 miesięcy skupiliśmy się na walce z COVID-19, organizacją miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem oraz zapewnieniem wszystkim Wielkopolanom bezpieczeństwa. Teraz nadeszła pora na kolejny etap, etap pełen nadziei, ponieważ szczepienia są właśnie szansą na powrót do normalności – powiedziała podczas konferencji prasowej dyrektor wielkopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ Agnieszka Pachciarz.

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel
3 miesięcy temu

Choroby śmiertelne które atakują organizm powodują spustoszenie w organizmie. Przyjęcie w tej sytuacji szczepionki (virus wstrzykiwany) jest gwoździem do trumny. Mam przykład że swojej rodzinie. To samo dotyczy osób w podeszłym wieku. Ludzie jeżeli chcecie żyć nie dajcie się nabierać kryminalistom.

Rafalski
3 miesięcy temu

mam 52 lata , od 42 lat choruje na cukrzycę typu 1 i jestem ciągle “na fleku…”przyjąłem 2 dawki szczepionki przeciw Covid-19 i nie było i nie ma żadnych komplikacji a więc “Pacjent” nie wypisuj bzdur…

Pacjent
3 miesięcy temu

Ludzie nie słuchajcie tej propagandy!!! Osoby z chorobami np cukrzycą mogą spodziewać się po zaszczepieniu komplikacji a nawet śmierci. O tym reżim wam nie mówi.

CO nam robią
3 miesięcy temu

Spowiedż ratownika ,wpiszcie w necie .Posłuchajcie !!!!!!!!!!!!!! NIE książka .Nagranie.

Grabarz
3 miesięcy temu

A niech zdychają staruchy , będę miał robotę.

Przedsiębiorców stu
3 miesięcy temu

Rząd nie ma własnych pieniędzy. Rząd kradnie nasze pieniądze, następnie część zostawia na działalność przestępczego ugrupowania. To co pozostaje łaskawie przeznacza na województwa. Ostrzegam przed szczepieniami!!! Są śmiertelne dla osób z innymi towarzyszącymi chorobami. To nic innego jak wstrzykiwanie sobie trucizny virusa a organizm niech sobie poradzi.

Wolny
3 miesięcy temu

Kto czyta ciągle te same komentarze,dyrdymały. Te same treści,zwroty. Zainteresowani przeczytają artykuł,kto chce skorzysta z szczepień,kto nie chce zrezygnuje. Ja też się nie szczepię ani przeciw grypie ani przeciw cowid, jako wolny człowiek i nie drę mordy na forum,pouczam innych,poniżam. Oni też są wolni i mają prawo decydować o swoim życiu i sposobie leczenia.Przeczytam artykuł dla wiedzy. A Wy przygłupy,mieniący się wolnymi,innym byście tą wolność zabrali,narzucili tylko wasz pogląd – a inni to ciemnogród. Popatrzcie pod komentarzami na
opiniodawcze łapki,kilka 2-5 a w Ostrowie ok 50 000 mieszkańców, uprawnionych do szczepień. Nikt was nie czyta😃. Więc jesteście odpadem opiniotwórczym,takimi menelami,co nauczyli się pisać.Kiedyś bazgraliście na murach a teraz buraki do komputerów się dorwały.Znacie jedno lub dwa zdania,zaszłyszane lub przeczytane gdześ i tak powtarzacie ciągle to samo,pod każdym artykułem. A takich ludzi mówiących ciągle to samo,spotyka się w psychiatryku !

eddy
3 miesięcy temu

Ciekawe co będą gadać zaczepieni jak Qrwy z PISu za jakiś czas zaproszą ich po 3 daweczkę.
No i nie zapomnijcie o 4 fali po 15 październiku.

pytek2
3 miesięcy temu

Dobre chociaż to, że to nie Sasin to ogłosił…

Przedsiębiorców stu
3 miesięcy temu

Niemcy w Treblince stosowali przymysiwe szczepienia.. Ich wzorem podąża grupa trzymająca władzę. Nie ważne ilu przeżyje po tym zabiegu. Ważne że interes się kręci.

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x