OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pokonała koronawirusa i ma 100 lat!

To wyjątkowy dzień dla mieszkanki gminy Raszków, która obchodziła swoje 100 urodziny i to po przejściu COVID-19. Agnieszka Gulcz do kaliskiego ośrodka SALUS trafiła rok temu podczas początku pandemii.

Ta wyjątkowa, ciepła kobieta wyróżnia się silnym charakterem i wolą walki. W swoim życiu przeżyła II wojnę światową oraz drugą równie ciężką walkę z niewidzialnym wrogiem – dokładnie rok temu w swoje 99. urodziny pani Agnieszka ze względu na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 trafiła do szpitala Jednoimiennego w Poznaniu przy ulicy Strusia, gdzie po leczeniu wygrała walkę o zdrowie. Dziś się czuje bardzo dobrze – zdradza portalowi faktykaliskie.pl Iga Woźniak z ośrodka SALUS.

Pani Agnieszka ma 6 dzieci, 13 wnucząt i 23 prawnucząt. Seniorce rodu w uroczystości towarzyszyły jej najbliżsi – cztery córki: Kazimiera, Teresa, Paulina i Dobrochna oraz syn Stanisław. Drugi syn – Jerzy mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii i ze względu na stan epidemii nie mógł dotrzeć na jubileusz.

Jubilatkę odwiedzili też przedstawiciele urzędów państwowych związanych z jej miejscem zamieszkania: Andrzej Matyba – przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków oraz Katarzyna Spiżak – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Życzenia zdrowia, pogody ducha oraz samych pomyślności złożył jej również zespół pracowników składający się z pielęgniarek, opiekunów medycznych, fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych oraz dyrekcji placówki.

POLECANE NEWSY
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
LISA
6 miesięcy temu

„Ładna, bardzo smutna starsza pani.”
Tak napisał Obserwator. Może ta Pani cierpi w tym ośrodku???
Przeczytałam opinie o SALUS-ie i jestem przerażona!!!!

mola
7 miesięcy temu

teee mgr pieprzysz nie na temat

Pokazówka czy co?
7 miesięcy temu

Dziwne że jeszcze pod respirator jej nie podłączyli.

mgr inż.
7 miesięcy temu

Jeszcze jedno. Wszelkie choroby wirusowe z definicji samego wirusa są chorobami zatrucia i nie mają żadnych szans bycia chorobą zakaźną! Jedynymi chorobami zakaźnymi mogą być tylko choroby bakteryjne, pasożyty, grzyby czyli tylko żywe komórki mogą się namnażać i tylko żywe komórki mogą replikować wirusy, nigdy odwrotnie a i tak musi być organizm osłabiony aby mogły te patogeny się skutecznie namnażać. Wirus sam nie może się replikować bo jest martwą substancją otoczka białkowa z jądrem kwasu nukleinowego, nic więcej, żadnej logiki, żadnego życia.tylko mięcho i kwas.

mgr inż.
7 miesięcy temu

Gratulacje. Pamiętajcie o jednym, że test PCR nie jest testem to reakcja polimerazy. Od kiedy to reakcje jest testem? To subtelne narzędzie jak mikroskop może tak powiekszyć że widać same szumy które traktuje się jako wynik pozytywny.Ten test może być fałszywy (+) lub fałszywy (-). Ten test jest zakazany do celów diagnostycznych taka oficjalna w USA na CDC jest informacja. Twórca tego testu laureat nagrody Nobla Kary Mullis podczas próby testowania tym HIV sprzeciwiał się temu mówiąc że ten test nie nadaje się do diagnostyki. Wypowiadają się na ten temat również dwaj polscy profesorowie specjaliści od badań genetycznych własnie tą metodą. Nie tak dawno naukowcom zabroniono dostępu do próbek z Wuhan. Tak naprawdę te testy PCR to tylko komputerowa symulacja i nikt do tej pory nie wyizolował wg tzw złotego standardu Kocha wirusa SARS-CoV-2. ponadto ten wirus jest nieustannie mutowany, sam się nie mutuje bo jest martwy, mutują je komórki. Jakie ? No własnie jakie komórki replikują SARS-CoV-2? Bo przecież wirus jest martwy. Jak martwy wiru może się replikować, mutować, zarażać? No jak?

Blazej
7 miesięcy temu

Ta starsza pani to moja babcia.

Obserwator
7 miesięcy temu

Ładna, bardzo smutna starsza pani.

Xxxxx
7 miesięcy temu

To niech się cieszy
Bo inni nawet emerytury nie dożyją!!!!
A ten co napisał do dziadek!!!
To się nie odzywaj debilu jak nie wiesz ile mam lat!!!!
Mentalności to tobie brakuje dupku!!!
I nie jestem chlopczykiem dziadzie!

Ukryta prawda
7 miesięcy temu

Żeby tylko nie było , że któregoś pięknego dnia się rozchoruje , podłączą ją pod respirator i to będzie jej koniec , bo w dzisiejszych czasach to już nic mnie nie zdziwi w tym zakłamanym świecie.

do Dziadek
7 miesięcy temu

dużo ci chłopczyku mentalnie i intelektualnie brakuje do dziadka .Pani Agnieszce życzę dużo zdrówka i kolejnych rocznic .

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x