OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wysadzali bankomaty i zostali zatrzymani

Czterech recydywistów wysadzających bankomaty zatrzymali policjanci z Poznania. Mają na koncie co najmniej sześć włamań i kradzież 1,5 mln zł w gotówce. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przy wsparciu jednostek kontrterrorystycznych z Poznania, Gorzowa, Wrocławia i Szczecina, wkroczyli w czwartek do wytypowanych mieszkań oraz domów na terenie województwa lubuskiego.

Podczas akcji zostało zatrzymanych czterech mężczyzn podejrzanych o włamania do bankomatów na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Na trop tej grupy przestępczej wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Zdobyli informacje o osobach działających w tej grupie, o metodzie działania oraz o sposobach ukrywania się lub zacierana tropów. Policjanci zebrali także materiał dowodowy, który przedłożono prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Na podstawie przeprowadzonych analiz oraz konsultacji z prokuratorami zaplanowana została akcja zatrzymania podejrzanych.

Mariusz G, Marek S, Sławomir B. oraz Krzysztof R. są recydywistami. Poznali się w różnych zakładach karnych w Polsce, gdzie odsiadywali wyroki za przestępstwa kryminalne. Po wyjściu z więzienia nawiązali kontakt i zaczęli okradać bankomaty. Włamywali się do nich używając mieszanin gazowych. Łącznie zrabowali 1.5 mln zł w gotówce.

Podczas akcji policjanci przeszukali wiele pomieszczeń i obiektów. Między innymi znaleźli 100 tys. euro w gotówce. Zabezpieczyli także samochód i narzędzia służące do włamań.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili zatrzymanym zarzuty włamań przy wykorzystaniu metody wybuchowej. Sprawcy działali przy tym w warunkach recydywy.

Na wniosek policji i prokuratury – Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował wszystkich zatrzymanych.

Grozi im do 10 lat więzienia.

Wideo

https://fb.watch/4PI3RjOLGZ/

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolo
1 miesiąc temu

Bandyctwo przecież się nie zresocjalizuje! Tacy nie mają żadnego poszanowania dla czyjejś własności, majątku którego inni dorobili się ciężką pracą. Nic sobie nie robią z wyrządzonych innym szkód w mieniu i zdrowiu! Posadzić każdego po kolei na krześle, i też wysadzać!

Piotr
1 miesiąc temu

euro teraz można w bankomatach wypłacać?

Olsen
1 miesiąc temu

Sądzę że ktoś ich zakapował , dziwi mnie fakt , że tak szybko wpadli. Ktoś zazdrosny i zawistny na nich doniósł. Ale nie dziwię się jak w garażu stało porsche suv. Sąsiedzi tacy ciekawscy są , skąd ma i jak to możliwe , że sobie kupił. Typowa Polska zazdrość a gangusy za dużo się obnosili ze swoim bogactwem.

Rzeźnik
1 miesiąc temu

Cwaniaczki, szybkie pieniążki poszły. Oby się wami zajęli w odpowiedni sposób.

Zjeb
1 miesiąc temu

Ciekawe czy złapali czy tylko puścili w media żeby zabić czujność jacy są nieudolni

Temida
1 miesiąc temu

Jeżeli są recydywistami to spłynie to po nich. Grozi im 10 lat? > mała szkodliwość czynu i dostaną 3-5 lat w zawieszeniu i tak działa prawo w Polsce.

Przedstaw się
1 miesiąc temu

Szkoda że ich złapali… Zresztą pewnie da się to robić bez przypału… Zachłanność i rutyna zaważyła

gaga
1 miesiąc temu

nie dobrze, pewnie scigali ich ci co wczoraj tego dziadka bez maseczki co uciekal hahah
hauhau

Egzekutor
1 miesiąc temu

Jeżeli to jest recydywa i grozi im tylko 10 lat to nie dziwię się że ryzykowali. To jest śmiech. Mogli chociaż dostać kumulację tak jak w USA, np. za dziesięć bankomatów 100 lat. A tak za kilka lat wyjdą na wolność i będą robić to samo bo nie wierzę żeby nagle się wzięli do uczciwej pracy. Dla społeczeństwa było by najlepiej jakby byli zastrzeleni podczas próby ucieczki.

Marcin osw
1 miesiąc temu

Do paki i niech codziennie pracują społecznie parki schroniska dla psów chodniki. Wszystko za darmo na rzecz społeczeństwa

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x